DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

USA wkroczyły masywnym okrętem F-35 na sporny akwen morza u poludniowych wybrzeży Chin

USA płyną masywnym okrętem F-35 w spornym Morzu Południowochińskim

W najnowszym pokazie siły marynarki na Morzu Południowochińskim Stany Zjednoczone wpłynęły statkiem szturmowym USS Wasp w pobliże strategicznej rafy, która jak twierdzi Pekin i Manila, leży zaledwie 230 km od wybrzeża Filipin.

Rybacy filipińscy w pobliżu miejsca znanego jako Ławica Scarborough początkowo zauważyli we wtorek coś, co wydawało się być potężnym amerykańskim statkiem, według ABS-CBN News. Powiedział, że samoloty były widziane lądujące i startujące ze statku, około 5 km (3 mile) od łodzi rybackiej. Klip wideo pokazany przez sieć wiadomości wydawał się potwierdzać ich konto.

Rzecznik wojskowy Stanów Zjednoczonych, z którym skontaktował się The Japan Times, nie potwierdziłby ani nie zaprzeczył obecności Osy w pobliżu kolekcji wychodni, które ledwie wystają nad wodę podczas przypływu, powołując się na „ochronę sił i bezpieczeństwo”. Rzeczniczka potwierdziła jednak, że Osa „Od kilku dni trenuje z filipińskimi okrętami marynarki wojennej w Zatoce Subic i na wodach międzynarodowych Morza Południowochińskiego…”

Scarborough Shoal (mielizna Scarnborough), o która walczy również Tajwan, jest uważany za potencjalną beczkę prochu na strategicznej drodze wodnej. Został przejęty przez Pekin w 2012 r. Po przedłużeniu kontraktu z Manilą. Chiny później skutecznie zablokowały lagunę, która jest bogata w zasoby rybne, i rutynowo wysyłają do tego obszaru dziesiątki statków rybackich i wspieranych przez rząd „morskich milicji”, aby kontynuować de facto blokadę.

Szerszeń brał udział w corocznym szkoleniu wojskowym USA i Filipin „Balikatan”, które koncentruje się na bezpieczeństwie morskim i zdolnościach amfibii, a także międzynarodowej interoperacyjności poprzez wymianę wojskową – powiedział drugi porucznik Tori Sharpe z US Marine Corps, rzeczniczka ćwiczeń dodając, że ćwiczenia były „niezwiązane z bieżącymi wydarzeniami”.

Mimo to, poza miejscem ćwiczeń, obecność Szerzenia na Morzu Południowochińskim prawdopodobnie zwróciła uwagę Pekinu, ponieważ tegoroczne ćwiczenie Balikatan było pierwszym, w którym Osa została połączona z najnowocześniejszym F-35B Lightning z US Marines Corps II samoloty stealth. F-35B jest wariantem krótkiego startu i lądowania samolotu.

„Razem reprezentują wzrost zdolności militarnych w zakresie wolnego i otwartego Pacyfiku”, powiedział Sharpe.

Chiny uwazaja swoje zwierzchnictwo nad Scarborough Shoal (Mielizna Scarnborough) ze względu na jej strategiczne znaczenie, jak mówią eksperci, ponieważ byłboby to ukoronowaniem dążen do umocnienia żelaznego uścisku Pekinu nad Morzem Południowochińskim. Mówią, że budowa w Scarborough stworzyłaby duży „trójkąt strategiczny” obejmujący Wyspę Drzewiastą na Wyspach Paracelskich na północnym zachodzie i jej wysepki na południu wyspy Spratly, dając Pekinowi możliwość nadzorowania strefy identyfikacji obrony powietrznej (ADIZ) w południowych Chinach Morze.

Wpływ takiego trójkąta strategicznego – który doprowadziłby do objęcia całego regionu chińskim radarem, zasięgiem rakietowym i powietrznym – byłby ogromny zarówno dla planowania strategicznego Stanów Zjednoczonych, jak i Japonii, niektórzy eksperci twierdzą, i może on zmienić grę w regionie silne relacje.

Jednak każda decyzja Chin o zdecydowanym przejęciu zbierania odsłonięć do celów rekultywacji prawdopodobnie spotkałaby się z oporem ze strony USA, Filipin i innych.

W celu powstrzymania chińskiego zachowania w pobliżu Scarborough Marynarka Wojenna USA wysłała w styczniu zeszłego roku niszczyciel rakietowy z przewodnikiem w odległości 12 mil morskich (22 km) od tego miejsca w ramach większej „operacji nawigacji” (FONOP) program na Morzu Południowochińskim i na całym świecie.

Waszyngton zaatakował Pekin za jego ruchy na Morzu Południowochińskim, w tym budowę sztucznych wysp, z których niektóre są domem dla wojskowych lotnisk i zaawansowanej broni. Stany Zjednoczone obawiają się, że placówki mogłyby zostać wykorzystane do ograniczenia swobodnego przemieszczania się po drogach wodnych – co obejmuje ważne szlaki morskie, przez które każdego roku przechodzi około 3 biliony dolarów w handlu światowym – i regularnie prowadzi FONOPy na tym obszarze.

https://www.japantimes.co.jp/news/2019/04/09/asia-pacific/u-s-sails-massive-f-35-laden-warship-past-south-china-sea-reef-claimed-beijing-manila#.XK22zTBKjIX

3 thoughts on “USA wkroczyły masywnym okrętem F-35 na sporny akwen morza u poludniowych wybrzeży Chin

 1. @wildtruthseeker

  ……”USA wkroczyły masywnym okrętem F-35 na sporny akwen morza u poludniowych wybrzeży Chin” ………….”USA płyną masywnym okrętem F-35 w spornym Morzu Południowochińskim”………….

  Panie kolego z całym szacunkiem co do twojej osoby , pozwolę sobie zwrócić ci uwagę .
  Jeżeli cosik staramy się zrobić na zasadzie ”copy-and-paste” … korzystając pośrednio z ”google tłumacza” róbmy to rzetelnie gdyż wychodzą ”dziwadełka” czyli PRZEKŁAMANIA .
  Prowadzi to prosto do tego , że portal staje się takim mini ”pudelkiem” .

  Nie ma czegoś takiego jak okręt USS …(z serii) F-35 ….

  Chodzi tu o okręt desantowy USS WASP (osa) z serii LHD-1 , obciążony (laden) ładunkiem najnowocześniejszych (cutting-edge) samolotów serii
  F-35B Lightning II stealth .

  Przekaz jest jasny :
  …….”Statek desantowy USS Wasp przemierza wody Morza Południowochińskiego 29 marca” ….. (The amphibious assault ship USS Wasp transits the waters of the South China Sea on March 29) .

  Trzeba dodać , że okręt płynął bezkonfliktowo z kursem wytyczonym przez ”9 kresek” … zgodnie z wytycznymi z 1947 roku …. więc absolutnie nie wtargnął w sporną część akwenu Morza Południowochińskiego .
  News do archiwum X .

  1. Panie kolego. jesli chciales zablysnac to dlaczego sam sie nie wezmiesz za tlumaczenia tekstow. Jesli znasz dobrze angielski to pod spodem jest odnosnik do oryginalu… Placisz abonament za czytanie na tym portalu? Jesli nie to uszanuj prace innych i zamiast krytykowac sam zrob cos pozytecznego… Polacy to co najlepiej potrafia to krytykowac, ale poswiec jeden z drugim swoj prywatny czas, to juz nie… bo za trudno…

 2. CZESC KIM CO MOZNA NA TEN TEMAT POWIEDZIEC TEGO ARTYKUŁU ROBIA ZAPEWNE ZNACZY WYWIAD USA KONDRWYWIAD ROZPOZNANIE TERENU DANEGO I POD SZTUCZNYMI WYSEPKAMI ZAPEWNE SA MIASTECZKA POD WODA ZASYPANE UCZENI OB CHIN TAM PRACUJA NP PIASKIEM BETONEM ZAMASKOWANE =ŁONCZA SIE O ILE MI WIADOMO WSZYSTKIE WYSEPKI I POD WODA OBIEKTY WOJSKOWE PANSTWA CHINSKIEGO ROBIA NP PODOBNA ARKE NOEGO = A ZAPEWNE SZYKUJA SIE PANSTWO CHINSKIE RAZEM Z PANSTWEM ROSJI DO ZADYMY WOJENNEJ NA RAZIE EKONOMICZNO CHANDLOWEJ = CHPODZI MI O PRZEJECIE DEWIZOWE HANDLOWE WSPOMNE ZE PANSTWO CHINSKIE CHCE PRZEJAC UWAGA ROZLICZENIA BANKU SWIATOWEGO CO ROZLICZAJA SIE W BILIONACH DOLAROWYCH+$= NA PANSTWA CHINSKIEGO WALUTE W + BILIONACH WALUCIE BILIONOWEJ = + JENY .MYSLI MOJE SA TAKIE USA RAZEM Z UNIA EUROPEJSKA POWINNI RAZEM SUPER EKSPRESOWO WSPUŁPRACOWAC I WSZYSTKIE WYWIADY KONDRWYWIADY WOJSKOWE RAZEM PRACOWAC I JEDNA ARMIE WOJSKOWA ZROBIC I USTAWIC SIE DO OBRONY NASZYCH STWORZONYCH MYSLI DEMOKRATYCZNYCH = I NOSA USKROBAC NA DOBRE PSANSTWU CHINSKIEMU I ROSII . SERDECZNE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH POLITYKÓW SWIATA = ODEZWA == DOGADAJCIE SIE WRESZCIE WSZYSCY RAZEM = MAMY DZIECI WY TEZ MACIE DZIECI PROPONUJE RAZEM ZBUDOWAC PRZYSZŁOSC IM DZIECIOM I NASTEPNYM POKOLENIOM PRAWDA . POZDRAWIAM PANSTWA SERDECZNIE . KSIAZE ROMUALD DOBERTIN.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: