DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

POLSKI DOM WARIATÓW ?! NA PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI PRACOWNIKÓW BUDŻETÓWKI – PAŃSTWOWYCH MAMY ZŁOŻYĆ SIĘ SAMI – CZYLI PRYWATNE OSOBY BĘDĄ DOTOWAŁY PAŃSTWOWYCH URZĘDNIKÓW ? SZOK !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pracodawcy: Podwyżki dla nauczycieli można częściowo sfinansować z Funduszu Pracy

22 minuty temu

​Uważamy, że w przypadku przedstawienia przez rząd oferty podwyżek płac nauczycieli, część brakujących pieniędzy można jednorazowo sfinansować z Funduszu Pracy – napisali we wspólnym oświadczeniu Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego.

Podwyżki dla nauczycieli można częściowo sfinansować z Funduszu Pracy... /PAP
Podwyżki dla nauczycieli można częściowo sfinansować z Funduszu Pracy…
/PAP

Przedstawiciele pracodawców w oświadczeniu przesłanym PAP podkreślają, że jakość kształcenia jest wyzwaniem cywilizacyjnym Polski i dobrem, o które powinno dbać całe społeczeństwo. „Niestety, obserwujemy obecnie krańcową degradację statusu zawodu nauczyciela, w większości wynikają z niskich zarobków, zwłaszcza w porównaniu z wieloma innymi grupami zawodowymi” – piszą pracodawcy.  Jak dodają, „ochrona pokoju społecznego i zapobieżenie negatywnym skutkom strajku nauczycieli, przy równoczesnym pełnym zrozumieniu stanowiska negocjacyjnego ZNP i FZZ, to ważne i istotne cele”.

CZYTAJ: Ile zarabiają nauczyciele?

„Jako cztery reprezentatywne organizacje pracodawców widzimy możliwość spełnienia oczekiwań skokowego wzrostu zarobków, niezależnie od negocjowania również pakietu innych rozwiązań racjonalizujących finansowanie sfery oświatowej w Polsce. Uważamy, że w przypadku przedstawienia przez rząd oferty podwyżek płac nauczycieli, część brakujących środków na ten cel można jednorazowo (tj. w budżecie 2019 r.) sfinansować właśnie z Funduszu Pracy” – deklarują pracodawcy.

„Jest to racjonalna propozycja, zwłaszcza w świetle wielu innych stałych obciążeń tego Funduszu, które z aktywizacją zawodową (jak ostatnie wydatki związane z tzw. 13 emeryturą) nie mają nic wspólnego” – podkreślono w oświadczeniu.

Pracodawcy apelują do rządu „o pilne przedstawienie stanowiska negocjacyjnego, które będzie uwzględniać naszą propozycję i pozwoli na zakończenie konfliktu w tak ważnym społecznie momencie, zwłaszcza z perspektywy uczniów gimnazjum i klas ósmych”.

W poniedziałek rozpoczął się bezterminowy strajk w części szkół i przedszkoli organizowany przez ZNP i FZZ. Ostatnie rozmowy oświatowych związków zawodowych z rządem odbyły się w niedzielę wieczorem; porozumienie z rządem zawarła tylko oświatowa „Solidarność”, ZNP i FZZ odrzuciły propozycje rządu. Termin protestu zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

Artykuł pochodzi z kategorii:Zarobki

Przejdź na początek artykułu
PAP

[the_ad id=”46164″]

p.s Coraz ciężej jest mi zrozumieć tok rozumowania Polaków …….. to jakieś jaja ? nie TO POWAŻNA SERIO PROPOZYCJA

KURWA TO NIEDŁUGO BĘDZIEMY DOPŁACAĆ DO POLICJI WOJSKA STRAŻY I TP ITD ………

A JA MAM PODOBNY POMYSŁ I LEPSZY NIECH RODZINY SKAZANYCH NA WIĘZIENIE OPŁACAJĄ 100 % KOSZTÓW ICH UTRZYMANIA A ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PRZEZNACZY BUDŻET NA COKOLWIEK CHOĆBY NA PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI …… CZEMU NIE I JAKIE TO ………. no co  ……

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “POLSKI DOM WARIATÓW ?! NA PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI PRACOWNIKÓW BUDŻETÓWKI – PAŃSTWOWYCH MAMY ZŁOŻYĆ SIĘ SAMI – CZYLI PRYWATNE OSOBY BĘDĄ DOTOWAŁY PAŃSTWOWYCH URZĘDNIKÓW ? SZOK !

 1. Wiesz co, z tego co rozuiem to Szydło już zasuwa nad tym półtora roku, a ZNP wybrało taki moment bo 20 lat nikt ich nie słucha. Jakby zrobili protest we wrześniu bo wszyscy mają to w dupie i nikt nie lubi tej grupy zawodowej.

  Szydło zaproponowała podwyżkę pod warunkiem, że będą pracowac chyba 20 kilka godzin tygodniowo a teraz pracują 18. Gdzie jest pies pogrzebany? No tu, że jak nauczyciel NIE MA ETATU to podpisuje klauzulę, że godzi się pracować np: 17 godzin. To nic, że zrobią im 22 godziny bo etatów lepiej płatnych teoretycznie jak w praktyce starczy chyba na 16 z tego co rozumiem i TAK SĄ ROBIENI W CHUJA CAŁE LATA.

  Nauczyciele są skłóceni i jest kilka związków zawodowych gdzie 1 sabotuje drugi. NSZZ to rządowy i zgodzą się na wszystko co rząd zaproponuje a nie chcą płacić te dupki od lat ci czy tamci 1 chuj. PIS zadeklarował 500+ NA KROWĘ CZY ŚWINIĘ dla rolnika a jak nauczyciel nowy bierze NETTO jakieś 1300 zł to mu kurwa nie dołożą do podstawy i ma dymać. No i ZNP się nie zgadza bo to potwarz, obojętnie, że był z kodziarzami. Jak można w takiego ciula lecieć i to przed wyborami. Ja się nie dziwię Kaczorowi, że chce Szydło wyjebać do Brukseli.

  PIS dał mundurówkom tam gdzie trzeba lać po mordach obywateli ale jak już chodzi o byt w oświacie to TAKA PIZDA. ZNP chciało między 15-30% podwyżki a NSZZ załatwiło 9% tylko nie wiem czy to przed oskładkowaniem ZUS ale chyba tak. Czasem jest tak, że nauczyciel nie dostaje dodatku motywacyjnego bo samorząd ma to w dupie bo wyborów nie ma.

  Uważam, że powinna być podstawa wyższa a nie bo coś tam dołożą w 1 roku jak ktoś się zgodzi na ustępstwo. To jest kurwa szantarz ale też świadczy o STANIE UMYSŁOWYM NAUCZYCIELI bo to nie dziś na jutro.

  Chuje podali, że nauczyciel ma średnią pensję 5000. To może ktoś mi pokaże takiego co wyciąga 10tyś brutto bo najlepsza pensja w zawodzie to jakieś 3500 jako dyrektor bez dodatków. Pierdolą coś o europejskich zarobkach no ale kurwa euro kosztuje 4 zł to pytam JAK KURAW JAK???? Oni tam ochujeli i nie mają pojęcia jak działa oświata i jak się dobiera godziny. Wiem od pewnego wkurwionego kolegi geografa:)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: