20.30 na żywo SZOKUJĄCY TEMAT DNIA JACK CALEIB +...18 czerwca 2019
-76117 sekund temu.
PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Odkopano masowy grób sprzed lat. „Nigdy nie zapomnimy o zbrodniach dyktatora”

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

W Iraku uroczyście odkopano w niedzielę masowy grób Kurdów zabitych ponad 30 lat temu przez siły Saddama Husajna. Głos zabrał Kurd, prezydent Barham Salih. Jak podkreślił, „kraj nigdy nie może zapomnieć o zbrodniach byłego dyktatora ani pozwolić, by jego partia powróciła”.

Ofiary znalazły się wśród 180 tys. osób, które mogły zostać zabite w ramach operacji Anfal (Łupy Wojenne), wymierzonej w irackich Kurdów pod koniec lat 80. XX w.(fot. PAP/EPA/HAIDER AL-ASSADEE)

Podobny obraz

 

O tym, że grób znaleziony na pustyni, około 170 km na zachód od miasta Samawa, zawierał szczątki kilkudziesięciu Kurdów, którzy zostali zabici przez siły Saddama poinformowała kancelaria prezydenta Saliha, na którą powołuje się agencja Reutera.

Ofiary znalazły się wśród 180 tys. osób, które mogły zostać zabite w ramach operacji Anfal (Łupy Wojenne), wymierzonej w irackich Kurdów pod koniec lat 80. XX w. Zrzucone na kurdyjską Halabdżę bomby z mieszaniną gazu musztardowego i cyjanowodoru zabiły ok. 5 tys. ludzi, a miasto stało się symbolem irackiej kampanii przeciw Kurdom.

Znalezione obrazy dla zapytania Państwo Islamskie

– Zabił ich, ponieważ nie zaakceptowali rządów tamtego reżimu, ponieważ chcieli wieść wolne i godne życie – powiedział na konferencji prasowej prezydent Salih.

Południowe prowincje Iraku zamieszkiwane są głównie przez szyickich Arabów, którzy również cierpieli z powodu ucisku i masowych mordów pod rządami Saddama. Dyktator deklarował, że jest sunnitą. W toku wymierzonej przeciwko szyitom kampanii, rozpoczętej w marcu 1991 roku, zabitych zostało ok. 100 tys. mieszkańców południa Iraku.

– Nowy Irak nigdy nie może zapomnieć o tych zbrodniach, które popełniono przeciwko irackim ludziom ze wszystkich grup – podkreślił szef państwa.

 

zrodlo:https://www.tvp.info/42200677/odkopano-masowy-grob-sprzed-lat-nigdy-nie-zapomnimy-o-zbrodniach-dyktatora

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: