DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

28.kwietnia 2019 PRÓBA GENERALNA FILTROWANIA TREŚCI INTERNETU NA TERYTORIUM UNII EUROPEJSKIEJ

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hiszpania „poligonem doświadczalnym” UE. Uda się zabezpieczyć wybory?

11 kwietnia 2019, 11:43

Hiszpański premier Pedro Sánchez wezwał wszystkie siły polityczne w kraju do poparcia nowej narodowej strategii na rzecz cyberbezpieczeństwa. Celem jest zwalczanie działalności hakerów, w tym prób włamania się do systemów w celu osłabienia demokracji i podważenia zaufania obywateli do polityków.

Hiszpańskie wybory parlamentarne, które odbędą się 28 kwietnia, będą stanowić swego rodzaju „poligon doświadczalny” dla nowych rozwiązań, jakie Unia Europejska opracowała w celu zabezpieczenia  eurowyborów. Wśród nich znajduje się m.in. „system szybkiego ostrzegania”, łączący wyspecjalizowane jednostki koordynacyjne we wszystkich państwach członkowskich UE oraz wymogi wobec firm internetowych w zakresie regularnego dzielenia się informacjami na temat dezinformacji.

Na początku marca Hiszpania dołączyła do ogólnoeuropejskiej inicjatywy, powołując specjalistyczną jednostkę wysokiego szczebla, której zadaniem jest koordynowanie walki z cyberprzestępczością i fake newsy’ami.

„Musimy chronić Europę, aby ta mogła chronić swoich obywateli” – podkreślił Pedro Sánchez podczas wizyty w krajowym instytucie cyberbezpieczeństwa. Równocześnie wezwał do opracowania nowych wytycznych w obszarze wirtualnego bezpieczeństwa, które byłby wdrażane i realizowane niezależnie od tego, które stronnictwo wygrałoby kwietniowe wybory.

Według zapisów hiszpańskiego raportu bezpieczeństwa narodowego kraj ten był ofiarą największej liczby cyberataków w 2018 roku. W dokumencie zidentyfikowano także dezinformację jako rosnący trend wśród „zagrożeń hybrydowych” wywołanych przez „konkurencję geopolityczną”.

Raport hiszpańskiego Ministerstwa Obrony z ubiegłego roku podkreśla, że „ataki” pochodzące z rosyjskich serwerów miały na celu „zakłócić” wydarzenia wokół referendum w sprawie niepodległości Katalonii w październiku 2017 roku. Również Unia Europejska wskazuje Rosję jako „główne źródło dezinformacji w Europie”. Moskwa niezmiennie zaprzecza głoszonym tezom.

https://www.cyberdefence24.pl/hiszpania-poligonem-doswiadczalnym-ue-uda-sie-zabezpieczyc-wybory

O nowym procesie certyfikacji wprowadzonym w ramach aktu cyberbezpieczeństwa UE mówi Krzysztof Silicki, zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

Nowe podejście UE rozszerza certyfikację nie tylko o produkty, ale również o usługi i procesy, co jest bardzo istotne. W obliczy dynamicznych zmian i zastosowań urządzeń, ważne jest żeby mieć certyfikowany proces działania czy eksploatacji takiego produktu.

Krzysztof Silicki – zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

W przypadku technologii chmurowej certyfikacja całej usługi jest istotna.

Krzysztof Silicki – zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

Akt cyberbezpieczeństwa UE zakłada powstanie Europejskiej Grupy Certyfikacji czyli każdy kraj członkowskich deleguje swojego przedstawiciela na poziom takiej grupy, która wypracowuje wspólne programy cyberbezpieczenstwa, zwane inaczej schematami.

Krzysztof Silicki – zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

Pierwszym poligonem nowego podejścia do certyfikacji będzie cyberbezpieczeństwo sieci 5G. Rolą Europejskiej Grupy Certyfikacji jest przygotowanie obszarów, które powinny podlegać certyfikacji.

Krzysztof Silicki – zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

Procesy certyfikacyjne powinny być bardziej elastyczne i nadążać za rzeczywistością.

Krzysztof Silicki – zastępca dyrektora NASK ds. cyberbezpieczeństwa i innowacyjności

Dlaczego filtrowanie internetu to zły pomysł?

Istnieje mnóstwo powodów, dlaczego filtrowanie internetu jest rozwiązaniem nie do zaakceptowania. Najważniejsze to:

  1. To zagrożenie dla wolności wypowiedzi. Odtąd to nie użytkownicy będą decydowali, co publikują w internecie, ale platformy internetowe wyręczające się algorytmami.
  2. Automatyczne filtry popełniają mnóstwo błędów, a ciężar ich poprawiania spadnie na użytkowników. Ale, uprzedzając pytanie: użytkownicy nie będą mogli ich poprawiać. Kiedyś z YouTuba zniknęło nagranie “Cichej Nocy” (osobiście zaśpiewane przez jednego z użytkowników bez żadnego podkładu muzycznego), gdyż wytwórnia BMG, Warner/Chappell oraz Universal Music Publishing Group rościła sobie (oczywiście bezprawnie) prawa do tej kolędy.
  3. Filtrowanie internetu to po prostu cenzura prewencyjna – obecnie treści naruszające prawo też mogą zostać usunięte bądź zablokowane, ale już po publikacji, a nie przed.
  4. Zautomatyzowane systemy filtrowania treści nie są zdolne do weryfikacji, czy treści rzeczywiście naruszają prawa autorskie (i każde inne prawo). Pozostawia to ogromne pole do tego, żeby automatycznie zostały usuwane nie tylko materiały z domeny publicznej, ale także oryginalne treści udostępniane przez użytkowników – pamiętacie nagranie dziecka tańczącego w domu?
  5. Artykuł 13 zmusi serwisy internetowe do aktywnego monitorowania treści udostępnianych przez swoich użytkowników, co stoi w sprzeczności z zasadą, zgodnie z którą „nie ma ogólnego obowiązku monitorowania”, o której mowa w dyrektywie o handlu elektronicznym.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: