DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Hiszpania: 2500 migrantów ukrytych w pojazdach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Policja z Melilli, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej, od 1 lutego do 31 marca udaremniła wjazd na terytorium UE ponad 2500 nielegalnym migrantom ukrytym w większości w samochodachdostawczych, zazwyczaj z podwójnym dnem.

Jak poinformowała w poniedziałek regionalna policja z Melilli, migrantów zatrzymywano na tamtejszym przejściu granicznym z Marokiem. Znalezienie nielegalnych pasażerów możliwe była dzięki zastosowaniu nowego sprzętuelektronicznego, który pozwala na precyzyjne zeskanowanie na odległość zawartości samochodu.

Z policyjnych statystyk wynika, że skuteczność wyłapywania nielegalnych migrantów ukrytych w samochodachprzekraczających hiszpańsko-marokańską granicę w Melilli wzrosła o 70 proc. w porównaniu z okresem luty-marzec 2018 r.

Nowe urządzeniepomagające w kontroli pojazdów trafiło do enklawy z inicjatywy MSW w Madrycie. Jego szef Fernando Grande-Marlaska w marcu podczas wizyty w Melilli zapowiedział “bardziej ludzkie traktowanie nielegalnych przybyszów”. Wyjaśnił, że elementem tej polityki jest m.in. rozpoczęte pod koniec lutego usuwanie zasieków z części ogrodzeń granicznych, przez które masowo próbują wdzierać się Afrykańczycy.

„Bardziej humanitarne” traktowanie nielegalnych migrantów

Krótko po dojściu do władzy socjalistycznego rządu Pedro Sancheza, w czerwcu 2018 r., Grande-Marlaska również zapowiadał, że jednym z priorytetów mniejszościowego gabinetu będzie „bardziej humanitarne” traktowanie nielegalnych migrantów. Wyjaśnił wówczas, że działania te mają polegać m.in. na usuwaniu drutu kolczastego z ogrodzeń w Melilli i Ceucie w zamian za wyposażanie służb granicznych z enklaw w nowoczesny sprzęt oraz skierowanie tam dodatkowych sił policyjnych.

Plan rządu krytykują zarówno policyjne związki zawodowe, opozycja parlamentarna, jak i władze Melilli oraz Ceuty. Wskazują, że usuwanie zasieków z ogrodzeńgranicznych może być niejako zachętą dla kolejnych migrantów do forsowania marokańsko-hiszpańskiej granicy.

Krytycy rządu Sancheza wskazują też, że działania hiszpańskiego rządu są nieskoordynowane z przedsięwzięciami władz Maroka, które od końca 2018 r. zaczęły umacniać ogrodzenia na granicy z Melillą i Ceutą. Rabat finansuje te akcje z pieniędzy, jakie otrzymał od Unii Europejskiej.

https://fakty.interia.pl/swiat/news-hiszpania-2500-migrantow-ukrytych-w-pojazdach,nId,2926710

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: