loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
5 dni pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Opolskie szkoły wysyłają niegrzeczne dzieci do… szpitala psychiatrycznego

loading...
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Zaledwie 20 proc. młodych ludzi, którzy trafiają na dziecięcy oddział psychiatryczny cierpi na poważne choroby psychiczne. Zdecydowana większość ląduje w szpitalu z powodu… problemów szkolnych lub wychowawczych. Często jest to próba zrzucenia odpowiedzialności przez dorosłych, zarówno rodziców jak i nauczycieli.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w zakladzie psychiatrycznym zdjecia

– Mieliśmy ostatnio kilka takich przypadków, gdzie karetką przywieziono nam ze szkoły 8-9-letnie dzieci – mówi Anna Kleinwechter, ordynator Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu.

Dowiedziałam się wtedy, że w szkolnictwie jest podobno taka zasada, że jeśli dziecko zachowuje się agresywnie, to woła się pogotowie i przywozi się małego pacjenta na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego.

Zdaniem specjalistki jest to nieuzasadnione i wynika z tego, że instytucje próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za dziecko.

– Każdy chce się maksymalnie zabezpieczyć na przykład na wypadek, gdyby dziecko targnęło się na swoje życie albo popchnęło inne dziecko – mówi doktor Kleinwechter. – Gdy dziecko jest agresywne, należałoby je przytrzymać fizycznie, a na to nie ma zgody rodziców. Dlatego część szkół dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie karetki.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w zakladzie psychiatrycznym zdjecia

80 proc. dzieci, które trafiają na oddział, nie cierpi na poważne choroby psychiczne, ale ląduje w szpitalu z powodu problemów szkolnych lub wychowawczych.

Dlaczego tak się dzieje? O tym w programie Gość nto.

 

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: