DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Izraelskie władze skonfiskowały Palestyńczykom solary. Czego nie zdołali ukraść – zbombardowali

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Holandia złożyła skargę do izraelskiego rządu na bezprawną konfiskatę kilkudziesięciu holenderskich paneli słonecznych ofiarowanych Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu. Jakby tego było mało, miejsce budowy zostało zbombardowane przez siły izraelskie.

Hybrydowy system zasilania energią słoneczną został zainstalowany w zeszłym roku w odległym Jubbet al-Dhib, na wiejskim domu dla 150 osób na obszarze Zachodniego Brzegu okupowanym przez Izrael.

Żydowscy okupanci twierdzą, że panele słoneczne zostały zbudowane bez odpowiednich pozwoleń i dlatego skonfiskowano sprzęt należący do organizacji humanitarnej o wartości 307 000 funtów.

Krytycy barbarzyńskiej decyzji wskazują, że uzyskanie pozwolenia na budowę nowych palestyńskich domów i infrastruktury jest prawie niemożliwe.

Żydowski burmistrz wioski powiedział palestyńskiemu oddziałowi Ma’an News, że panele zostały zniszczone, chociaż Comet-ME, organizacja charytatywna, która zainstalowała panele, powiedziała, że ​​od 60 do 90 zostało zabranych w stanie nienaruszonym, a pozostałą część zniszczyły siły izraelskie.

Holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poprosiło o zwrot sprzętu do Jubbet al-Dhib i zastanawia się, jakie „kolejne kroki można podjąć”.

Znalezione obrazy dla zapytania panele sloneczne w palestynie zdjecia

Konfiskata paneli słonecznych i zniszczenie urządzeń, które miały służyć palestyńskiej społeczności, wywołała gniew zarówno w holenderskim rządzie, jak i na terytoriach palestyńskich.

Cogat, izraelska agencja wojskowa odpowiedzialna za koordynację polityki Izraela na obszarach palestyńskich, powiedziała, że ​​przed dniem nalotu wydano kilka nakazów zatrzymania budowy paneli słonecznych. Mieszkańcy wioski utrzymują, że nie wiedzieli, że miejsce było celem, dopóki nie pojawili się żołnierze Sił Obronnych Izraela (IDF).

Podobny obraz

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Jubbet al-Dhib znajduje się bardzo blisko wiosek izraelskich – nielegalnych osiedli żydowskich, które mają pełne połączenie z główną siecią energetyczną.

Cogat powiedział w oświadczeniu, że wioska miała już „inne źródła energii elektrycznej”. Budowa nowych źródeł energii była nielegalna. Zanim zainstalowano system paneli słonecznych, 150 mieszkańców produkowało energię z kilku „starych generatorów diesla przez …trzy godziny dziennie.

Znalezione obrazy dla zapytania panele sloneczne w palestynie zdjecia

Okupacyjne władze Izraela na Zachodnim Brzegu od 2016 roku zburzyło ponad 300 projektów infrastrukturalnych, które przynajmniej częściowo były finansowane przez unijne lub międzynarodowe organizacje pozarządowe, podał w tym roku izraelski urzędnik wojskowy.

Przypomnijmy:

Na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ, które odbyło się 28 lutego 2019 r. Izrael został oskarżony o zbrodnie wojenne.  Żydowskie państwo dopuściło się morderstw i tortur na Palestyńczykach na niewyobrażalną skalę podczas protestów w Gazie w 2018 roku.

Przypomnijmy ekspansje Żydów na terenie Palestyny

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. W 1841 roku Żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy. Uczyniono to za pieniądze brytyjskiego finansisty sir Mosesa Montefiore, a za namową rabina Cwiego Hirsza Kaliszera. W tym czasie w Jerozolimie żyło 500 Żydów, a naczelnym rabinem Jerozolimy był Samuel Salant.

 

W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. Żydów. W 1863 roku Jechiel Brill rozpoczął w Jerozolimie wydawać pierwsze hebrajskie czasopismo „Ha-Lewanon”.

– W 1870 roku Żydzi z francuskiej organizacji Alliance Israélite Universelle wykupili w Palestynie mały obszar ziemi (nazwany Mikwat Israel), na którym założyli szkołę rolniczą. Dyrektorem szkoły został Charles Nettner. Do tego miejsca przybywali Żydzi z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z terenów Rosji. Osadnictwo rolnicze w Palestynie finansował baron Edmond James de Rothschild. Rothschild założył PICA (The Palestine Jewish Colonization Association). Na wsparcie osadnictwa przekazał ponad 50 mln dolarów, oraz dodatkowo wiele milionów na rozwój przemysłu. W owym czasie w Jerozolimie mieszkało już około 14 tys. Żydów i wkrótce stali się większością w mieście.

– W 1879 roku organizacja Alliance Israélite Universelle po raz kolejny wykupiła w Palestynie mały obszar ziemi. Znajdował się on w pobliżu Jafy. Utworzono w tym miejscu kolonię rolniczą Petach Tikwa (pol. Drzwi nadziei). Mordechaj Diskin pomógł założyć tutaj pierwszą nowoczesną szkołę religijną Necach Israel.

– W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. Żydów.

– W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów.

Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak Żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów. Byli to głównie rosyjscy Żydzi uciekający przed pogromami.

– Założenie Tel Awiwu – 1909 rok
W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. Żydów. Owi pionierzy (hebr. חלוצים [chalucim]) zakładali wspólnoty rolnicze, rekultywowali bagna w Dolinie Ha-Chula, Pustynię Judzką i nadmorski pas wydm. Założyli nadmorskie miasto Tel Awiw i sieć małych osad rolniczych.

– W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów.

– 1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją.

Zaczął się okres brytyjskiej administracji cywilnej w Brytyjskim Mandacie Palestyny.

– Założenie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie – 1925 rok.

Po pogromie w Hebronie – 1929 rok.
W latach 1924-1931 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. Szacuje się, że w tym okresie w Palestynie osiedliło się około 80 tys. Żydów (w tym prawie 62 tys. Żydów polskich). Byli to rzemieślnicy i drobni przedsiębiorcy, którzy nie widzieli możliwości działania politycznego w Polsce. Ich napływ do Palestyny był silnym impulsem rozwoju.

– W 1925 roku Arabowie zaatakowali osiedla żydowskie w Palestynie. Między innymi w Hebronie zginęło 150 żydowskich wychowanków szkoły rabinackiej. W całej Palestynie kilkuset Żydów zostało rannych. Rozruchy zostały powstrzymane przez brytyjskie wojska przybyłe z Egiptu.

– W latach 1931-1940 piąta fala żydowskich imigrantów przybyła do Palestyny. Szacuje się, że w tym okresie około 250 tys. Żydów osiedliło się w Palestynie. W tej liczbie znajdowało się około 100 tys. Żydów niemieckich, którzy uciekali przed nazizmem z Europy.

– W listopadzie 1935 roku politycy arabscy przedstawili Brytyjczykom memorandum, domagając się utworzenia demokratycznego rządu arabskiego w Palestynie, wprowadzenia całkowitego zakazu żydowskiej imigracji oraz zakazu sprzedaży ziemi Żydom.

– Szósta fala żydowskich imigrantów przybywała do Palestyny w trudnych wojennych latach 1941-1947.

Znalezione obrazy dla zapytania ekspansja izraela

– 14 maja 1948 roku o godzinie 16:00, Dawid Ben Gurion odczytał na posiedzeniu Rady Ludowej (Mozet HaAm) w Tel Awiwie Deklarację Niepodległości, głoszącą o ustanowieniu Państwa Izrael.

 

zrodlo:https://fakty.plportal.pl/artykuly/kronika-kryminalna-swiat-felietony-religia-inne/izraelskie-wladze-skonfiskowaly?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: