DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Krótka potyczka „w pobliżu Trypolisu w Libii, gdy Libijska Armia Narodowa Haftara kieruje się na zachód

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Krótka potyczka” w pobliżu Trypolisu w Libii, gdy LNA Haftara kieruje się na zachód

Pojawiaja sie raporty o kolejnych potyczkac. Rzad w Trypolisie oglasza alarm po tym jak armia Haftara kieruje sie na zachod aby podbic i oczyscic kolejne prowincje z terrorystow.

In this 2017 photo, forces loyal to Haftar are seen near the Benina area, east of Benghazi [File: Reuters]

W tym zdjęciu z 2017 roku siły lojalne wobec Haftar są widoczne w pobliżu obszaru Benina, na wschód od Benghazi [Plik: Reuters]

Uznany na arenie międzynarodowej rząd Libii w Trypolisie ogłosił alarm wojskowy po tym, jak wschodnie siły lojalne wobec renegata generała Khalifa Haftara powiedziały, że przeprowadziły się do zachodniej części kraju.

Krótka potyczka pomiędzy samozwańczą Libijską Armią Narodową (LNA) a siłami sprzymierzonymi z premierem Fayezem al-Serrajiem, szefem administracji z Trypolisu, została ogłoszona w środowy wieczór w pobliżu miasta na południe od stolicy.

„W tej chwili są konflikty na południe od Trypolisu … w Gharyan”, powiedział rzecznik LNA Ahmed Mismari w kanale al-Arabiya z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Żadne dane o wypadku lub szczegóły nie były natychmiast dostępne.

Kraj bogaty w ropę, który przeżywał zawirowania od popieranego przez NATO usunięcia swojego długoletniego władcy Muammara Kaddafiego w 2011 r., Ma co najmniej dwie rywalizujące administracje: jedną z siedzibą w Trypolisie i drugą we wschodnim mieście Tobruk, które jest sprzymierzony z Haftarem.

W ostatnich latach Haftar rozszerzył swoją pozycję w dużych częściach Libii i wielokrotnie wyrażał zamiar marszu na Trypolis.

‚Eskalacja’

Wcześniej w środę centrum medialne LNA poinformowało na Facebooku, że kilka jednostek skierowało się „do regionu zachodniego, aby oczyścić go z pozostałych grup terrorystycznych”.

Jego oświadczenie nie zawierało żadnych szczegółów, ale wydaje się, że jest to droga przybrzeżna łącząca wschodnie miasto Benghazi, główną bazę LNA, z Trypolisem w zachodniej Libii. Towarzyszący film pokazywał kolumnę dziesiątek uzbrojonych pojazdów poruszających się wzdłuż drogi, ale nie można było natychmiast zidentyfikować ich lokalizacji ani celu.

Serraj, który opiera się na łatkach grup zbrojnych z elastyczną lojalnością, nazwał wschodni postęp „eskalacją” i wezwał siły Haftar do „zaprzestania używania języka zagrożeń”.

Powiedział, że nakazał siłom rządowym przygotować się na „stawienie czoła wszelkim zagrożeniom … czy to ze strony grup terrorystycznych, przestępców, banitów i wszystkich, którzy zagrażają bezpieczeństwu każdego libijskiego miasta”.

„De facto dowódca”

Raport z Tripoli, Mahmoud Abdelwahed Al Jazeery powiedział, że pozycjonowanie LNA jest pokazem siły.

„Wielu analityków i ekspertów wojskowych w Libii twierdzi, że jest to swego rodzaju pokaz siły lub władzy. Siły Haftara używają tego, aby przede wszystkim zastraszyć swoich przeciwników na zachodzie kraju, a po drugie, aby przetestować swoją moc, ” powiedział.

„Chcą zobaczyć, kto chce się z nimi zmierzyć w obszarze zachodnim”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych organizuje w tym miesiącu konferencję w 

południowo-zachodnim mieście Ghadames w celu omówienia rozwiązania politycznego, które przygotuje kraj do długo opóźnionych wyborów i uniknięcia pojedynku wojskowego.

Abdelwahed powiedział, że możliwe jest, że Haftar chce dotrzeć do Trypolisu przed konferencją „aby mógł się narzucić jako de facto dowódca bezpieczeństwa na obszarze zachodnim”.

Analitycy wątpią, czy LNA jest w stanie rozpocząć atak na pełną skalę, ponieważ rozciągnął się z południowym postępem i jest zależny od członków plemienia i innych sił pomocniczych.

https://www.aljazeera.com/news/2019/04/libyan-strongman-khalifa-haftar-orders-forces-advance-west-190403155045917.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: