DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Brytyjskie przedsiębiorstwa wykorzystujące sztuczną inteligencję do monitorowania aktywności personelu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Związki ostrzegają systemy, takie jak Isaak, mogą zwiększać presję na pracowników i powodować nieufność

Robert Booth Korespondent ds. Społecznych

Stressed woman with head in hands at office desk
Krytycy ostrzegają, że systemy sztucznej inteligencji w pracy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia psychicznego. Zdjęcie: Caia Image / Paul Bradbury / Getty Images
Dziesiątki właścicieli brytyjskich firm wykorzystuje sztuczną inteligencję do dokładnego analizowania zachowań pracowników, zbierając dane o tym, kto i kiedy e-maili, kto uzyskuje dostęp i edytuje pliki, a kto spotyka kogo i kiedy.

Działania 130 000 osób w Wielkiej Brytanii i za granicą są monitorowane w czasie rzeczywistym przez system Isaak, który klasyfikuje atrybuty pracowników.

Zaprojektowany przez londyńską firmę Status Today, jest najnowszym przykładem trendu wykorzystywania algorytmów do zarządzania ludźmi, którego związki zawodowe obawiają się nieufności, ale inni przewidują, że mogą zmniejszyć skutki uprzedzeń.

System pokazuje szefom, w jaki sposób współpracują pracownicy i czy są „wpływowymi” czy „zmieniającymi”. Komputer może porównywać dane dotyczące aktywności z ocenami jakościowymi pracowników z plików personalnych lub danymi dotyczącymi wyników sprzedaży, aby dać menedżerom szczegółowy obraz tego, jak zachowanie wpływa na wyniki.

Do tej pory użytkownicy to pięć firm prawniczych, firma szkoleniowa Smarter Not Harder i londyńska agencja nieruchomości JBrown, zgodnie z Status Today, która obiecuje „wgląd w każdy pracownik i jego pozycję w sieci organizacyjnej w czasie rzeczywistym”. Pracownicy nie mają automatycznie prawa do przeglądania danych, które są kontrolowane przez pracodawcę.

Ubezpieczyciel Hiscox i firma informatyczna Cisco wykorzystali system do krótkoterminowej analizy, a nie do ciągłego nadzoru, powiedział Status Today.

Wzrost robotów „czy pracownicy mogliby cieszyć się czterodniowymi tygodniami”
Czytaj więcej
Krytycy twierdzą, że takie systemy narażają się na rosnącą presję na pracowników, którzy obawiają się oceny algorytmu, i że może to zachęcić ludzi do nie robienia przerw lub spędzania czasu na twórczych myślach, które nie będą rejestrowane.

„Jeśli cele w zakresie wydajności zostaną dostrojone przez sztuczną inteligencję i twój postęp w ich kierunku będzie mierzony przez sztuczną inteligencję, to tylko zwielokrotni ciśnienie”, powiedziała Ursula Huws, profesor pracy i globalizacji na University of Hertfordshire. „Uważa się, że ludzie nie pracują, jeśli zdejmują ręce z klawiatury przez pięć minut. Ale mogą myśleć i to się nie mierzy. Co to robi dla innowacji, która potrzebuje kreatywnych pracowników? ”

Powiedziała, że ​​istnieje ryzyko dla zdrowia psychicznego, jeśli ludzie nie czują się swobodnie, aby robić przerwy, na przykład surfować w mediach społecznościowych przez kilka minut lub grać w grę. Ankieta opublikowana w tym tygodniu sugeruje, że pracownicy brytyjscy mają tendencję do zwlekania średnio przez trzy godziny dziennie.

System Isaak zgromadził już dane dotyczące ponad 1 mld akcji, które wykorzystuje do wskazania „jednostek centralnych w sieci”, aby lepiej alokować obciążenie pracą i obowiązki, „ostatecznie poprawiając ogólne środowisko pracy i redukując stres i przepracowanie”.

To część tego, co eksperci nazwali „precyzyjną gospodarką”, w której mierzy się coraz więcej aspektów życia. Royal Society of Arts przewiduje, że w ciągu najbliższych 15 lat składki na ubezpieczenie na życie będą ustalane na podstawie danych z monitorów do noszenia, a pracownicy detaliczni i hotelarscy będą śledzeni przez czas spędzony w stanie nieaktywnym. W miarę rozprzestrzeniania się ekonomii gigantów ludzie będą kwalifikować się do najlepszych zadań tylko z parametrami wydajności i empatii, które przekraczają wysoki próg. Osoby o niższych wynikach będą miały dostęp tylko do najbardziej mizernych, a czasem nieszczęśliwych zadań, takich jak moderowanie treści w mediach społecznościowych, przewiduje RSA.

Ankur Modi, dyrektor wykonawczy Status Today, powiedział, że jego system ma na celu zapewnienie „analizy dobrobytu” i może wykryć przepracowanie – na przykład wieczorem i w weekendy. Przyznał jednak: „zawsze istnieje ryzyko, że może być niewłaściwie wykorzystany”. Zgodził się, że uzasadnioną obawą jest to, że firmy mogą z niego korzystać tylko w celu zwiększenia wydajności, bez koncentrowania się na dobrostanie.

„Jeśli jeden sprzedawca radzi sobie dobrze i widzisz przepracowanie, a inny nie działa dobrze i nie jest przepracowany, może to wystarczyć do rozpoczęcia rozmowy” – powiedział.

Reklama

Twierdził jednak, że może to pomóc szefom wyeliminować uprzedzenia i dyskryminację poprzez usunięcie podmiotowości z decyzji zarządczych.

Jak Taylor Swift pokazał nam przerażającą przyszłość rozpoznawania twarzy

Pomysły sztucznej inteligencji, które są rozwijane w innych miejscach, obejmowały wykorzystanie oprogramowania do rozpoznawania twarzy i monitorowanie nastroju w pracy, rejestrowanie lokalizacji pracownika na urządzeniach do noszenia oraz monitorowanie uderzeń klawiatury. Ankieta przeprowadzona w zeszłym roku przez Kongres Związków Zawodowych wykazała, że ​​większość pracowników była przeciwna wszystkim.

Sekretarz generalny TUC, Frances O’Grady, powiedziała: „Pracownicy chcą mieć zaufanie do wykonywania swojej pracy. Ale ten rodzaj high-tech podsłuchu tworzy strach i nieufność. Podważając morale, firmy mogą wyrządzić więcej szkód niż niż dobra. Pracodawcy powinni wprowadzać technologie nadzoru dopiero po negocjacjach i uzgodnieniu z pracownikami, w tym przedstawicielami związków zawodowych. Zawsze powinna istnieć umowa dotycząca miejsca pracy, która wyjaśnia, gdzie linia jest rysowana dla zgodnego z prawem użytkowania i która chroni prywatność osób pracujących ”.

https://www.theguardian.com/technology/2019/apr/07/uk-businesses-using-artifical-intelligence-to-monitor-staff-activity#img-1

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: