DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wulgarny, niewdzieczny i wtracajacy sie w nieswoje sprawy. Dlaczego Ekwador wypial sie na Assagne-a?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Minister wymienia powody eksmisji Assange’a z ambasady Ekwadoru w Londynie, w tym min. groźby, jazde na dekorolkach i problemy zdrowotne.

Match made in hell: Juian Assange (left) and Lenín Moreno.

Para dobrana piekle: Juian Assange (z lewej) i Lenín Moreno.
Fotografia: AFP / Getty Images
Decyzja Ekwadoru, aby zezwolić policji na aresztowanie Juliana Assange’a w ambasadzie Ekwadoru w czwartek, nastąpiła po trudnym i bolesnym okresie, w którym stosunki między rządem w Quito a założycielem WikiLeaks stawały się coraz bardziej wrogie.

Podczas czwartkowej prezentacji przed parlamentem Ekwadoru minister spraw zagranicznych José Valencia przedstawił dziewięć powodów, dla których azyl Assange został wycofany. Lista zawierala cala palete zarzutow od wtrącania się w stosunki Ekwadoru z innymi krajami, az po zarzuty ze musieli „znosić jego chamstwo” przez prawie siedem lat.

Valencia stwierdził, że ​​Ekwador nie miał wielkiego wyboru, jak tylko zakończyć pobyt Assange’a w londyńskiej ambasadzie po jego „niezliczonych aktach ingerencji w politykę innych państw”, które zagrażają stosunkom Ekwadoru z tymi krajami.

Jego drugi punkt koncentrował się na niewlasciwym zachowaniu Assange’a, które rozciągało się od jazdy na deskorolce i gry w piłkę nożną w małym budynku ambasady po maltretowanie i grożenie personelowi ambasady, a nawet dochodzilo do ciosów z pracownikami ochrony. Valencia powiedział, że ​​demaskator i jego prawnicy dopuscili „gróźb karalnych” przeciwko krajowi, oskarżając jego urzędników o nacisk ze strony innych krajów.

Powiedział, że Assange „ciagle oskarzal (ambasade) personel o szpiegowanie i filmowanie go” w imieniu Stanów Zjednoczonych i zamiast dziękować Ekwadorowi za prawie siedem lat azylu, on i jego otoczenie rozpoczęli „lawinę krytyki” przeciwko rządowi Quito. Odniósł się także do problemów „higienicznych” gościa, w tym problemów „bardzo nieprzyjemnych” i „przypisywanych problemowi trawiennemu”.

Ale pogarszający się stan zdrowia Assange’a był również poważnym problemem, powiedział minister, ponieważ nie mógł być właściwie leczony w budynku ambasady. Dodał, że Wielka Brytania nie rozważala zapewnienia mu bezpieczenstwa postępowania, co oznaczalo, że ​​Ekwador stanal przed perspektywą pozostania goscia „na czas nieokreślony w siedzibie dyplomatycznej”.

Minister powiedział, że Ekwador nie może przedłużyć azylu osobie uciekającej przed wymiarem sprawiedliwości, a Ekwador nie złożył wniosku o ekstradycję do Assange. Wielka Brytania zaoferowała wystarczające gwarancje należytego procesu Assange, dodał Valencia, i że nie zostanie poddany ekstradycji do kraju, w którym może spotkać się z torturami lub karą śmierci.

Wreszcie pojawiły się „liczne niespójności” w sposobie, w jaki Assange otrzymał obywatelstwo ekwadorskie, a jego pobyt okazał się bardzo kosztowny, powiedział minister. Ekwador wydał 5,8 miliona dolarów na bezpieczeństwo swoich gości w latach 2012–2018 i prawie 400 000 dolarów na koszty leczenia, jedzenie i pranie – dodał.

Prezydent Ekwadoru Lenín Moreno nie ukrywał zbytnio swojej chęci eksmisji Assange’a z budynku ambasady w Knightsbridge w zachodnim Londynie, gdzie mieszkał od czerwca 2012 r. Moreno różnie opisywał Assange jako „hakera”, „problem odziedziczony” i „kamień w bucie”.

W czwartkowym przemówieniu wideo oskarżył Assange o złamanie „hojnych” warunków azylowych oferowanych przez Ekwador i wtrącanie się w wewnętrzne sprawy innych państw. Moreno twierdził, że Assange zainstalował w ambasadzie zabroniony sprzęt elektroniczny, źle traktował strażników i „uzyskiwał dostęp do plików bezpieczeństwa naszej ambasady bez pozwolenia”.

Ostatnie spiecie nastapilo „dwa dni temu”, zasugerował Moreno, kiedy WikiLeaks bezpośrednio „zagroziło rządowi Ekwadoru”. We wtorek zespół prawny Assange wygłosił konferencję prasową, w której oskarżył Quito o nielegalne szpiegowanie go.

President Moreno in a TV address.

Prezydent Moreno w przemowieniu telewizyjnym.
Fotografia: Ekwadorska prezydencka oficjalna transmisja / EPA

„Cierpliwość Ekwadoru osiągnęła swój limit w stosunku do zachowania pana Assange’a” – powiedział prezydent Moreno w swoim programie telewizyjnym. Z perspektywy czasu los Assange’a został przypieczętowany w 2017 roku, kiedy Moreno wygrał wybory prezydenckie w Ekwadorze. Lewicowy poprzednik Moreno, Rafael Correa, udzielił Assangeowi bezwarunkowego wsparcia i zaoferował mu azyl.

Moreno był kandydatem partii Alianz Pais Correi, ale wkrótce zdystansował się od swojego poprzednika – najwyraźniej postrzegając Assange’a jako kaca z czasow przywodztwa Correi i przeszkodę w lepszych stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi.

W czwartkowym tweecie Correa, obecnie gorzki wróg Moreno, opisał go jako „największego zdrajcę w Ekwadorze i historii Ameryki Łacińskiej”.

W szczególności Moreno nie rozumiał wydania materiałów WikiLeaks, które spowodowały obustronne zakłopotanie. W 2016 r. WikiLeaks opublikował e-maile zhakowane przez rosyjską agencję szpiegowską wywiadu wojskowego, zgodnie z aktem oskarżenia wydanym w 2018 r. przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera. E-maile zostały skradzione Partii Demokratycznej podczas kampanii prezydenckiej Hillary Clinton.

Następnie w 2017 r. Assange napisał na Twitterze o niepodległości Katalonii – akcji, która denerwowała hiszpański rząd i spowodowała trudności w stosunkach między Madrytem a Quito.

Nowy prezydent Ekwadoru mówi, że Assange jest „hakerem”, ale może zostać w ambasadzie – wideo

W marcu 2018 r. Moreno ograniczył dostęp Assange do Internetu i nalegał, by przestrzegał nowych warunków. Assange skarżył się, że został odcięty od gości i świata.

Następnie, pod koniec ubiegłego roku, Ekwador opracował nowy, rygorystyczny zbiór zasad dotyczących azylu dla Assange, ostrzegając informatora, by unikał komentarzy online na tematy polityczne – i nakazał mu oczyścić łazienkę i lepiej dbać o swojego kota.

Wiosną tego roku okazało się, że cierpliwość Moreno wreszcie się skończyła i że jego niezadowolenie z Assange stało się osobiste. W wywiadzie radiowym na początku tego miesiąca Moreno skarżył się, że „zdjęcia mojej sypialni, co jem i jak tańczy moja żona, córki i przyjaciele” krążyły w mediach społecznościowych. Ekwadorski rząd powiedział, że wierzy, iż WikiLeaks udostępniło zdjęcia.

WikiLeaks napisał w zeszłym tygodniu na Twitterze, że Moreno powiedział, że podejmie decyzję o losie Assange’a „w krótkim okresie” po tym, jak poinformował o „skandalu korupcyjnym na morzu”. Znany w Ekwadorze jako Ina Papers, skandal twierdzi, że skorumpowany Moreno korzystał z zagranicznego konta w Panamie. Moreno zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom zwiazanym z jego zla wola.

https://www.theguardian.com/media/2019/apr/11/julian-assange-ecuador-president-lenin-moreno-evict-from-embassy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: