NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
3 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Opolskie szkoły wysyłają niegrzeczne dzieci do… szpitala psychiatrycznego

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Zaledwie 20 proc. młodych ludzi, którzy trafiają na dziecięcy oddział psychiatryczny cierpi na poważne choroby psychiczne. Zdecydowana większość ląduje w szpitalu z powodu… problemów szkolnych lub wychowawczych. Często jest to próba zrzucenia odpowiedzialności przez dorosłych, zarówno rodziców jak i nauczycieli.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w zakladzie psychiatrycznym zdjecia

– Mieliśmy ostatnio kilka takich przypadków, gdzie karetką przywieziono nam ze szkoły 8-9-letnie dzieci – mówi Anna Kleinwechter, ordynator Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu.

Dowiedziałam się wtedy, że w szkolnictwie jest podobno taka zasada, że jeśli dziecko zachowuje się agresywnie, to woła się pogotowie i przywozi się małego pacjenta na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego.

Zdaniem specjalistki jest to nieuzasadnione i wynika z tego, że instytucje próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za dziecko.

– Każdy chce się maksymalnie zabezpieczyć na przykład na wypadek, gdyby dziecko targnęło się na swoje życie albo popchnęło inne dziecko – mówi doktor Kleinwechter. – Gdy dziecko jest agresywne, należałoby je przytrzymać fizycznie, a na to nie ma zgody rodziców. Dlatego część szkół dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie karetki.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w zakladzie psychiatrycznym zdjecia

80 proc. dzieci, które trafiają na oddział, nie cierpi na poważne choroby psychiczne, ale ląduje w szpitalu z powodu problemów szkolnych lub wychowawczych.

Dlaczego tak się dzieje? O tym w programie Gość nto.

 

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: