Działacz marksistowskiej lewicy, która tak często podkreśla konieczność tolerancji i szacunku dla różnego rodzaju mniejszości nie wykazał empatii dla setek milionów katolików na całym świecie, których boleśnie dotknęła wczorajsza tragedia w Paryżu.

Kandydat Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego z Warmii i Mazur, który jednocześnie mieni się „działaczem antyfaszystowskim z Elbląga” skomentował, w charakterystyczny dla swojego środowiska sposób tragedię, która wydarzyła się wczoraj we Francji.

„Ważniejsza dla niektórych jest kupa cegieł oraz to co symbolizuje, a raczej wyobrażenia jakiegoś dziedzictwa kulturowego, niż fakt, że Twierdza Europa, superpolicyjne państwo handlujące bronią i wywołujące wojny jest odpowiedzialne za śmierć, cierpienie i ucisk milionów. Wolicie bronić romantycznych konstruktów takich jak kultura Europy, dziedzictwo, naród czy cywilizacja, podczas gdy są one cynicznie rozgrywane przez elity. Pal licho zabytki, i te fantazje co to z nimi zrobimy po rewolucji, jakby kiedykolwiek do niej miało dojść. Konserwacja starego porządku i jego symboli w obecnych czasach jest zwyczajnie obrzydliwa. Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie.”

– napisał na Facebooku towarzysz Koliński (pisownia oryg.).

Wpis w języku polskim poprzedza wstęp napisany po angielsku:

„Dach, dach, dach płonie – nie potrzebujemy wody, niech skur…syn płonie – spal się, skur…synu, spal”

Swój post opatrzył memem z hasłem: Jedyny kościół, który oświeca, to ten, który płonie.

#swieckiepanstwo #LetTheMotherfuckerBurn

The roof, the roof, the roof is on fire – we don’t need no water let the motherfucker burn – burn, motherfucker, burn;

„Ważniejsza dla niektórych jest kupa cegieł oraz to co symbolizuje, a raczej wyobrażenia jakiegoś dziedzictwa kulturowego, niż fakt, że Twierdza Europa, superpolicyjne państwo handlujące bronią i wywołujące wojny jest odpowiedzialne za śmierć, cierpienie i ucisk milionów. Wolicie bronić romantycznych konstruktów takich

Sprawy nie komentujemy, ale wydaje się, że panu Kolińskiemu przydałby się jakiś specjalista i to z dużym doświadczeniem. Egzorcysta chyba nie dałby rady…