M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

Kim Dzong Un jest gotów na trzecie spotkanie z Trumpem

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest gotów po raz trzeci spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem – poinformowała w sobotę rano czasu lokalnego południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na północnokoreańskie media państwowe.

Kim Dzong Un jest gotów na trzecie spotkanie z Trumpem© AP Kim Dzong Un jest gotów na trzecie spotkanie z Trumpem

Podczas posiedzenia Najwyższego Zgromadzenia Ludowego, jednoizbowego parlamentu Korei Północnej, Kim powiedział w piątek późnym wieczorem czasu lokalnego, że do końca roku czeka na „odważne decyzje” administracji waszyngtońskiej dotyczące stosunków amerykańsko-północnokoreańskich.

Zobacz rowniez:

Kim przyznał, że załamanie się rozmów z USA zwiększyło ryzyko powrotu do dawnych napięć. Podkreślił jednak, że jest on zainteresowany jedynie kolejnym spotkaniem z Donaldem Trumpem. Swoje relacje z prezydentem USA określił jako „znakomite”.

W czwartek Donald Trump powiedział, że dwa poprzednie spotkania na szczycie z liderem Korei Północnej były „bardzo produktywne” i nie wykluczył trzeciego spotkania z Kim Dzong Unem.

Trump i Kim spotkali się po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku w Singapurze. Ich drugie spotkanie, w lutym br. w stolicy Wietnamu, Hanoi, zakończyło się bez porozumienia na skutek rozbieżności co do zakresu ograniczenia północnokoreańskiego programu nuklearnego i stopnia ograniczenia sankcji gospodarczych USA wobec Korei Północnej.

 

zrodlo:https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/kim-dzong-un-jest-got%C3%B3w-na-trzecie-spotkanie-z-trumpem/ar-BBVTT9G?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: