DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Arabska wiosna w Algierii na zamówienia z Zachodu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

W krajach arabskich istnieje wiele problemów, ale jest tylko jeden podręcznik z Zachodu dla protestujących na Bliskim Wschodzie. Czy „dzieci arabskiej wiosny” myślą o „dniu po”? – Nie, żaden z młodych protestantów nie przejmuje się tym …

Znalezione obrazy dla zapytania arabska wiosna w algierii zdjecia

Algieria  . Kolejny kryzys. I znowu armia mówi ostatnie słowo

Autor – Siergiej Filatow

I znowu, jak to było w niedzielę w historii, to  armia wypowiada swoje  decydujące słowo, „kto tu jest szefem”.

Jeśli więc przypomnimy sobie niektóre historyczne daty Algierii, do: w 1964 r., Kiedy prezydent Ahmed Ben Bell został obalony (nawiasem mówiąc, Bohater Związku Radzieckiego), aw 1991 r., Kiedy islamiści wygrali wybory parlamentarne, a teraz, w 2019 r. , kiedy  kryzys polityczny  zagrażał losowi kraju, do algierska armia przemówiła i wypowiedziała swoje ważkie słowo.

Pod jej naciskiem Ben Bella, który zrezygnował z wygnania i ustąpił prezydentowi Houari Boumedienne, nie mógł się oprzeć.

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Masowe protesty na ulicach stolicy Algierii.

Zdjęcia ocdn.eu

Pod jej naciskiem wyniki wyborów parlamentarnych w 1991 r. Zostały odwołane, co doprowadziło do 10-letniej wojny domowej: armia przeciwko islamistom – armia wygrała jednak kosztem dwustu tysięcy ofiar wśród ludności.

Pod jej presją prezydenta, który przewijał się krajowi od prawie 20 lat, bez swojego stanowiska. Dwóch prezydentów wyjechało do  Algierii  pod presją armii  . A dla armii jest do poważnego at w demonstracji jej możliwości w polityce wewnętrznej.

Co się teraz dzieje? Dlaczego kierownictwo armii zostało zmuszone do „wywarcia presji” na Boneeflik, starszego i niewolnego do pracy, aby mieć takie oficjalne przesłanie: „Prezydent Algierii Abdelaziz Bouteflay to dymisję przed końcem, która kończy się 28 kwietnia 2019 roku”.

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Bouteflika w ostatnich latach nie opuścił wózka.

Zdjęcie autorstwa BB.co.uk

Cóż, nie pozwolę prezydentowi zasiąść na stanowisku do 28. dnia, w tym czasie nie będzie. I to jest ważne powody – każdego dnia, gdy Bouteflika sprawuje urząd, a głowa państwa może przerodzić się w niekontrolowany upadek bardzo napiętej sytuacji. Kraj, który w tym tygodniu się rozwija każdego dnia, nie jest „  żółtą kamizelką  ”, ale jest masą protestów milionów ludzi ze stolicy do algierskiego serca.

Do armii algierska zażądała natychmiastowego zastosowania sztuki. 102 Konstytucji w sprawie „niezdolności prezydenta”, jak wiceminister obrony, szef sztabu Narodowej Armii Ludowej Ahmed Gayid Salah: „  Nie ma miejsca na marnowanie czasu, potrzebna jest natychmiastowa decyzja konstytucyjna  ”. Armia nie może strzelać do swoich demonstrantów, aby uzyskać informacje o stanie, wymagana jest rezygnacja z prezydenta Boutefliki. Ten sposób  armia  algierska  znowu  ma swoje decydujące słowo  , a Bouteflika nie jest już prezydentem: podpisał rezygnację.

Prezentacja była popularna Bohaterem, wyrzutkiem i głową państwa

Aby ocenić wydarzenia to miejsce w Algierii, najpierw kierujemy się do historii tego kraju, a następnie do tego,  kto korzysta, kto nie korzysta z polityki  tego państwa, który jest jednym z liderów kartelu naftowego  OPEC,  a ponadto stał się najważniejszym dostawca gazu ziemnego do Europy, który Algieria jest bogata w złoża Sahary.

Jeśli krótko przypomnisz sobie  o  ustępujący prezydent Abdelaziz Bouteflika, musisz powiedzieć – jest do historycznej osobowości do Algierii. Teraz ludzie narzekają, że są „zmęczeni” tym, jak kraj był już przez 20 lat, a dziś jest już po 82-letni chory. Ja rzadko pamiętam, że jeszcze zbawicielem  Ojczyzny  – po 10-letniej wojnie domowej w latach dziewięćdziesiątych. Wcześniej ludzie czcili się jako bohaterowie rewolucji 1954-1962 na ministrach spraw niezależnych Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (ANDR).

To – wraz ze zmianą władzy prezydenckiej w 1964 r., Kiedy Boumediene obalił Bohatera Związku Radzieckiego Ben Bell w wyniku tego zespołu, który wygrał rewolucję, Bliżej w „politycznym cień”. Jednak w modnym klubie jachtowym morskim „Sidi-Fredzh” w pobliżu stolicy  Algierii, najwyższa konstrukcja w tonacji ceglanej jest nadal cicho nazywana przez ludzi „Wieża Bouteflika”

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Zdjęcie z hebus.com

A potem, na szczytach wojny w latach 90., Nazywamy się chór! – u władzy. I wciąż się udaje „przywrócić porządek w domu”.

Co więcej, nie zapominajmy, że jesienią z Algierii zaczęła się osławiona „arabska wiosna”. Wydawnictwo prezydenta Ben Alego z Tunezji, duma i prezentacja prezydenta Egiptu, masakra  Kaddafiego w Libii, wojna syryjska – wszystko do było wtedy. A teraz niewielu ludzi pamięta, że ​​do  Algieria pod przywództwem Butefliki wytrzymała pierwszy cios „arabskiej wiosny” jesienią 2010 r.  , Odparła atak, a następnie przeniosła się w tępą obronę. Nie mam wykazać się dużą aktywnością: musiał czekać, a czekał.

Dziś protesty przeciwko Boutefliki, który stracił siłę fizyczną, który kraj nosił ostatnio w ramionach, dziś wyglądają dziwnie. Coś tu jest nie tak – ktoś z zewnątrz „kołysze” państwo. Al-Jazeera bezpośrednio zachęcony: „Ludzie chcą zmiany reżimu”. Charakterystyczne jest, że  hasła protestantów, jak w podręczniku, są po angielsku – typowy znacznik „  rewolucji kolorystycznej  ”.

 

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Zdjęcie cdnarabic.sputniknews

Oczywiście, sam Bouteflika jest w wieku, doznał udaru, porusza się na wózku inwalidzkim i nie pojawiał się publicznie. W marcu uderzyła go kolejna choroba, którą hospitalizacja w szwajcarskiej klinice. Mimo do prezydentingu „symbolicznego” i „sztandarowego” swoich zwolenników, którzy chcą pozostać przy władzy dzięki ich przywódcy.

Starsi mieszkańcy Algierii są bardzo szanowani i produkują, że powstały przeciwko środowisku Bouteflika. W mieście w kraju, jak na zawołanie, w lutym 2019 r. Czy 1 miliona osób uczestniczyło w akcjach protestacyjnych. Ich hasło: „Nie do piątej kadencji prezydenckiej”, „Republika – nie monarchii” i „! Bouteflika, odejdź ”, w tych dniach, premierach Ahmed Ujahia porównań i ruchów protestacyjnych w Algierii, z występów w  Syrii  w 2011 roku, które doprowadziły do ​​wojny domowa.

„Zobacz, czego demonstranci – chcą, żeby prezydent z nimi rozmawiał”. Do cytatu z raportu Al-Dżaziry, należy się wypowiedzieć jeden z protestujących, Salim Hamdan. To prawdziwe podejście zwykłego obywatela. Ale ta sama „Al-Dżazira” bardzo ostro krytykuje władze Algierii i ludzi Zachodu – więc po prostu mam nadzieję na reinkarnację „arabskiej wiosny” w Algierii.

Zabawne: „Al-Jazair” to po angielsku nazwa stolicy Algierii, czyli tego, co brzmi: „demokratyzacji” – do kontynuacji „arabskiej wiosny” w Algieria. Ponadto sam  Katar  jest monarchią absolutną i widzą tam demokrację tylko w hollywoodzkich filmach. Dwa biegi o tej samej nazwie w świecie arabskim … Zrządzenie losu …

Ale to nie wszystko, jak przedstawicielstwo anglosaskich, jak napisano, oświadcza: „Algierczycy okazują odwagę! Pozbywają się nawet represyjnego reżimu! Te protesty są bezprecedensowe! „Czy nadal dzwonisz ze słynnych zwrotów, które powtarzały się na Zachodzie w różnych krajach? Jeremy Keenan z Queen Mary University of London. Prawdopodobnie nie ma innych formuł i dlatego jest zaangażowany w demagogię. Ale oczywiscie wszyscy  Anglosasi  Sa pewni: w Algierii istnieje „represyjny režim” Tylko ja „Demokracja” nie wystarczy.

Otóż  pojawiły się pierwsze oznaki dalej „Majdanu” – jest święta ofiara. Ten sam Al-Dżazira doniósł, że słynna osoba zginęła w starcie z policją w stolicy Algierii – jeden z przywódców walki o niepodległość, pierwszy ANDR, Ben Yusef Ben Hedda, Hassan Ben Hedda. Na szczęście nie ma doniesień o snajperach, ale pierwsza krew została przelana, jak sugeruje scenariusz każdej „rewolucji kolorystycznej”. Państwo nie reklamujcie faktu, że mężczyzna zmarł, gdy tłumił szturmować pałac prezydencki, a strażnicy zareagowali na przemoc przemocą. O tym, że ponad stu policjantów zostało rannych przez protestantów, „  wolna prasa  ” woli się nie linerzeniać.

Po żądaniach broni w nadchodzących dniach rozdzielenie. Jeśli po Boutefliki odejdzie ze stanowiska – i będzie od godziny, po to, aby w ostatniej chwili „arabskiej wiosny”.

I dziesiąty plusk zgaśnie, ta „arabska wiosna” zostanie ostatecznie pochowana w Algierii. Dzisiaj nie jest rok 2011, ale rok 2019, a Algierczycy mają wystarczającą mądrość, aby nie „przenieść do swojego kraju na strzępy” na obraz i podobieństwo ofiar arabskiej wiosny.

Najprawdopodobniej Algierczycy są po prostu zmęczeni „stagnacja”. Tak więc przed nimi jest „pierestrojka”. Ale to będzie kolejna historia …

Algierski gaz dla Europy jako wydarzenia katalizatora

Do tej pory ludzie starają się uspokoić  dymisję rządu  – 31 marca utworzony gabinet, w którym składamy 27 ministrów, z których tylko sześć przeżyło z poprzedniego rządu. Podczas pracy w Algierii widział i niejednokrotnie wstrząsy w swoim biurze – więc przyzwyczaili się do takich rzeczy.

Sam Buleflick motywował swoją rezygnację z „dążenia do przepływu egzekucji”: „Celem mojej decyzji jest udzielenie zgody na przejście do lepszej przyszłości dla  Algierii  ”.

Po przejściu do poprzedniej funkcji przechodzą na szefa Rady narodu (na izbie parlamentu) na trzy miesiące, po tym czasie wybrali prezydencję.

Analitycy polityczni już wyrazili obawy, że w niedalekiej przyszłości te siły islamistyczne, które zostały pokonane podczas wojny domowej w latach 90., ale nie utraciły swoich korzeni w społeczeństwie, mogłyby podnieść głowy. I najwyraźniej to przechwycenie przywództwa w ruchu protestu: od studentów i związków zawodowych – do struktur politycznych islamistów bardzo obawia się armii. Opcja ponownego wejścia islamistycznych mocarstw w Algierii (pamiętajmy o zwycięstwie w wyborach parlamentarnych w 1991 r.) Islamistów może przypomnieć historię wyboru przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Mohammeda Mursiego na prezydenta Egiptu w 2011 r. I jak to wszystko trwało.

Dlatego armia w Algierii wzięła inicjatywę w swoje ręce – być może rachunek trafia teraz do zegara. Ponadto autorzy i inicjatorzy „Arabskiej Wiosny” z Zachodu wyrazili już poparcie dla protestujących …

 

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Zdjęcia agencji APS

A teraz przejdźmy do drugiego pytania postawionego na początku artykułu: „Kto korzysta, a kto nie korzysta, zmienia politykę tego państwa, które jest jednym z liderów kartelu naftowego OPEC, a ponadto stał się najważniejszym dostawcą gazu ziemnego do Europy, w którym Algieria jest bogata jego depozyty z Sahary. ”

Jeśli w skrócie o bieżących wydarzeniach: młodzi ludzie są niezadowoleni z „politycznej stagnacji” (a tam jest ponad 50 procent młodych ludzi), ale te obce siły, które są ważne, aby „przełamać Algierię ”, próbują wykorzystać inicjatywę w rozgrzewaniu tego niezadowolenia . A jeśli w innych krajach, które znalazły się pod lodem „arabskiej wiosny” w 2010 r., Wymagania nie były specyficzne – „Dolo-oh!” Bez pozytywnego programu „Co robić?”, A potem pod krzykiem „Degage!”. całkiem interesy ekonomiczne „zainteresowanych dżentelmenów” z zewnątrz .

Tak, wydaje się, że gdy tylko podjęto próby „przejęcia inicjatywy”, pojawiły się hasła protestacyjne napisane po angielsku w kraju, w którym mówią po arabsku i francusku, ale … nie po angielsku. Dlatego pojawienie się w tłumie haseł protestujących po angielsku jest czymś w rodzaju anglojęzycznych kanałów telewizyjnych, aby ich widzowie zrozumieli, czego chcą protestujący. Stare i dobrze znane przyjęcie. Ale! To on jest, jak to modnie wskazuje, „markerem” faktu, że „anglosascy dżentelmeni interesują się tymi protestami”.

Więc o co chodzi, ich zainteresowanie? Oto co. A ta historia może poważnie zaskoczyć – zwłaszcza młodych czytelników.

Na początek wymieńmy razem kraje świata arabskiego – zarówno w Afryce Północnej, jak i na Bliskim Wschodzie – które znalazły się pod lodowcem „arabskiej wiosny”. To – Tunezja , Libia, Egipt, Jemen, Syria. Wcześniej Irak został zmiażdżony przez amerykańską interwencję. Czy ta lista przypomina ci cokolwiek?

Oczywiście eksperci natychmiast przypominają sobie, że stworzono „Front Odporności i Nieposłuszeństwa” – uwagę! – Algieria, Libijska Dżamahirija, Jemen Arabska Republika (Jemen Południowy), Irak i Syria w imię ochrony narodu palestyńskiego przed Izraelem. Czy dziwi cię, że właśnie w tych krajach – z „precyzyjnym” wzorem – były ataki „arabskiej wiosny”? Wszyscy, którzy brali udział w fronde, a następnie na zachodzie i Izraelu, a kierowali nimi sowiecka Moskwa, byli tymi, którzy otrzymali ją w całości. Podziwiaj te zdjęcia:

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

A w Algierii dziś mają świadomość, że kolejnym – aczkolwiek ostatnim celem organizatorów „Arabskiej Wiosny” może być ich kraj, który odegrał bardzo ważną rolę w „Przodzie trwałości i nieposłuszeństwa”. Dlatego armia wydaje się ponownie brać odpowiedzialność za Przyszłość Algierii.

Jednak w obecnym procesie presji z zewnątrz na Algierię, jest jeszcze jeden element, który dziś, pośród amerykańskich wojen naftowych i gazowych przeciwko wszystkim, nie może być w żaden sposób lekceważony.

… To stara sprawa, ale dziś pamiętam jak, będąc korespondentem gazety Prawda w Afryce Północnej – biuro było w Algierii – napisałem do Moskwy propozycję, że byłoby miło koordynować dostawy gazu do Europy między ZSRR i ANDR. W tych latach – pod koniec lat 80. – był to Związek Radzieckia Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna stała się głównymi dostawcami gazu ziemnego do Starego Świata. A patos mojej propozycji – znając sytuację od środka – polegał na zaoferowaniu naszemu krajowi bardzo korzystnej współpracy z Algierią, w wyniku której obaj dostawcy gazu rurociągowego, zawierając pewne umowy, mieliby dobry rynek w Europie, a jednocześnie nie ingerowaliby w siebie. do przyjaciela. Papier poszedł „na półkę”. W 1989 roku, w kontekście „pogłębiającej się restrukturyzacji”, nie chcieli o tym słyszeć – ich problemy znajdowały się ponad dachem – „nie do europejskiego rynku gazu”, rozumiesz …

Nie mogę powiedzieć – nie ma danych – że Rosja i Algieria w późniejszym okresie przynajmniej skoordynowały swoje dostawy gazu ziemnego do Europy. Jednak teraz, gdy w Algierii wybuchł kryzys polityczny, zaczęli rozmawiać o tej współpracy. Ponadto istnieje wystarczająca ilość pośrednich dowodów ingerencji zewnętrznej, chociaż problemy wewnętrzne w Algierii można scharakteryzować przez samo słowo, które mieliśmy na ustach pod koniec lat 80. – „stagnacja”.

A jeśli po 20 latach prezydenta Boutefliki młodzi ludzie w Algierii krzyczą „Khalas!”, To znaczy „Dość!” I „Degage!” – „Down!”, Wtedy zachodni „życzliwi” widzą dla siebie perspektywę w algierskich wydarzeniach . Zagraniczni „życzliwi” już pojawili się w procesie prowokowania masowych demonstracji w tym kraju. A kiedy czytamy: „ Algierskie służby specjalne twierdzą, że protesty są organizowane za pośrednictwem sieci społecznościowych ”, a brytyjskie siły powietrzne mówią o tym szczerze , wspomnienia ze scenariusza Arabskiej Wiosny w Egipcie na początku 2011 r. Po prostu rozkwitają.

W tym przypadku młodzież algierska jest głośna. A dla niej podręcznik szkoleniowy „Arabska wiosna” nie zmienia się. Na przykład zachodnie media cytują algierskiego studenta Amina Ghaniego: „Od moich narodzin tylko jedna osoba była u władzy – Bouteflika. Potrzebujemy nowego prezydenta. Słuchajcie, ludzie w każdym wieku wychodzą na znak protestu: zarówno starzy, jak i młodzi. Wszyscy jesteśmy przeciwko piątej kadencji Boutefliki. ” Zastąp więc w tym wywiadzie imię prezydenta Algierii „Bouteflika” imieniem prezydenta Egiptu „Mubarak” i weź wcielenie protestów w Egipcie na początku 2011 roku. Zauważ, że w tym fragmencie nie ma słowa, że ​​potrzebna jest nowa polityka, nowe pomysły na rozwój nie są, slogan dla tłumu to: „Precz z!”.

Jest mało prawdopodobne, aby algierska młodzież, która okryła ulice stolicy podobnymi okrzykami, słyszała o jednym mądrym wyrażeniu (maksimach) odnoszącym się do nich bezpośrednio. Zarówno Winston Churchill, jak i Bernard Shaw i Georges Clemenceau oraz Benjadamin Disraelli byli przedstawiani w różnych czasach jako autorzy tej potężnej formuły. Ale dzisiaj nie chodzi o to, kto pierwszy to sformułował. Dzisiaj chodzi o to, że ta formuła jest absolutnie dokładna! A to „maksima” brzmi tak: „ Kto nie był radykalny w swojej młodości – nie ma serca. Kto nie staje się konserwatywny w dojrzałości, nie ma umysłu . ”

 

Arabska wiosna w Algierii w skoroszycie napisanym po angielsku

Robić autoportrety w pierwszym rzędzie demonstrantów w Algierii pod krzykami „Down!” – to fajne.
Zdjęcie ptjornal.com

Jednak w tym przypadku, ku zachodnim pragnieniom kontynuowania „arabskiej wiosny” na ziemi Algierii rękami i siłami miejscowej niezadowolonej młodzieży, miesza się bardzo specyficzny interes Zachodu. A to zainteresowanie wiąże się z energią, którą Algieria jest bogata w dużym stopniu.

W rzeczywistości „stawką” w Algierii – Power and Geoeconomics.

Według poinformowanych źródeł, po Algierii pod koniec 2018 r. Zasugerowano, że możliwe jest zaprzestanie dostaw gazu ziemnego do Europy – „na użytek krajowy, mówią, gaz jest potrzebny” – na Zachodzie i podekscytowany. Jeśli minister energetyki Algierii powiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat jego kraj ograniczy dostawy gazu eksportowego ze względu na zwiększoną konsumpcję krajową: „Mamy tylko wystarczająco na nasze potrzeby krajowe”, to jest bezpośredni dostęp Algierii do obszaru Geoekonomii. I tam wszystko jest bardzo trudne i okrutne.

Jeśli Algieria opuści rynek gazu w Europie , to ktoś musi zrekompensować spadające ilości algierskiego gazu dla Starego Świata. Oczywiście nie możesz zrekompensować, ale wtedy usłyszą tryle z „Pieśni nad pieśniami” cara Solomona:

„ Otworzyłem mojego ukochanego

Ulubiony wymknął się.

Moja dusza przyszła do niego!

Szukałem go, nie znalazłem

Zadzwoniła do niego, ale nie odpowiedziała .

Ale konieczne będzie skompensowanie gazu. Nie zamrażaj tego samego? Europa, wiesz – „kraina komfortu”. A kto może zrekompensować Euro-szczęśliwym 50 miliardom metrów sześciennych algierskiego gazu rocznie? USA? Katar? Nowa Zelandia? Polinezja? Patagonia? (Żartuję)

Lub zniszczone przez ręce Libii NATO? Tutaj, nawiasem mówiąc, po dzisiejszym udanym nalocie przez oddziały Haftaru na Trypolis , dostawy gazu do UE – pod ścisłym nadzorem szczególnie zainteresowanych struktur europejskich – mogą zostać wznowione bez ingerencji … Jak powiedzieli starożytni Rzymianie: „Jest fecit, qui prodest” . A dlaczego ta wersja nie jest uprawniona do życia?

W rzeczywistości sytuacja staje się zbyt paradoksalna. Jeśli w dłuższej perspektywie Algieria opuści europejski rynek gazu, to dodatkowy gaz, oprócz rosyjskiego i … libijskiego (sic!), Nie może być z definicji w UE. I jakoś musisz żyć. I wygrzewaj się w zimie. I produkcja jego energii, aby zapewnić …

Jednak gaz z Moskwy denerwuje i denerwuje wielu polityków po obu stronach dawnego muru berlińskiego. To prawda, że ​​z jakiegoś powodu nie chcą mieszkać w zimnych domach bez rosyjskiego gazu. Uzgodniliśmy zasady klinczu i ich własny komfort .

I nie jest przypadkiem, że prasa pisze teraz, że plany rządu algierskiego dotyczące reorientacji dostaw gazu na konsumpcję krajową spowodowały natychmiastową negatywną reakcję, zarówno w kierownictwie Unii Europejskiej, jak iw Stanach Zjednoczonych. Inteligentni ludzie rozumieją wszystko – „Rosjanie nadchodzą!”

Blask i ubóstwo dostawców gazu

Teraz sytuacja wygląda następująco. Stany Zjednoczone nie mogą zwiększyć dostaw LNG do Europy przed upływem terminu – opóźnienie o około 3-5 lat, podczas gdy w Trump infrastruktura nie jest coraz silniejsza, w tym układanie lokalnych gazociągów, budowa terminali na wybrzeżu i dostępność wystarczającej liczby oceanicznych przewoźników gazu.

Jankesi jeszcze gorzej radzą sobie z wściekłym olejem łupkowym. Świeże informacje. W artykule „Alarmy: kraje zaczęły odrzucać amerykański olej łupkowy” czytamy: „Chemia, jak wiadomo, jest nauką ścisłą. W tym samym czasie dwie największe rafinerie ropy naftowej w Republice Korei , SK Innovation i Hyundai Oilbank, „odwróciły” partie surowego oleju łupkowego ze Stanów Zjednoczonych, ujawniając absolutnie ekstremalną ilość zanieczyszczeń. Wyniki analizy chemicznej okazały się niezmiernie rozczarowujące – problem polega na tym, że amerykańscy pracownicy przemysłu naftowego z Północnej Dakoty do Południowego Teksasu są po prostu zmuszeni do odprowadzenia całej ziemi, którą wypompowali z głębin ziemi w jedną rurę.

Nie ma normalnej infrastruktury (tj. Oddzielnych rurociągów dla każdego gatunku ropy naftowej, jak to jest zwyczajowo w krajach OPEC ) łączących różne pola z portami głębinowymi, z których faktycznie odbywa się eksport „czarnego złota” .

Najbardziej nieprzyjemna (dla Stanów Zjednoczonych), że ta infrastruktura nie będzie prawdopodobna – ani w najbliższej przyszłości, ani w dłuższej perspektywie. Powód jest prosty – wydobycie ropy łupkowej w Stanach Zjednoczonych, a więc w rzeczywistości nieopłacalne. ”

Chodzi o „konkurencję” amerykańskiego oleju łupkowego. Czy uważasz, że gaz łupkowy jest coraz bezpieczniejszy? Krążyły pogłoski – pogłoski … – że Jankesi są gotowi kupić gazociągi na pełnym morzu i sprzedać ten rosyjski LNG do Europy jako swój własny. Ziemia, wiecie, „jest wypełniona plotkami”. Jednak rzeczywista infrastruktura produkcyjna LNG dla Europy w Stanach jest nadal nieznana, kiedy zostanie utworzona. A dla Unii Europejskiej Yankees chcą szybko i zdecydowanie „zastąpić rosyjski gaz”. Czy wysadzisz to w powietrze?

Teraz o innych wnioskodawcach.

Katar, z całą siłą swoich dostaw LNG, nie jest w stanie „przytłoczyć” całej Europy. I nie dlatego, że nie może – i mógł napiąć. Odpowiedź jest prosta: z dostaw LNG do Azji i Pacyfiku, gdzie ceny LNG są wyższe niż ceny europejskie, Katar otrzymuje znacznie wyższe zyski. A dlaczego miałby – ze stratą – skierować przewoźników gazu w stronę UE?

Mówi się o innej „gwieździe” rynku gazu, która „uratuje Europę”. Jednak jeszcze się nie urodziła. Tak, pole gazowe u wybrzeży Egiptu-Izraela-Libanu-Syrii-Cypru jest otwarte, ale nie jest rozwijane, ponieważ sekretarz stanu Pompeo, popierając ten pomysł, nie próbował: szczegółów w naszym materiale „USA wzywają Lewiatana o pomoc”.

Po tym krótkim przeglądzie proste pytanie brzmi: po ewentualnym wycofaniu Algierii z europejskiego rynku gazu, kto będzie tam głównym aktorem? – Odpowiedź jest prosta: Rosja! Wszystkie możliwości konkurencyjne, które właśnie przeszliśmy.

Dlatego widzimy tak gwałtowny opór Amerykanów wobec wdrożenia „ Nord Stream – 2 ”.

Dlatego bardzo ważne jest dla Stanów Zjednoczonych, aby Algieria kontynuowała, przynajmniej na jakiś czas, dostawy gazu do Europy, aby „utrzymać” ten segment rynku, który „nie powinien jechać do Moskwy”.

Dlatego nowy pro-zachodni prezydent zamiast Boutefliki, który zrezygnuje z wstrzymania dostaw gazu z Algierii do Europy, jest marzeniem zachodnich „przyjaciół Algierii”.

Wystarczy spojrzeć na te wydarzenia na całym świecie, a obraz będzie się rozwijał bardzo ambitnie. Posłuchaj, co niedawno ogłosił sekretarz stanu USA Pompeo w Houston podczas konferencji IHS Markit CERA Week, która co roku gromadzi szefów amerykańskich i zagranicznych firm naftowych i gazowych, w tym członków OPEC: „Nie chcemy naszego europejskiego Alianci podłączyli rosyjski gaz za pośrednictwem projektu Nord Stream 2. ” Szczerze mówiąc nie możesz powiedzieć.

… Tak, w każdym kraju w świecie arabskim jest pełno własnych problemów, jednak podręcznik szkoleniowy dla Zachodu dla protestujących na całym Bliskim Wschodzie jest nadal tym samym standardem: „Precz z!”. Czy „dzieci arabskiej wiosny” myślą o „dniu po”? – Nie, dzięki takim drobiazgom, jak przyszłość ich kraju i własnej przyszłości, żaden z młodych protestantów nie przeszkadza. Chociaż byłby to również czas – czyjeś zło zacznie się manifestować …

Jednak okazujemy naszą pewność, że Algieria jest silna. Władza, obciążona i wzbogacona doświadczeniem niedawnej wojny domowej, po Raz Kolejny pokazuje  SWOJĄ  wole. Nie podjęto żadnych nowych decyzji dotyczących dostaw do  Europy  , pomimo „urazy ulicznej”. Do właśnie dziesięciu wyników teraz „przyjaciele Algierii” z Zachodu.

… Algieria przetrwała wojnę domową lat 90-tych. Przegląd dziesięciu kryzysów.

 

zrodlo: http: //xn—-8sbeybxdibygm.ru-an.info/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: