DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trump nie będzie zadowolony! Trybunał ONZ nakazał USA zawieszenie sankcji wobec Iranu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najwyższy sąd Organizacji Narodów Zjednoczonych – Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze – nakazał Stanom Zjednoczonym zniesienie sankcji wobec Iranu. Mają one wpływ na eksport produktów humanitarnych oraz towarów związanych z bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego.

Trump nie będzie zadowolony! Trybunał ONZ nakazał USA zawieszenie sankcji wobec Iranu

Donald Trump i Binjamin Netanjahu. FOT.REUTERS/Ronen Zvulun/File Photo/FORUM

Prezydent Donald Trump w maju zdecydował o przywróceniu surowych i nałożeniu nowych sankcji na Iran w związku z wycofaniem się USA z porozumienia nuklearnego JCPOA. Iran zakwestionował sankcje, wnosząc w lipcu pozew do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Znalezione obrazy dla zapytania trybunal sprawiedliwosci w hadze logo i  zdjecia

We wstępnym wyroku w sprawie sąd stwierdził w środę, że Waszyngton musi „usunąć, poprzez swoje decyzje wszelkie przeszkody wynikające z ponownego nałożenia sankcji na wywóz do Iranu leków i wyrobów medycznych, żywności i towarów rolnych oraz części zamiennych i wyposażenia niezbędnego do zapewnienia bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego”.

Iran twierdzi, że ​​sankcje naruszają dwustronne porozumienie z 1955 roku, znane jako traktat o wzajemnych stosunkach, który reguluje i promuje więzy gospodarcze oraz konsularne między USA a Iranem.

Budynek Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

Traktat został podpisany, gdy Stany Zjednoczone i Iran były sojusznikami po rewolucji z 1953 roku – wywołanej z inicjatywy Wielkiej Brytanii i USA – a która ostatecznie scementowała panowanie szacha Mohammada Reza Pahlavi. Stosunki dyplomatyczne oba kraje zerwały po rewolucji islamskiej z 1979 roku i przejęciu ambasady USA w Iranie (kryzys z zakładnikami). Mimo tego traktat pozostaje w mocy.

Środowe orzeczenie może doprowadzić do kolejnego konfliktu między administracją Trumpa a sądem w Hadze. W ubiegłym miesiącu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa – John Bolton – potępił Międzynarodowy Trybunał Karny, odrębną i niepowiązaną instytucję, która znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Znalezione obrazy dla zapytania john bolton zdjecia

MTK prowadzi śledztwa w zakresie zbrodni wojennych, podczas gdy MTS rozstrzyga spory między państwami. Bolton powiedział w zeszłym miesiącu, że „ze względu na wszystkie intencje i cele, MTK jest już dla nas martwy”.

Teheran zaskarżył Waszyngton do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w lipcu, twierdząc, że Stany Zjednoczone naruszyły traktat o przyjaźni z 1955, który poprzedzał rewolucję islamską w Iranie.

Iran wezwał sędziów do nakazania natychmiastowego zawieszenia decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącej ponownego nałożenia sankcji gospodarczych.

Podczas czterech dni przesłuchań pod koniec sierpnia irańscy prawnicy oskarżyli Waszyngton o dławienie gospodarki kraju i agresję gospodarczą.

Waszyngtońscy pełnomocnicy stwierdzili, że trybunał nie jest właściwy do orzekania w tej sprawie, ponieważ są to kwestie, które dotyczą bezpieczeństwa narodowego. Orzeczenia oenzetowskiego trybunału są wiążące i nie można się od nich odwoływać. Nie ma jednak możliwości ich egzekwowania. Środowe orzeczenie jest w rzeczywistości decyzją w sprawie podjęcia tak zwanych środków tymczasowych. Ostateczna decyzja może zapaść nawet za kilka lat.

W umowie nuklearnej z 2015 roku Iran zgodził się ograniczyć program nuklearny i zezwolić międzynarodowym inspektorom na kontrolę swoich instalacji. Trump jednak wycofał się z porozumienia w maju tego roku, argumentując, że fundusze płynące do Iranu w związku ze zniesieniem sankcji są wykorzystywane do wspierania terroryzmu i budowy pocisków zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych.

Teheran w 2016 pozwał Waszyngton w związku z zamrożeniem przez USA irańskich aktywów zagranicznych wartych około 2 mld dol., które według amerykańskich sądów powinny trafić do amerykańskich ofiar ataków terrorystycznych. Przesłuchania w tej sprawie mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu

zrodlo:https://www.pch24.pl/trump-nie-bedzie-zadowolony–trybunal-onz-nakazal-usa-zawieszenie-sankcji-wobec-iranu,63228,i.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: