DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Watykan otwiera wewnętrzne śledztwo dot. zaginionej dziewczynki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Watykan otwiera wewnętrzne śledztwo dot. zaginionej dziewczynki

15-letnia Emanuela Orlandi zaginęła w 1983 roku na terenie Watykanu. Po ponad 30 latach od tego zdarzenia Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej wyraził zgodę na otwarcie postępowania. O sprawie poinformowała prawniczka rodziny Laura Sgro.
Pietro Orlandi, brat zaginionej Emanueli, od lat domaga się ujawnienia prawdy o zaginięciu siostry (zdj. arch.)

Pietro Orlandi, brat zaginionej Emanueli, od lat domaga się ujawnienia prawdy o zaginięciu siostry (zdj. arch.) (PAP, Fot: SERENA CREMASCHI INSIDEFOTO)

– Dochodzenie w sprawie zaginięcia córki pracownika Watykanu rusza ponownie z powodu nowego wątku w sprawie – mówiła Sgro. Niedawno pojawiła się hipoteza, według której 15-latka miała zostać uprowadzona w biały dzień w Rzymie. Prawdopodobnie mogła zostać pochowana na cmentarzu Teutońskim, który znajduje się przy bazylice świętego Piotra w Watykanie.

„Szukajcie tam, gdzie wskazuje anioł”

– Po 35 latach braku współpracy wszczęcie dochodzenia to ważny przełom – komentował decyzję Pietro Orlandi, brat zaginionej 15-latki. Mężczyzna od lat walczy o ujawnienie prawdy. Ostatnio spotkał się z kardynałem Pietro Parolinem, watykańskim sekretarzem stanu. Według włoskiej agencji ANSA, Orlandi miał przedstawić szereg żądań.

Blisko 4 dekady

Emanuela Orlandi zaginęła w 1983 roku. Wyszła na lekcję muzyki, po czym zaginęła bez śladu. Rodzina od lat zabiegała o oficjalne watykańskie śledztwo. W środę mecenas Sgro poinformowała, że Stolica Apostolska podjęła już czynności.

Przez ponad 30 lat pojawiały się różne wersje dot. zaginięcia 15-latki. Niektórzy twierdzili, że została porwana, aby zaszantażować Watykan i uwolnić Alego Agcę, zamachowca Jana Pawła II. Inni doszukiwali się w sprawie wątków mafijnych – według tej wersji Orladni miała paść ofiarą porachunków Banku Watykańskiego a rzymskim gangiem.

Ostatnią hipotezę kilka lat temu obalili sami śledczy. Szczątków 15-latki próbowano, bez rezultatów, szukać w grobie jednego z szefów gangu Banda della Magliana w rzymskiej bazylice. Mężczyznę podejrzewano o udział w porwaniu Emanueli. Po zakończeniu czynności zwłoki gangstera, pochowanego jako „dobrodzieja Kościoła”, zostały usunięty z bazyliki.

https://wiadomosci.wp.pl/watykan-otwiera-wewnetrzne-sledztwo-dot-zaginionej-dziewczynki-6368914436765825a

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: