DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Włoski rząd zmierza do przejęcia rezerw z banku centralnego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rząd Włoch naciska na nowe przepisy, które podważają kontrolę banku centralnego nad rezerwami kraju. Rzym wzywa do publicznej własności złota narodu.

Rządząca koalicja anty-establishmentowego 5-gwiazdkowego ruchu i partie Ligi zaproponowały dwa projekty ustaw, które wywołały ogólnokrajowe kontrowersje dotyczące długotrwałego zarzadzania systemem finansowym i monetarnym kraju. Jeden projekt ustawy zobowiązuje właścicieli banku centralnego do sprzedaży swoich akcji włoskiemu skarbowi po cenach z lat 30. XX wieku, podczas gdy druga ustawa ma na celu uznanie obywateli włoskich za właścicieli rezerw Banku Włoch.

„Złoto należy do Włochów, a nie do bankierów. Jesteśmy gotowi walczyć wszędzie we Włoszech i, jeśli to konieczne, wyprowadzić Włochów na ulice ”- powiedziała Giorgia Meloni, przywódczyni opozycyjnej partii Braci Włoch, cytowana przez Wall Street Journal.

Ruch 5-Gwiazd i Liga wcześniej obwiniały obecny system zarządzania krajowym systemem monetarnym za straty małych inwestorów indywidualnych spowodowane niedawnym upadkiem kilku włoskich instytucji finansowych.

Według urzędników rządowych bank centralny nie zdołał utrzymać właściwego nadzoru nad krajowym systemem bankowym podczas ostatniego kryzysu, który zagroził całemu systemowi monetarnemu strefy euro.

„Jeśli  Twoj rachunek bieżący  jest podkreslony na czerwono, to dlatego, że ludzie, którzy mieli kontrolować sprawy, tego nie zrobili”, powiedział wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini w lutym.

Bank Włoch, który posiada 2.534 tony złota o wartości około 102 miliardów dolarów, obecnie cieszy się pełną niezależnością i procesem decyzyjnym całkowicie niezależnym od rządu.

„Potrzebujemy zmiany kursu w Banku Włoch, jeśli pomyślimy o tym, co wydarzyło się w ostatnich latach” – powiedział wicepremier Włoch Luigi Di Maio na początku tego roku, wzywając do zastąpienia obecnej administracji regulatora.

W lutym rząd włoski zaproponował sprzedaż niektórych udziałów złota w kraju w celu uniknięcia wzrostu podatku od wartości dodanej (VAT), planowanego na rok 2020. Salvini pozytywnie ocenił plan, nazywając pomysł interesującym.

Jednak prezydent kraju Sergio Mattarella nie popiera tej propozycji. Według głowy państwa rząd powinien unikać ingerencji w prace niezależnych organów, takich jak Bank Włoch, który nie może przyjmować instrukcji od rządów.

Rząd koalicyjny w pełni popiera publiczną własność rezerw złota, a popierające projekt partie maja wiekszosc 60 procent w parlamencie. Projekt ustawy najwyraźniej ma wszelkie szanse na uchwaenie. Jeśli chodzi o nacjonalizację banku centralnego, Ruch 5-Gwiazd popiera projekt, podczas gdy Liga wciąż się waha, pozostawiając projekt bez większości z 40-procentowym poparciem.

Italian Gov’t Moves to Seize Reserves from Central Bank

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: