NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

GŁOS POLONII – MATERIAŁ NADESŁANY ” CYFRYZACJA nadchodzących (w Polsce) oraz odbytych (na Ukrainie) WYBORÓW i jej “pro narodowe” SKUTKI”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Coś niezbyt przyjemnego się dzieje obecnie w Polsce, oraz w ościennej Ukrainie, co pozwolę sobie skomentować słowami własnymi (77-letniego emeryta) w Polsce i wciąż aktywnego zawodowo kulturoznawcy dr hab. Bruno Drweskiego z Paryża.
Ad Polska, 7 kwietnia 2019 wcześnie rano. Strajk nauczycieli trwa.
Broniarz
Na witrynie neon24 dość ciekawie wypowiedzieli się na temat tego strajku i jego związku z nadchodzącymi wyborami do EU parlamentu, zarówno “Chart” (Konrad Rękas):
jak i “Zawisza Niebieski”:
co ja “Berkeley72” skomentowałem w następujący sposób:
 • Coś przyszło do mej średnio ZCYFRYZOWANEJ głowy, odnośnie tego (zaplanowanego na jutro?) STRAJKU NAUCZYCIELI
  Nauczycieli w Polsce jest obecnie ok. 700 tysięcy, jak sprawdziłem. Podniesienie im o 1000 zł brutto płacy na miesiąc, to daje 8,4 miliarda złotych w skali rocznej.

  Nas (emerytów po 65 lub tylko 60 roku) jest, jak czytałem, ok. 9 milionów. Jednorazowe OFICJALNE PRZEKUPSTWO PRZEDWYBORCZE (do UE parlamentu) kwotą brutto 1100 zł naszej – już niestety z definicji PRÓŻNIACZEJ – warstwy społecznej ma kosztować rząd RP ok. 10 miliardów złotych, czyli nawet więcej niż ewentualne CAŁOROCZNE DODATKOWE WYNAGRODZENIE za pracę nauczycieli.

  A po co mamy dostać, już za miesiąc, te dodatkowe 880 zł netto? Po to, aby wierchuszka PIS wprowadziła więcej, niż PO itd., przedstawicieli, tej partii obecnie rządzącej, na wysokopłatne posady w EU Parlamencie. Co dla życia ludzi zwykłych w Polsce nie będzie miało przecież żadnego znaczenia.

  A więc była wystarczająca ilość pieniędzy by wesprzeć wielesettysięczną warstwę nauczycielską, ale ją rząd – dbający o swe przyszłe posady w EU parlamencie – inaczej zadysponował:

  Na neon24 czytałem, ze Polska „wyszła przed szereg” innych krajów UE mając zamiar wydać na zbrojenia aż 2,5 procenta budżetu (prawdopodobnie na kolejny zakup amerykańskiego złomu). I też czytałem, że w „ogonie zbrojeniowym” UE są Niemcy, które na wojsko zamierzają wydać tylko 1,35 % dochodu narodowego. Czyli gdybyśmy się tak NAGLE nie zbroili, to byłoby i na nauczycieli i na pielęgniarki (masowo uciekające do bogatszych krajów UE, czego nauczyciele, z ewidentnych powodów, nie mogą zrobić).

  A po co się tak nagle zaczynamy zbroić? Bo nam tak kazali Amerykanie, którzy sie boją, że Rosja napadnie na ich bazy w Polsce. Nawet z tego powodu – wiary jednego z mych kolegów w Zakopanem, że US Army instaluje swe bazy w Polsce, aby nas przed Rosją bronić – doszło do naszej ostrej sprzeczki, w miejscowym Piano barze.

  Ale przynajmniej dzisiaj (tj. wczoraj) pogoda na narty była doskonała, a co będzie jutro, to (już wiemy).

==============

A oto, jak skomentował wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie, mój młodszy kolega dr hab. Bruno Drwęski z Paryża:

http://zakop999pl.neon24.pl/post/148380,szczegoly-wyborow-na-ukrainie-zydzi-biora-wszystko

Co pokazuja rezultaty pierwszej tury wyborow na Ukrainie – czyli Żydzi biorą Wszystko

opracował dr hab. Bruno Drwęski z Paryża

Wyrazna kleska obozu ultra-nacjonalistycznego, nie tyle w marnych rezultatach otwarcie faszystowskich stronnictw lecz popartego przez faszystow i oddzialow paramilitarnych odchodzacego prezydenta Poroszenko. Kleska mimo, ze wydal na wybory dwa razy wiecej niz jego bezposrednia konkurentka Timoszenko, mimo calej kampanii rusofobii, mimo prowokowania incydentu w Kercz, mimo kontroli ogromnej wiekszosci mediow i mimo zakazu mediow rosyjskich i wiekszosci pro-rosyjskich lub komunistycznych i lewicowych.

Poroszenko natomiast podwoil swoje bogactwo odkad dostal sie na fotel prezydencki, co tlumaczy niechec wobec niego panujaca w wielu srodowiskach. Z jednej z najbogatszych republik radzieckich, dzis Ukraina stala sie, przed Moldawia, najbiedniejszym panstwem Europy i jeden z ostatnich po-radzieckich, wyprzedzonym juz przez niektore panstwa afrykanskie. Timoszenko takze uchodzi za skorumpowana, ale za to jest uwazana za madrzejszym czlowiekiem.

[the_ad id=”47092″]

Poroszenko wygral wiec tylko w dwoch galicyjskich obwodach tradycyjnie nacjonalistycznych i faszyzujacych (Lwowskie i Tarnopolskie). Nawet w galicijkim Iwanfrankowsk (Stanislawow), Timoszenko, ktora takze gra karte nacjonalizmu wygrala nad Poroszenkiem. Cala reszta Ukrainy glosowala przeciwko otwartemu nacjonalizmowi ukrainskiemu i wszystkich „potomkow euromajdanu”.

Poroszence jednak udalo sie teraz eliminowac z drugiej tury Timoszenke ktora miala na niego wiele 'teczek' (rosyjski FSB ma z kolei „kompromat'” przeciwko niej). Liczac, ze latwo falszowac do 5% rezultaty dzieki atutow co posiada ustepujacy prezydent, mozna twierdzic, ze falszerstwa moga tlumaczyc kleske Timoszenki juz w pierwszej turze. Zdaniem eksperta, skala falszerstw byla jednak wieksza : < https://www.youtube.com/watch?v=d-l85M1JzJE&feature=youtu.be  >.

 

Oprocz Zielenskiego, inni „wielcy” kandydaci, Poroszenko, Timoszenko, Bojko sa od siebie oddalone o mniej niz 5% glosow.

Wzgledny sukces Bojka (razem z innymi kandydatami pro-rosyjskimi powyzej 16% glosow) nalezy odnotowac, tym bardziej, ze on podrozowal w czasie kampanii wyborczej do Moskwy na spotkanie z szefem Gazpromu i spotkal sie tam z premierem rosyjskim Medwiedewem, co spowodowalo, ze zostal okrzyczany jako „agent Putina”. Jego sukces w dwoch obwodach Donbasu, mimo obecnosci wojsk i przyfrontowych oddzialow faszyzujacych, udowadnia, ze tamtejsza ludnosc nie rozni sie postawami zasadniczo od postaw rebeliantow po drugiej stronie linii frontu (co by wiec sie stalo, jakby tereny obecne nie kontrolowane przez Kijow mogly takze glosowac ??? A jakie bylyby rezultaty jesli dodamy do tego glosy 5 milionow ob. ukrainskich co emigrowaly do Rosji jakby mogli glosowac. Nie bez powodu, Ukraincy zagranica mogli wszedzie glosowac w placowkach dyplomatycznych ukrainskich …oprocz w Rosji !).

Rezultaty obecnych wyborow podkreslaja na nowo, ze Ukraina jest nadal podzielona wedlug historycznych podzialow miedzy nacjonalistyczna Galicja a rusofilskim Donbasem.

Po sojuzie miedzy neo-nazistami i sionistami, czy DOJDZIE DO WŁADZY SAMYCH SYJONISTÓW i do kompromisu rosyjsko-izraelskiego ?

[the_ad id=”46665″]

Jesli wierzyc nowojorska zydowska gazete „Tablemag – Jewish news and Politics” < https://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/282575/jews-center-stage-in-ukraine-elections  >, Poroszenko byl najbardziej pro-sionistycznym przywodca ukrainskim w historii, co nie przeszkadza temu aby byl jednoczesnie najbardziej pro-UPowskim i pro-faszystowskim przywodca ukrainskim w historii. Co wlasnie pokazuje ww. gazeta.

Poparcie sionistow a takze i chrzescijanskich sionistow (fundamentalistow neo-ewangelickich) razem z poparciem otwartych nazistow jak przewodniczacy parlementu Parubij na rzecz Poroszenki nie moga dziwic jesli patrzymy z dystansem na ich wspolne interesy strategiczne i ich wspolna filozofie zycia bazujaca na rasizm, etnocentryzm i pragmatyzm geopolityczny w doborze chwilowych sojusznikow i wrogow.

Wiec obok sprawy ultra-nacjonalizmu ktore lacza Poroszenko i Timoszenko, mamy filosemitizm Poroszenki, ukryte przez Timoszenko jej pochodzenie zydowskie i kandydat otwarcie zydowski w postaci Zielenskiego. Zielenski ktory z kolei jest aktorem w ukrainskiej TV posiadanej przez oligarchy Kolomojskiego ktory z jednej strony fundowal od 2014 r. caly szereg oddzialow faszystowskich neo-upowskich walczacych w Donbasie a wczesniej grasujacych i mordujacych po regionach antymajdanowskich jak Odessa, a z drugiej strony ktory stoi na czele fundamentalistycznej organizacji religijnej zydowskiej i ultra-sionistycznej Lubawicz.

Co podkresla zreszta znowu gazeta „Tablemag – Jewish news and Politics”:

The transformation wrought in Ukraine by the Maidan revolution has been an exhilarating roller coaster that has not bypassed Ukrainian Jewry, which is now in the midst of an exciting period of cultural revival paralleling that of the wider Ukrainian society, which is still just beginning to rediscover its own past and imagine an independent future. Whether this post-Soviet country will choose to elect an openly Jewish president, or a part-Jewish president, or continue with its current philo-Semitic president, the future of Ukraine’s Jews would appear to be brighter than anyone might reasonably have imagined.

Ale Zielenski ma ten atut, poza tym, ze jest aktorem, ze nie jest wiec bezposrednio mieszany w aferach korupcyjnych, ze nalezy do rosyjskojezycznej czesci Ukrainy i, ze nie glosil anty-rosyjskich akcentow w czasie swej kampanii wyborczej. Mozna wiec sadzic, ze czesc elektoratu rosyjskojezycznego badz rusofilskiego ktory uwazal, ze glosowanie na kandydatow pro-rosyjskich jest nie realistyczna, glosowala na rzecz Zielenskiego, jako kandydat ktory moze doprowadzic do lagodzenia stosunkow z Moskwa i lagodzenia kursu na rzecz ukrainizacji regionow nie ukrainskojezycznych. Stad poparcie dla niego elektoratu srodkowej i poludniowej Ukrainy oraz Zakarpacia. Elektorat Zielenskiego, to przede wszystkim wiec elektorat antynacjonalistyczny, antyporoszenko, antytimoszenko, bardziej niz to elektorat pozytywny. Zielenski, to swoisty „ukrainski Trump” czy pieciogwiazdowy wloski lub tyminskowaty.

Timoszenko stwierdzila, ze rezultaty wyborcze zostaly zfalszowane na jej niekorzysc ale nie bedzie sie angazowac w procedure prawna w tej sprawie skoro wie, ze aparat sprawiedliwosci jest i tak penetrowany przez poplecznikow Poroszenki. Ona zapewne woli sie angazowac w rokowaniach z Zielenskim co do podzialu rol po wyborach zeby sie lepiej przygotowac do jesiennych wyborow parlamentarnych.

[the_ad id=”46164″]

Mozna przypuszczac, ze Zielenski negocjuje teraz z Timoszenka i Bojkiem po to zeby oba elektoraty byly sklonne glosowac na niego w drugiej turze, co mu starczy na wygranie.

Mozna takze wysunac hypoteze, ze, wlasciciel TV gdzie pracuje Zielenski, Igor Kolomojski, ktory obecnie rezyduje w Izraelu w zwiazku z jego kilku juz letnia klotnia z Poroszenkiem odgrywa jakas role w negocjacjach miedzy Netanjahu a Putinem. Netanjahu wlasnie wraca z Moskwy. Dla Netanjahu, uzyskanie poparcia milionowej ludnosci rosyjskojezycznej w wyborach izraelskich jest wazna, a takze negocjacje z Putinem w sprawie Syrii, Ukrainy i Wenezueli (Wenezuela pokazala, ze drony izraelskie lataja teraz kolo jej granice podczas gdy dotarly do kraju zolnierze rosyjscy i chinscy).

Mozna przypuszczac, ze o losie Ukrainy zadecyduja w duzej mierze rokowania izraelsko-rosyjskie, w duzo juz mniejszym stopniu ukrainscy wyborcy.

Poroszenko ma juz malo szans wygrania drugiej tury wyborow i tylko masowe falszerstwa moga mu zapewnic zwyciestwo, albo wojna z Rosja, lub przynajmniej na terenie Donbasu i naokolo Krymu.

Arsen Awakov, z kolei, minister spraw wewnetrznych Poroszenki, wydal ciekawa i potencjalnie grozna deklaracje a propos Zielenskiego

https://nv.ua/ukraine/politics/avakov-zelenskiy-poryadochnyy-chelovek-iz-drugogo-mira-50014057.html  > :

A decent man from another world. From another planet. Ready to deal with problems, but at the same time recognizing that in many issues he is not fully competent. In my understanding, this means that he is ready to delegate authority. However, the question arises: can we – Ukrainian society – offer the quality of the elite, which can be entrusted with the implementation of such powers? After all, if he delegates authority to scoundrels – as it happens in some series of “Servants of the people” – it will be very bad for the country. Using expats is also not an option…”(…) “He knows for sure that from point A it is necessary to come to point B, and I am ready to agree with it. But the problem is how to go this way. Often,if you go head-on, you will crash into a wall or break.Therefore, it is necessary to choose the right path – and here should work competent and honest specialists”

Czyli wedlug Awakowa, Zielenski nie ma bazy politycznej, wiec „albo sie dogadamy o podziale rol i wladzy po wyborach, albo moze stac sie zderzenie czolowe lub wypadek smiertelny”. Tak wyglada od lat zreszta Ukrainska „thug politics” (polityka zlodziejska).

CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: