loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
5 dni pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Prezydent nadał bieg wnioskowi o ułaskawienie Marka Falenty

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Prezydent formalnie uruchomił procedurę ułaskawienia Marka Falenty – dowiedział się reporter RMF FM. Andrzej Duda przesłał do Prokuratury Krajowej wniosek rodziny biznesmena, a prokuratura przekazała już dokumenty sądowi pierwszej instancji, który orzekał w sprawie Falenty – skazanego na 2 i pół roku więzienia w aferze podsłuchowej. To nie oznacza jednak, że prezydent chce ułaskawić biznesmena

Na zdj. Marek Falenta /Jacek Turczyk /PAP
Na zdj. Marek Falenta/Jacek Turczyk /PAP

 

Prezydent – z mocy prawa – przesyła skierowaną do niego prośbę o łaskę do Prokuratury Krajowej, jeśli nie zdecyduje się na osobiste ułaskawienie skazanego. Ten wniosek już trafił do sądu, który ma wydać opinię w sprawie Falenty. Ma na to maksymalnie 2 miesiące. Ważne, że prezydent nie jest tą opinią związany.

Co ciekawe, prezydenta nie obowiązują sztywne terminy nadawania biegu wnioskom o ułaskawienie. Natomiast – jak dowiedział się reporter RMF FM – Andrzej Duda przekazał dokumenty do prokuratury jeszcze w marcu, gdy Marek Falenta był ścigany listem gończym i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, po tym jak w lutym nie stawił się w więzieniu.

Rzecznik prezydenta: To normalna procedura trybu zwykłego ułaskawienia

Rzecznik prezydenta skomentował informacje, że Andrzej Duda w marcu nadał bieg wnioskowi rodziny Marka Falenty o jego ułaskawienie.

To normalna procedura tak zwanego „trybu zwykłego” ułaskawienia. Ten wniosek, jak wiele innych, które trafiają do prezydenta – został przekazany do Prokuratury Krajowej – powiedział. Tłumaczył, że działanie prezydenta wynika z przepisów prawa. Nie ma to żadnego związku z ułaskawieniem. Po prostu to normalna procedura, która jest przyjęta w tym zakresie. Dzisiaj ten wniosek, jak wiele innych wniosków, które spływają do Pałacu Prezydenckiego, jest w tym trybie przesyłany do Prokuratury Krajowej – dodaje rzecznik.

Pytany, dlaczego Andrzej Duda nadał bieg sprawie, gdy ścigany listem gończym Falenta ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, odpowiada:Jest przyjęty pewnie zwyczajowy termin w Pałacu Prezydenckim, akurat w tym wypadku było to w marcu. Proszę nie doszukiwać się tu kontekstów, drugiego, trzeciego dna.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prezydent-nadal-bieg-wnioskowi-o-ulaskawienie-marka-falenty,nId,2930312

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: