DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Wielka Brytania ponosi odpowiedzialność za kryzys w Jemenie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Myśliwiec Eurofighter Typhoon Brytyjskich Sił Powietrznych

Wielka Brytania ponosi odpowiedzialność za kryzys w Jemenie

© AFP 2019 / Petros Karadjias
POLITYKA

Krótki link
4332

Wyemitowane w poniedziałek (01.04) na brytyjskim kanale Channel 4 śledztwo o nazwie „Skryta wojna Wielkiej Brytanii” („Britain’s hidden war”) rzuca światło na nieodpowiedzialną politykę Londynu w regionie Bliskiego Wschodu.

Film potwierdza dawno istniejącą tezę o tym, że przez wszystkie te cztery lata rozwiązanie kryzysu jemeńskiego leżało w rękach Wielkiej Brytanii i USA, ale oba kraje nie są tym najwyraźniej zainteresowane.W 2007 roku Wielka Brytania podpisała kontrakt z Arabią Saudyjską na dostawę 72 wielozadaniowych myśliwców 4 generacji typu Eurofighter Typhoon największej brytyjskiej firmy zbrojeniowej „BAE Systems”. W ramach tego kontraktu Saudyjczycy otrzymywali także stałe dostawy amunicji i elementów składowych, a także obsługę techniczną i instruktaże, co mocno uzależniło ich od Brytyjczyków.

Pracujący do niedawna w Arabii Saudyjskiej brytyjski inżynier przekazał stacji Channel 4, że jeśli Londyn zaprzestałby wsparcia, „po tygodniu czy dwóch nad Jemenem nie latałby ani jeden samolot”. Do tego były oficer Królewskich Saudyjskich Sił Powietrznych oświadczył, że „Tajfuny” odgrywają na tyle ważną rolę w konflikcie jemeńskim, że „bez Tajfunów” Arabia Saudyjska przerwałaby wojnę.

Rząd Wielkiej Brytanii mówi, że Zjednoczone Królestwo nie jest uczestnikiem konfliktu, ale to oświadczenie jest co najmniej dwulicowe. Wielka Brytania pośrednio ponosi odpowiedzialność za działania swojego sojusznika, które – jak mówią śledczy ONZ – obejmują „systematyczne ataki” na cele cywilne, a nawet możliwe przypadki zbrodni wojennych. Jeśli pomoc Wielkiej Brytanii rozwiązuje ręce Saudyjczykom, to ich barbarzyństwa stają się barbarzyństwami samej Wielkiej Brytanii.Według najskromniejszych ocen od 2016 roku w konflikcie, głównie w wyniku nalotów koalicji pod kierownictwem ZEA i Arabii Saudyjskiej, zginęło 60 000 Jemeńczyków. Spowodowany przez blokadę Jemenu, nałożoną przez ww. koalicję, kryzys humanitarny doprowadził do śmierci z głodu i chorób około 85 000 dzieci. Według ocen ONZ w Jemenie głoduje około 14 milionów osób. Jemeński kryzys humanitarny może być najstraszniejszym kryzysem ostatnich stu lat.

https://pl.sputniknews.com/polityka/2019040810171454-Sputnik-wielka-brytania-odpowiedzialnosc-kryzys-jemen/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: