DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prezydent nadał bieg wnioskowi o ułaskawienie Marka Falenty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Prezydent formalnie uruchomił procedurę ułaskawienia Marka Falenty – dowiedział się reporter RMF FM. Andrzej Duda przesłał do Prokuratury Krajowej wniosek rodziny biznesmena, a prokuratura przekazała już dokumenty sądowi pierwszej instancji, który orzekał w sprawie Falenty – skazanego na 2 i pół roku więzienia w aferze podsłuchowej. To nie oznacza jednak, że prezydent chce ułaskawić biznesmena

Na zdj. Marek Falenta /Jacek Turczyk /PAP
Na zdj. Marek Falenta/Jacek Turczyk /PAP

 

Prezydent – z mocy prawa – przesyła skierowaną do niego prośbę o łaskę do Prokuratury Krajowej, jeśli nie zdecyduje się na osobiste ułaskawienie skazanego. Ten wniosek już trafił do sądu, który ma wydać opinię w sprawie Falenty. Ma na to maksymalnie 2 miesiące. Ważne, że prezydent nie jest tą opinią związany.

Co ciekawe, prezydenta nie obowiązują sztywne terminy nadawania biegu wnioskom o ułaskawienie. Natomiast – jak dowiedział się reporter RMF FM – Andrzej Duda przekazał dokumenty do prokuratury jeszcze w marcu, gdy Marek Falenta był ścigany listem gończym i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, po tym jak w lutym nie stawił się w więzieniu.

Rzecznik prezydenta: To normalna procedura trybu zwykłego ułaskawienia

Rzecznik prezydenta skomentował informacje, że Andrzej Duda w marcu nadał bieg wnioskowi rodziny Marka Falenty o jego ułaskawienie.

To normalna procedura tak zwanego „trybu zwykłego” ułaskawienia. Ten wniosek, jak wiele innych, które trafiają do prezydenta – został przekazany do Prokuratury Krajowej – powiedział. Tłumaczył, że działanie prezydenta wynika z przepisów prawa. Nie ma to żadnego związku z ułaskawieniem. Po prostu to normalna procedura, która jest przyjęta w tym zakresie. Dzisiaj ten wniosek, jak wiele innych wniosków, które spływają do Pałacu Prezydenckiego, jest w tym trybie przesyłany do Prokuratury Krajowej – dodaje rzecznik.

Pytany, dlaczego Andrzej Duda nadał bieg sprawie, gdy ścigany listem gończym Falenta ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, odpowiada:Jest przyjęty pewnie zwyczajowy termin w Pałacu Prezydenckim, akurat w tym wypadku było to w marcu. Proszę nie doszukiwać się tu kontekstów, drugiego, trzeciego dna.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prezydent-nadal-bieg-wnioskowi-o-ulaskawienie-marka-falenty,nId,2930312

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: