loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

Odkopano masowy grób sprzed lat. „Nigdy nie zapomnimy o zbrodniach dyktatora”

loading...
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

W Iraku uroczyście odkopano w niedzielę masowy grób Kurdów zabitych ponad 30 lat temu przez siły Saddama Husajna. Głos zabrał Kurd, prezydent Barham Salih. Jak podkreślił, „kraj nigdy nie może zapomnieć o zbrodniach byłego dyktatora ani pozwolić, by jego partia powróciła”.

Ofiary znalazły się wśród 180 tys. osób, które mogły zostać zabite w ramach operacji Anfal (Łupy Wojenne), wymierzonej w irackich Kurdów pod koniec lat 80. XX w.(fot. PAP/EPA/HAIDER AL-ASSADEE)

Podobny obraz

 

O tym, że grób znaleziony na pustyni, około 170 km na zachód od miasta Samawa, zawierał szczątki kilkudziesięciu Kurdów, którzy zostali zabici przez siły Saddama poinformowała kancelaria prezydenta Saliha, na którą powołuje się agencja Reutera.

Ofiary znalazły się wśród 180 tys. osób, które mogły zostać zabite w ramach operacji Anfal (Łupy Wojenne), wymierzonej w irackich Kurdów pod koniec lat 80. XX w. Zrzucone na kurdyjską Halabdżę bomby z mieszaniną gazu musztardowego i cyjanowodoru zabiły ok. 5 tys. ludzi, a miasto stało się symbolem irackiej kampanii przeciw Kurdom.

Znalezione obrazy dla zapytania Państwo Islamskie

– Zabił ich, ponieważ nie zaakceptowali rządów tamtego reżimu, ponieważ chcieli wieść wolne i godne życie – powiedział na konferencji prasowej prezydent Salih.

Południowe prowincje Iraku zamieszkiwane są głównie przez szyickich Arabów, którzy również cierpieli z powodu ucisku i masowych mordów pod rządami Saddama. Dyktator deklarował, że jest sunnitą. W toku wymierzonej przeciwko szyitom kampanii, rozpoczętej w marcu 1991 roku, zabitych zostało ok. 100 tys. mieszkańców południa Iraku.

– Nowy Irak nigdy nie może zapomnieć o tych zbrodniach, które popełniono przeciwko irackim ludziom ze wszystkich grup – podkreślił szef państwa.

 

zrodlo:https://www.tvp.info/42200677/odkopano-masowy-grob-sprzed-lat-nigdy-nie-zapomnimy-o-zbrodniach-dyktatora

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: