DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Turcja twierdzi, że będzie szukać gdzie indziej, jeśli USA nie sprzeda jej Patriotów i F-35

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

ANKARA (Reuters) – Turcja ostrzegła w środę, że może kupić od Rosji odrzutowce i dodatkowe systemy obrony powietrznej, jeśli nie będzie mogła kupić systemow antyrrakietowych Patriot i odrzutowców F-35 z Waszyngtonu, podnosząc perspektywę coraz głębszych powiązań obronnych między Moskwą a członkiem NATO .

Image result for turkey lockheed martin reuters

Samolot Lockheed Martin F-35 jest widziany na ILA Air Show w Berlinie, Niemcy, 25 kwietnia 2018 r. REUTERS / Axel Schmidt / File Photo
Istniejące plany prezydenta Tayyipa Erdogana dotyczące zakupu rosyjskiej obrony przeciwrakietowej S-400 już zaalarmowały Stany Zjednoczone, które twierdzą, że nie są kompatybilne z systemami NATO i naraziłyby na szwank bezpieczeństwo samolotów F-35 Turcja ma otrzymać.

Waszyngton zaoferował Ankarę zarówno w roli marchewki, jak i kija, proponując sprzedaż systemów Patriot firmy Raytheon Co. zamiast S-400, ostrzegając jednocześnie przed sankcjami i wstrzymaniem sprzedaży myśliwców F-35, jeśli Rosjanie umowa idzie do przodu.

Turcja nie wykazała żadnych oznak rezygnacji, a Erdogan, który przeprowadził w Moskwie rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem w tym tygodniu, został cytowany w środę, mówiąc, że data lipcowej dostawy pierwszych S-400 może zostać nawet przyspieszona.

Minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powtórzył także stanowisko Turcji, że zakup S-400 był transakcją wykonaną i że w razie potrzeby zaspokoi potrzeby obronne w innych miejscach.

„Jeśli Stany Zjednoczone będą chciały sprzedać, kupimy Patrioty. Jeśli jednak Stany Zjednoczone nie chcą sprzedawać, możemy kupić więcej S-400 lub innych systemów ”, powiedział Cavusoglu tureckiemu nadawcy NTV.

„Jeśli F-35 nie zadziałają, będę musiał ponownie uzyskać odrzutowce, których potrzebuję z innych miejsc … Są (rosyjskie) SU-34, SU-57 i inne. Absolutnie spełnię moje potrzeby skądś, dopóki sam nie będę w stanie tego wyprodukować – powiedział.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapytany o komentarze Cavusoglu powiedział, że Rosja szuka możliwości poszerzenia współpracy wojskowej i technicznej z Turcją. „To całkowicie normalny proces” – powiedział dziennikarzom.

Myśliwce F-35 stealth są budowane przez Lockheed Martin Corp, ale tureccy producenci są również zaangażowani w produkcję, co dodatkowo komplikuje skutki jakiegokolwiek zerwania między dwoma krajami.

Cavusoglu powiedział również, że Turcja nie otrzymała jeszcze pozytywnej odpowiedzi Waszyngtonu na propozycję utworzenia wspólnej grupy roboczej, która według Ankary byłaby w stanie wykazać, że rozmieszczenie S-400 nie stanowiłoby zagrożenia dla F-35.

„USA F-35 latają nad Syrią każdego dnia i są tam systemy S-400. Nie stanowią żadnego zagrożenia, mimo że są systemami całkowicie pod kontrolą Rosji, więc czy będą stanowić zagrożenie, gdy będą pod kontrolą Turcji? ”- powiedział.

We wtorek przywódcy amerykańskich senackich komisji ds. Stosunków zagranicznych i służb zbrojnych ostrzegli Turcję, że ryzykuje ona surowe sankcje, jeśli będzie realizować plany zakupu S-400.

„Do końca roku Turcja będzie dysponować zaawansowanymi myśliwcami F-35 na ziemi lub rosyjskim systemem obrony rakietowej ziemia-powietrze S-400. Nie będzie ich obu ”- powiedzieli senatorzy republikańscy Jim Risch i Jim Inhofe oraz demokratyczni senatorzy Bob Menendez i Jack Reed.

Sprzeciw wobec zakupu S-400 jest jednym z kilku problemów dotyczacych rozbieznych interesow między dwoma sojusznikami NATO. Nie zgodzili się również na strategię wojskową w północnej Syrii, sankcje wobec Iranu i zatrzymanie miejscowego personelu konsularnego w USA.

Przemawiając do reporterów podczas jego lotu powrotnego z Rosji, Erdogan powiedział, że on i Cavusoglu byli stale zmuszani do porzucenia umowy S-400.

„Odpowiadamy, że„ ta umowa została zawarta, wszystko jest ustalone ”. Dostawa systemu obrony przeciwrakietowej S-400 ma nastąpić w lipcu. Być może można to jeszcze przyspieszyć ”- cytuje Erdogana gazeta Sabah.

https://www.reuters.com/article/us-turkey-security-usa/turkey-says-it-will-look-elsewhere-if-us-wont-sell-patriots-f-35s-idUSKCN1RM0D2

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Turcja twierdzi, że będzie szukać gdzie indziej, jeśli USA nie sprzeda jej Patriotów i F-35

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: