DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Oto dlaczego książka którą trzymał Juliana Assange, kiedy został aresztowany, jest taka ważna

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W czwartek kilku mężczyzn w czarnych garniturach, otoczonych przez tuzin gliniarzy, zrobiło najazd na ambasadę ekwadorską w Londynie i porwało Juliana Assange’a. Chwilę później Departament Sprawiedliwości opublikował oświadczenie oskarżające Assange’a o włamanie do komputera poprzez „spisek” i rzekoma współpracę z ówczesnym żołnierzem armii amerykańskiej, Chelsea Manning. Assange był w kajdankach, kiedy go wyciągnięto, a gdy był wyciągany z ambasady, zdołał złapać książkę Gore Vidal: Historia stanu bezpieczeństwa narodowego. Gdy został wsunięty do furgonetki, Assange trzymał książkę skierowaną frontem do kamery.

book
Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, Gore Vidal był amerykańskim pisarzem, który badał rzeczywistą historię Stanów Zjednoczonych – a nie propagande nauczana w szkołach – bardzo realną, brutalną i skorumpowaną historię rządu Stanów Zjednoczonych.

Vidal urodził się w tym systemie, kształcił się w drogich szkołach prywatnych w Waszyngtonie i dorastał, dosłownie, w otoczeniu elity. Jego ojciec był wysoko postawionym urzędnikiem w administracji Franklina Roosevelta, a jego dziadek był senatorem USA Thomas Pryor Gore (D-Oklahoma). Był niesamowicie inteligentny i ostatecznie stał się autorem bestsellerów.

Po trzydziestce, po napisaniu serii powieści głównego nurtu, Vidal postanowił spróbować swoich sił w fikcji historycznej. Decyzja ta postawi go na drodze do obudzenia się na okrucieństwa dokonane przez Stany Zjednoczone, których historia sięga Abrahama Lincolna.

Vidal był jedną z pierwszych osób publicznych, które kwestionowały motywy i mądrość Lincolna – i został za to oskarżony. Pomimo ataków dwupartyjnych na wszystkich frontach z powodu jego krytycznego sceptycyzmu wobec Stanów Zjednoczonych, sześciotomowa seria „American Chronicle” Vidala o Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem.

W miarę upływu lat Vidal wypowiadał się otwarcie o powstaniu wojskowego kompleksu przemysłowego i przewidział sytuację, w jakiej się dziś znajdujemy.

„USA należy do garstki mężczyzn, którzy również kontrolują media. Spójrz na General Electric. Produkuje broń nuklearną dla Pentagonu, a także jest właścicielem kanału kablowego NBC News, który jest bardzo zaawansowanym aparatem propagandy, nierozerwalnie związanym z systemem. To geniusz. To dziala jak elektroniczna klatka wokół narodu, która blokuje dostęp do informacji. ~ Gore Vidal
W książce Assange pokazano zdjęcie, Vidal wyjaśnił, jak Stany Zjednoczone ustanowiły „ogromny kompleks militarno-przemysłowy-bezpieczeństwo” i „kulturę polityczną, która dała nam„ Cesarską Prezydencję ”.

Książka została napisana przez starszego redaktora Vidala i The Real News Network, Paula Jaya. Obaj rozebrali w niej na czesci pierwsze aparat wladzy, który w końcu ułatwi aresztowanie Assange’a. Poprzez propagandę i manipulacje establishment nakłonił masy do zaakceptowania ich skorumpowanego porządku jako normy. Zarówno Vidal, jak i Assange wiedzieli o tym.

„W rzeczywistości nie ma znaczenia, czy prezydent jest republikaninem, czy demokratą. Geniusz amerykańskiej klasy rządzącej polega na tym, że udało jej się przekonać ludzi, że mają coś wspólnego z wyborem prezydentów przez 200 lat, kiedy nie mają absolutnie nic do powiedzenia o kandydatach, polityce czy kierunku, w jaki biegnie kraj. ~ Gore Vidal
W książce Vidal wyjaśnia fałszywą historię USA i to, w jaki sposób ta fałszywa historia jest wykorzystywana do manipulowania ludźmi w celu wspierania masowych morderstw i korupcji.

„Myślę, że wszyscy powinni spojrzeć trzeźwo na świat wokół nas, pamiętajcie, że praktycznie wszystko, co powiedziano o innych krajach, jest nieprawdziwe, to, co mówimy o sobie i naszej wielkiej sile i jak bardzo jesteśmy kochani – zapomnijcie o tym , ”Napisał Vidal.

„Nasza siła jest tam, ale jest to siła, która pochodzi z twojej ręki, gdy trzymasz granat; to siła samobójcza, jak i mordercza ”.

Chociaż Vidal zmarł, zanim zdał sobie sprawę z trudnej sytuacji Juliana Assange’a i ataku na wolność prasy, którą reprezentuje, wiedział o tym co sie wydarzy dziesięciolecia przed tym gdy sie wydarzylo.

Niestety, niewiele osób słuchało słów Vidala i jesteśmy świadkami ataku na pełną skalę  na niezależne dziennikarstwo, jakie znamy, i wydaje się, że nie jesteśmy w stanie tego ataku powstrzymać. Jest to prawdopodobny powód, dla którego Julian Assange złapał tę książkę i upewnił się, że ją zobaczyliśmy, gdy wykrzyczał przez dziesiątki gliniarzy, że „musimy się stawiac opor”.

Chociaż Vidal stał się nieco cyniczny w ostatnich latach zycia, jego mądrość może pomóc nam uwolnić się od narzuconej nam niewoli czczenia korupcji i etatyzmu.

Julian Assange jest bohaterem. Jego działania pomogły ujawnić przerażające zbrodnie dokonane przez rząd Stanów Zjednoczonych, w tym eliminowanie niewinnych dziennikarzy. Jego prześladowania przez Wielką Brytanię i USA są odwetem i karą za ujawnienie tych zbrodni, i ich metod działania. Jak powiedział Assange, musimy to zwalczac.

Jeśli ten przywolany gigant medialny, będzie mial  monopol na prawde i bedzie wypierać niezależną prasę – tak jak to obecnie robi – możemy wkrótce zdać sobie sprawę z przepowiedni George’a Orwella, że but cenzury pojawi sie na ludzkiej twarzy – na zawsze.

Podobnie jak Vidal, Assange chciał, aby ludzie znali prawdziwą historię, ponieważ jest to droga do pokoju. „Jeśli wojny mogą zostać wszczęte przez kłamstwa”, tak wymownie zauważył Assange, „można je zatrzymać mowiac prawde”.

Musimy stawiac opor.

https://thefreethoughtproject.com/heres-why-the-book-julian-assange-was-holding-when-he-was-arrested-is-vitally-important/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: