NA ŻYWO 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI I J/C - JAK ZACHOWA SIĘ POLICJA I WOJSKO GDY WPROWADZĄ REALIZACJĘ ACT 447 - POPRĄ NARÓD CZY BĘDĄ BRONIĆ ZDRAJCÓW!20 czerwca 2019
2 godziny temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

„Rzeczpospolita”: Falenta sprzeciwia się ekstradycji do Polski

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Obrońcy biznesmena Marka Falenty będą wstrzymywać jego ekstradycję do kraju do czasu rozpoznania kasacji od wyroku skazującego – czytamy we wtorek w „Rzeczpospolitej”.

Znalezione obrazy dla zapytania ekstradycja falenty zdjecia
Marek Falenta, którego w piątek zatrzymano w rejonie Walencji, gdzie się ukrywał, przebywa obecnie w areszcie ekstradycyjnym. Według informacji „Rz”, hiszpański sąd już w przyszłym tygodniu może się zająć wnioskiem strony polskiej o jego wydanie.

„Zapowiada się na zaciętą batalię, bo – jak twierdzi nasze źródło – ‚Falenta jest w fatalnej kondycji psychicznej’, a jego obrońcy już opracowują strategię, jak zablokować przekazanie biznesmena do kraju” – czytamy w artykule.

W rozmowie z „Rz” mec. Marek Małecki, obrońca Falenty, przyznaje, że zamierza wykorzystać wszystkie możliwe procedury procesowe, aby do momentu rozpoznania kasacji od wyroku skazującego jego klient nie przebywał w polskim zakładzie karnym.

Znalezione obrazy dla zapytania ekstradycja falenty zdjecia

Gazeta przypomina, że skargę kasacyjną od wyroku adwokat Falenty złożył 29 sierpnia 2018 r. w Sądzie Najwyższym. Nie ma jeszcze terminu jej rozpoznania. „Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że akta z SN wypożyczyła prokuratura” – twierdzi dziennik.

Według „Rzeczpospolitej”, Falenta nie chce trafić do polskiego więzienia z obawy o życie, co potwierdza mec. Małecki. Jak podkreślił, nie może zdradzać szczegółów, ale zarówno Falenta, jak również jego obrońcy, otrzymali informacje, iż w polskim zakładzie karnym grozi mu realne niebezpieczeństwo.

Znalezione obrazy dla zapytania ekstradycja falenty zdjecia

Jak podaje dziennik, razem z Falentą w hiszpańskim apartamencie była jego prawniczka i życiowa partnerka. „Kobieta nie została zatrzymana – wykorzystała przepis w prawie, który mówi, że nie ponosi się kary za ukrywanie osoby najbliższej” – czytamy. – Jednak ta deklaracja będzie przez nas sprawdzana – zaznacza Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

W praktyce śledczy będą więc ustalać, od kiedy kobieta np. pozostaje z nim we wspólnym gospodarstwie – podaje dziennik.
zrodlo:https://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-falenta-sprzeciwia-sie-ekstradycji-do-polski,nId,2928206

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: