DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA uznały siły zbrojne Iranu za organizację terrorystyczną. Iran nie pozostał dłużny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Jak ogłosił w poniedziałek prezydent Donald Trump, Stany Zjednoczone uznały irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej za organizację terrorystyczną. Na odpowiedź Iranu nie trzeba było długo czekać.
SIPA / East News

Sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował, decyzja prezydenta wejdzie w życie za 7 dni. Jednocześnie wezwał inne państwa, by podjęły takie same kroki. To pierwszy przypadek w historii, gdy USA określiły armię innego państwa jako organizację terrorystyczną. Irańska Najwyższa Rada Bezpieczeństwa Narodowego potępiła ten ruch, nazywając go „nielegalnym i niebezpiecznym działaniem”, które stanowi „poważne zagrożenie dla regionalnego i międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, a także rażąco narusza zasady prawa międzynarodowego”.

Ten bezprecedensowy krok podjęty przez Departament Stanu odzwierciedla rzeczywistość, że Iran nie tylko jest państwem sponsorującym terroryzm, ale że IRGC aktywnie bierze udział, finansuje i promuje terroryzm jako metodę prowadzenia polityki – przekazał w oświadczeniu Donald Trump.

Iran natychmiast zareagował odwetem i ogłosił amerykańskie siły na Bliskim Wschodzie organizacją terrorystyczną. W oświadczeniu zarzucono siłom zbrojnym CENTCOM szkody dla bezpieczeństwa narodowego Iranu, a także rujnowanie życia „niewinnych irańskich i nie-irańskich osób”, aby promować „agresywną politykę” USA w Azji Zachodniej. Wspomniano również, że Stany Zjednoczone są „zaangażowane” w zabijanie ludzi w Jemenie.

Określenie Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej jako organizacji terrorystycznej pozwoli USA nakładać sankcje. Amerykańskie firmy nie mogą prowadzić jakichkolwiek interesów z Korpusem. Dotyczy to także przędsiębiorstw z Europy i Azji, które za wsparcie Strażników Rewolucji mogą dostać zakaz wjazdu do USA. Decyzja Trumpa spotkała się z aprobatą rządu Izraela.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “USA uznały siły zbrojne Iranu za organizację terrorystyczną. Iran nie pozostał dłużny

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: