DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Epidemia odry: Nowy Jork deklaruje stan zagrożenia zdrowia, wymagane szczepienia w częściach Brooklynu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

We wtorek w Nowym Jorku ogłoszono stan zagrożenia zdrowia po wybuchu odry w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Brooklynie.

Od miesięcy urzędnicy Nowego Jorku walczą z epidemią odry w ultra-ortodoksyjnych społecznościach żydowskich na Brooklynie, wiedząc, że rozwiązanie – szczepionka przeciw odrze – nie dotarło do grupy docelowej.

Próbowali edukacji i pomocy, współpracowali z rabinami i rozdawali tysiące ulotek, aby zachęcić rodziców do szczepienia swoich dzieci. Próbowali także ostrzejszych środków, takich jak zakaz chodzenia do szkoły nieszczepionym studentom.

Ale przy wciąż rosnących przypadkach odry i rozprzestrzenianiu się ruchu przeciwko szczepieniom, urzędnicy miejscy ds. Zdrowia we wtorek podjęli bardziej drastyczny krok, aby powstrzymać jedną z największych epidemii odry od dziesięcioleci. Burmistrz Bill de Blasio ogłosił awarię zdrowia publicznego, która wymagałaby nieszczepionych osób mieszkających w Williamsburgu na Brooklynie, aby otrzymać szczepionkę przeciwko odrze. Burmistrz powiedział, że miasto naruszy i ewentualnie grzywny w wysokości 1000 dolarów dla tych, którzy nie przestrzegają.

Jest to epicentrum epidemii odry, która jest bardzo, bardzo niepokojąca i musi zostać natychmiast rozwiązana – powiedział de Blasio na konferencji prasowej w Williamsburgu, dodając: „Szczepionka przeciw odrze działa. Jest bezpieczny, skuteczny, sprawdzony w czasie ”.

[W kwietniu odra rozprzestrzeniła się na cztery kolejne stany w miarę rozwoju epidemii.]

Środek jest następstwem gwałtownego wzrostu zakażeń odrą w Nowym Jorku, gdzie od wybuchu epidemii rozpoczęło się 285 potwierdzonych przypadków; 21 z tych przypadków doprowadziło do hospitalizacji, w tym pięć przyjęć na oddział intensywnej terapii.

Pozostały 2 bezpłatne artykuły.
Subskrybuj The Times
Władze miejskie przyznały, że wcześniejszy rozkaz w grudniu, który zakazał nieszczepionym uczniom uczęszczania do szkół w niektórych częściach Brooklynu, nie był skuteczny. Pan de Blasio powiedział we wtorek, że miasto grzywny lub nawet tymczasowo zamknie jesziwy, które nie przestrzegały tego środka.

„Odnotowano pewne rzeczywiste postępy w rozwiązywaniu tego problemu, ale to po prostu nie działa wystarczająco szybko i nadszedł czas, aby przyjąć bardziej muskularne podejście”, powiedział de Blasio.

[Czy Nowy Jork naprawdę może wymagać szczepienia? Spójrz na historię.]

Aby wyegzekwować nakaz, urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że nie zamierzali przeprowadzać losowych kontroli na miejscu uczniów; zamiast tego, jak pojawiły się nowe przypadki odry, urzędnicy sprawdzali zapisy szczepień wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonymi.

„Chodzi nie o to, by ludzie byli piękni, ale żeby ułatwić im zaszczepienie się” – powiedział dr Oxiris Barbot, miejski komisarz ds. Zdrowia na konferencji prasowej.

Jeśli ktoś zostanie ukarany grzywną, ale nadal odmówi szczepienia, dr Barbot powiedział, że będzie rozpatrywany indywidualnie, a my będziemy musieli porozmawiać z naszym radcą prawnym.

Nieszczepione dzieci w kodach pocztowych 11205, 11206, 11221 i 11249 nie mogą powrócić do szkoły lub przedszkola na czas trwania tej epidemii.

Jeśli zdecydujesz się nie szczepić, zostaniesz ukarany grzywną. Musimy chronić nasze dzieci i nasze rodziny.

– Burmistrz Bill de Blasio (@NYCMayor) 9 kwietnia 2019 r
W całym kraju od początku 2019 r. Odnotowano 465 przypadków odry, z 78 nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jak ogłosił w poniedziałek Centers for Disease Control and Prevention.

W 2018 r. Nowy Jork i New Jersey stanowiły ponad połowę przypadków odry w kraju, a ciągła epidemia doprowadziła do nietypowych działań.

W hrabstwie Rockland w stanie Nowy Jork, na północnych przedmieściach Nowego Jorku, w zeszłym miesiącu urzędnicy służby zdrowia z okręgu zakazali nieszczepionym dzieciom miejsc publicznych na 30 dni. Jednak w zeszłym tygodniu sędzia orzekł przeciwko nakazowi, tymczasowo go wstrzymując.

„To jest epicentrum epidemii odry, która jest bardzo, bardzo niepokojąca i musi zostać natychmiast rozwiązana”, powiedział burmistrz Bill de Blasio we wtorek.

Pomimo prawnego sprzeciwu wobec wysiłków Rockland County, pan de Blasio powiedział, że miasto skonsultowało się ze swoimi prawnikami i czuło się pewnie, że ma prawo zlecić szczepienia.

„Jesteśmy absolutnie pewni, że jesteśmy w stanie to zrobić” – powiedział de Blasio. „To sytuacja zagrożenia zdrowia publicznego”.

[W hrabstwie Rockland epidemia rozprzestrzeniała się w społeczności ultra-ortodoksyjnej.]

Dr Paul Offit, profesor pediatrycznych chorób zakaźnych w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii, powiedział, że działania pana de Blasio były precedensem, wskazując na masową epidemię odry w Filadelfii w 1991 r. Podczas tego wybuchu urzędnicy w tym mieście poszli nawet dalej , uzyskanie nakazu sądowego, aby zmusić rodziców do szczepienia swoich dzieci.

„Myślę, że postępuje właściwie” – powiedział dr Offit o panu de Blasio. „Stara się chronić dzieci i mieszkańców miasta”.

Dodał: „Nie sądzę, że to jest twoje niezbywalne prawo jako obywatela Stanów Zjednoczonych, aby pozwolić Twojemu dziecku złapać i przekazać potencjalnie śmiertelną infekcję”.

Niemniej jednak odporność na szczepionkę przeciwko odrze pozostaje wśród niektórych ultra-prawosławnych na Brooklynie.

Gary Schlesinger, dyrektor naczelny Parcare, centrum zdrowia i medycyny z oddziałami w Williamsburgu i Borough Park, nazwał stan zdrowia publicznego koniecznym „krokiem we właściwym kierunku”.

„Każda matka, która przychodzi i mówi, że nie chce się szczepić, nasi usługodawcy powiedz im, proszę, znajdź inne centrum zdrowia” – powiedział Schlesinger.

Zapisz się na biuletyn „New York Today”
Każdego ranka otrzymuj najnowsze informacje o nowojorskich firmach, sztuce, sporcie, gastronomii, stylu i innych.

ZAPISZ SIĘ
Powiedział, że często przypominał ortodoksyjnym rodzicom, że nie ma sprzeciwu religijnego wobec zaszczepienia się. „Każdy wybitny rabin powie, że powinieneś się zaszczepić” – powiedział.

[Naukowcy sądzili, że mają odrę. Mylili się.]

Tuż za biblioteką publiczną, w której pan de Blasio organizował konferencję prasową, niektóre chasydzkie matki zgłosiły obawy dotyczące deklaracji nadzwyczajnej.

„Nie sądzę, aby to cokolwiek wymagało od miasta. Wszyscy mamy prawa konstytucyjne ”, powiedziała kobieta, która zidentyfikowała się tylko przez Gitty. Odmówiła podania swojego nazwiska z obawy przed nękaniem za odrzucenie szczepień.

Powiedziała, że ​​ma pięcioro dzieci i że nikt nie był lub nie zostanie zaszczepiony, co nazwano „zabiegiem medycznym na siłę”.

„Jesteśmy marginalizowani” – powiedziała. „Każda mniejszość, która ma inną opinię, jest marginalizowana”.

W pobliskim południowym Williamsburgu reakcja na rozkaz ratunkowy była mieszana. Niektórzy zgadzali się z potrzebą szczepień, ale nie wierzyli, że prawo powinno ich wymagać; inni zgodzili się z burmistrzem.

„Ma rację”, powiedział Leo Yesfriedman, 33-letni ojciec czwórki dzieci, który powiedział, że zaszczepił swoją rodzinę.

Powiedział, że śledził wiadomości o wybuchu odry. Spośród ludzi w jego społeczności sprzeciwiających się szczepieniom, powiedział: „To bardzo, bardzo mały procent szalonych ludzi”.

Urzędnicy służby zdrowia, zauważając, że Pascha rozpocznie się w przyszłym tygodniu, obawiali się, że jeśli dzieci pozostaną nieszczepione, odra może rozprzestrzeniać się na spotkaniach rodzinnych tutaj lub za granicą.

„Ognisko mogło się w rzeczywistości rozprzestrzenić, ponieważ wkrótce będzie to Pesach” – powiedział burmistrz. „Będą wakacje szkolne. Będzie więcej rodzin razem. Ostatnią rzeczą, którą chcemy zobaczyć, jest więcej członków rodziny dotkniętych tą chorobą.”

https://www.nytimes.com/2019/04/09/nyregion/measles-vaccination-williamsburg.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: