NA ŻYWO 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI I J/C - JAK ZACHOWA SIĘ POLICJA I WOJSKO GDY WPROWADZĄ REALIZACJĘ ACT 447 - POPRĄ NARÓD CZY BĘDĄ BRONIĆ ZDRAJCÓW!20 czerwca 2019
2 godziny temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Morawiecki chce przelać miliardy z OFE. Prof. Góra ostrzega: To gwałt na systemie. Nie wolno tego robić.

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Rząd przygotowuje poważne zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych. – Przekażemy Polakom aktywa zarządzane przez OFE – obiecał premier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nt. przyszłości emerytur i OFE w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Przed takim rozwiązaniem ostrzega prof. Marek Góra. – Przeniesienie środków z OFE do IKE byłoby gwałtem na systemie. Nie wolno tego robić w ten sposób – mówi w rozmowie z Next.gazeta.pl współtwórca reformy emerytalnej z 1999 roku
– Nie wolno przenosić środków z systemu powszechnego do systemu, który jest dodatkowy. Zrobienie tego w ten sposób jest po prostu czymś, co uderza w samo serce funkcjonowania społeczeństwa – mówi profesor Marek Góra.

Przy podpisywaniu umowy z OFE na prowadzenie rachunku emerytalnego każdy może wskazać osobę (lub kilka osób), która po jego śmierci ma otrzymać składki.

W OFE zgomadzonych jest dziś ponad 160 miliardów złotych. Przypomnijmy, że ostateczna decyzja o przetransferowaniu pieniędzy zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma zapaść jeszcze przed wyborami. Rząd rozważa dwa warianty:

Pierwszy zakłada, że 75 proc. środków zostanie przeniesionych na prywatne indywidualne konta emerytalne (IKE), a reszta trafi do publicznego Funduszu Rezerwy Demograficznej.
Drugi pomysł to przetransferowanie z OFE wszystkich zgromadzonych pieniędzy na prywatne Indywidualne Konta Emerytalne.

Mateusz Morawieck, wicepremier i minister rozwoju, podczas konferencji prasowej
Dlaczego ta propozycja jest niebezpieczna z punktu widzenia wszystkich Polaków?

zrodlo:http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24619911,morawiecki-chce-przelac-miliardy-z-ofe-prof-gora-ostrzega.html?zdjecis Franciszek Mazur

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: