DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA wzywa przywódcę Libijskiej Armii Narodowej Haftara do zaprzestania ofensywy na Trypolis

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

USA wzywa przywódcę Libijskiej Armii Narodowej Haftara do zaprzestania ofensywy na Trypolis

08 kwietnia, 5:29UTC + 3

Nie ma wojskowego rozwiązania konfliktu w Libii, podkreślił sekretarz stanu USA Michael Pompeo

Sekretarz stanu USA Michael Pompeo

Sekretarz stanu USA Michael Pompeo

© EPA-EFE / JIM LO SCALZO

TASS, 8 kwietnia. Stany Zjednoczone wzywają Libijską Armię Narodową (LNA), lojalną wobec feldmarszałka Khalifa Haftara, do natychmiastowego zaprzestania ofensywy na stolicę Libii, Tripoli, oświadczył sekretarz stanu USA Michael Pompeo.

„Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone walkami w Trypolisie”, cytowano wypowiedź Pompeo w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronieDepartamentu Stanu USA.

„Wyjaśniliśmy, że sprzeciwiamy się ofensywie wojskowej sił Khalifa Haftar i wzywamy do natychmiastowego wstrzymania tych operacji wojskowych przeciwko stolicy Libii” – stwierdził Pompeo.

„Ta jednostronna kampania wojskowa przeciwko Trypolisowi zagraża ludności cywilnej i podważa perspektywy lepszej przyszłości dla wszystkich Libijczyków” – czytamy w oświadczeniu Pompeo.

„Siły powinny powrócić do stanu status quo ante. Wszystkie zaangażowane strony mają obowiązek pilnego deeskalowania sytuacji, jak podkreślila 5 kwietnia Rada Bezpieczeństwa ONZ i ministrowie G7”, powiedział amerykański sekretarz stanu.

5 kwietnia Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała Libijską Armię Narodową (LNA) i tymczasowy gabinet Abdullaha Al-Thani, aby uniknęli konfrontacji wojskowej. Członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ zadeklarowali również pełne poparcie dla wysiłków na rzecz pojednania w Libii prowadzonych przez sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa i jego specjalnego wysłannika do kraju Ghassana Salame.

„Nie ma wojskowego rozwiązania konfliktu w Libii”, twierdzi Pompeo. „Dlatego właśnie Stany Zjednoczone nadal naciskają na przywódców libijskich, wraz z naszymi międzynarodowymi partnerami, o powrót do negocjacji politycznych za pośrednictwem Specjalnego Przedstawiciela Sekretarza Generalnego Ghassana Salame”.

„Rozwiązanie polityczne to jedyny sposób na zjednoczenie kraju i zapewnienie planu bezpieczeństwa, stabilności i dobrobytu dla wszystkich Libijczyków” – dodaje oświadczenie.

Obecnie w Libii istnieją dwa rządy: rządowy rząd narodowy Trypolisu, kierowany przez premiera Fayeza al-Sarraj i uznany przez społeczność międzynarodową oraz tymczasowy gabinet Abdullaha Al-Thaniego, który działa na wschodzie kraju wraz z wybranym parlamentem i wspierany przez Libijską Narodową Armię Feldmarszałka Khalifa Haftara.

4 kwietnia Haftar ogłosił rozpoczęcie ofensywy na Trypolis. Tymczasem Sarraj rozkazał wszystkim jednostkom wojskowym podległym mu przygotować się do operacji obronnej.

http://tass.com/world/1052523

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: