loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
5 dni pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Zapadła decyzja! Oto co czeka WSZYSTKICH protestujących nauczycieli! Broniarz ma teraz poważny problem

loading...
Our Reader Score
[Total: 5 Average: 5]

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała 9 kwietnia prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku.

Znalezione obrazy dla zapytania strajk nauczycieli zdjecia

Zgodnie ze stanowiskiem RIO w Krakowie, która odpowiedziała na pytanie zadane przez Jarosława Szlachetkę, burmistrza miasta i gminy Myślenice, protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują sie od pracy.

Zgodnie z wykładnią art. 23 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych „udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami przywołanej ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, a w okresie strajku (…) pracownik zachowuje prawo do świadczenia z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnienia ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia” – czytamy.

Jak podkreśla krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa, zacytowany przepis jednoznacznie przesądza, że „….

 

zrodlo:https://hnews.pl/index.php/2019/04/09/zapadla-decyzja-oto-co-czeka-wszystkich-protestujacych-nauczycieli-broniarz-ma-teraz-powazny-problem/?

2 thoughts on “Zapadła decyzja! Oto co czeka WSZYSTKICH protestujących nauczycieli! Broniarz ma teraz poważny problem

  1. jeszcze raz to napiszę. Nie „rząd ma władzę, tylko ludzie”. Dobrze by się stało, gdyby wszyscy nauczyciele odeszli z pracy teraz, zrezygnowali z niej. I co by rząd zrobił w Tej sprawie, HMMMMMMMMMMM? gdyby polska była by bez nauczycieli w szkołach?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: