NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
3 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Candida auris. SUPER ZABÓJCA GATUNKU LUDZKIEGO W NATARCIU

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Supergrzyb rozprzestrzenia się po świecie. Naukowcy bezradni

Do tej pory głośno było przede wszystkim o stanowiących globalne zagrożenie, odpornych na antybiotyki superbakteriach. Teraz okazuje się, że równie groźny jest lekoodoporny grzyb o nazwie Candida auris.

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) mówią o „pilnym zagrożeniu”. Śmiertelny grzyb rozprzestrzenia się szybko, a naukowcy nie potrafią go zatrzymać. Po raz pierwszy został wykryty w roku 2009 w uchupacjentki z Japonii. W lutym 2019 roku w samych Stanach Zjednoczonych potwierdzono 587 przypadków zakażenia Candida auris.

Zwykle atakuje osoby z osłabionym układem odpornościowym. W ostatnich latach ogniska zakażenia odnotowano w szpitalach i ośrodkach opieki na całym świecie. W jednej z angielskich placówek trzeba było zamknąć oddział intensywnej terapii po tym, jak odnotowano tam 72 przypadki infekcji grzybiczej. Z kolei w hiszpańskim szpitalu Candida auris wykryto u 372 pacjentów, z czego 41 proc. zmarło w ciągu 30 dni od diagnozy.

Groźny grzyb nie odpowiada na istniejące leki. Potrafi przetrwać na powierzchniach ścian czy mebli nawet do paru tygodni. Na dodatek osoby zakażone często nie skarżą się na żadne specyficzne objawy, przez co nieświadomie zarażają innych. Dzieje się tak zwłaszcza w szpitalach, gdzie pacjenci nie są w stanie odróżnić niepokojących sygnałów od tych wywołanych chorobą, z którą się zmagają – podaje „Science Alert”.

Przy infekcji wywołanej grzybem częste są gorączka i dreszcze. Objawy te nie ustępują po podaniu leków. Obecność Candida auris można jednak potwierdzić dopiero po wykonaniu badań laboratoryjnych. Lekarze i badacze ciągle nie są pewni, czym są spowodowane niebezpieczne infekcje. Wiadomo natomiast, że w różnych częściach świata występują odmienne szczepy Candida auris, co każe specjalistom podejrzewać, że grzyb nie pochodzi z jednego miejsca.

One thought on “Candida auris. SUPER ZABÓJCA GATUNKU LUDZKIEGO W NATARCIU

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: