NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

FEDERAŚCI UNIJNI – I ICH ZASADY W BIZNESIE ? MASAKRA …. A GDZIE RÓWNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ ??

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skoro polski kierowca na niemieckiej A1 musi zarabiać tyle co niemiecki, to dlaczego kasjerka w Lidlu w Polsce nie może zarabiać tyle co w Niemczech?

 

  

„Pakiet mobilności” wywróci do góry nogami zasadę swobody usług, tj. jedną z kluczowych zasad, na których opiera się UE. Wszystko w imię interesów firm z Francji i Niemiec, które w transporcie międzynarodowym przegrywają konkurencję z firmami z Polski. Skoro rozbita będzie jedna zasada, to dlaczego nie zrobić tego w przypadku pozostałych? Jeśli polski kierowca na niemieckiej autostradzie musi zarabiać tyle co niemiecki, to dlaczego polska kasjerka w niemieckim Lidlu nie miałaby zarabiać tyle, co niemiecka kasjerka w Lidlu w Niemczech?

[the_ad id=”46669″]

Przypomnijmy – zasada swobodnego przepływu usług to jedna z czterech głównych zasad, na których opiera się UE (mówi o tym wprost art. 26 ust. 2 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej). Pozostałymi zasadami są zasada swobodnego przepływu osób, zasada swobodnego przepływu kapitału oraz zasada swobodnego przepływu towarów.

Tak się złożyło, że zasady swobodnego przepływu osób, kapitału i towarów są korzystne przede wszystkim dla gospodarek tzw. „starej UE” (np. Niemiec czy Francji). W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że zasada swobodnego przepływu osób zapewnia gospodarkom „starej UE” dostęp do taniej siły roboczej, jak i wykwalifikowanych specjalistów z państw „nowej UE”. Z kolei swobodny przepływ kapitału i towarów zapewnia gospodarkom „starej UE” nielimitowaną ekspansję (a w konsekwencji pomnażanie kapitału) na rynkach państw wchodzących w skład „nowej UE”.


       

Oczywiście państwa „nowej UE” też mogą wykorzystywać w praktyce dobrodziejstwa wynikające z zasad swobodnego przepływu osób, kapitału i towarów. W rzeczywistości jednak – poprzez uwarunkowania finansowe oraz ograniczone możliwości kapitałowe – trudno porównać ekspansję polskich firm (lub jakichkolwiek innych z naszego regionu) na rynkach zachodnich z ekspansją firm zachodnich na rynkach „nowounijnych” (widać to szczególnie w sektorach wymagających odpowiednio wysokiego kapitału inwestycyjnego).

Uwzględniając powyższą specyfikę (brak odpowiedniego kapitału umożliwiającego ekspansję na rynkach „starej UE”), jedyną w pełni atrakcyjną dla firm z „nowej UE” wspólnotową zasadą jest ta mówiąca o swobodnym przepływie usług. W tym przypadku przewaga konkurencyjna może być budowana m. in. na tym, że usługi świadczone przez firmy z krajów „nowej UE” są dużo tańsze od takich samych usług świadczonych przez firmy zachodnioeuropejskie.

Właśnie dzięki zasadzie swobodnego przepływu usług polskie firmy transportowe mogły konkurować z firmami z Niemiec czy Francji, oferując o wiele tańsze usługi. Taki stan rzeczy nie mógł się podobać władzom państw, z których wywodziły się firmy najbardziej tracące na pojawieniu się konkurencji z Polski. Tak jak pisałem już w ubiegłym tygodniu – w zbyt silnej pozycji firm z naszego kraju politycy z Berlina i Paryża widzieli zagrożenie dla interesów własnych firm. W efekcie powyższego powstał tzw. „Pakiet mobilności” – czyli zaproponowany przezFrancję i Niemcy zbiór przepisów zaostrzających warunki pracy polskich kierowców na zachodzie Europy.


 

– „Kraje starej Unii nie są w stanie zaakceptować nas jako równoprawnych członków Wspólnoty. Bezbłędnie działają wszystkie dyrektywy (praca, kapitał, towary) korzystne dla starej Unii. Nie działa tylko dyrektywa usługowa – korzystna dla państw nowej Unii. Polski rząd powinien symetrycznie i adekwatnie zareagować na działania Francji. Jeśli polskie firmy nie mogą konkurować we Francji, to retorsja nasuwa się sama. Jeśli teraz bardzo ostro nie zareagujemy, to grozi nam trwały status kolonii” – mówił swego czasu Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców Polskich (ZPP). 

W kontekście powyższego zasadnym jest pytanie – skoro polski kierowca na niemieckiej autostradzie musi zarabiać tyle co niemiecki, to dlaczego polska kasjerka np. w niemieckim Lidlu czy francuskim Auchan nie miałaby zarabiać tyle, co niemiecka kasjerka w Lidlu w Niemczech czy francuska w Auchan we Francji? Jeśli polskie firmy nie mogą zarabiać więcej wykorzystując swoją konkurencyjność kosztową, to dlaczego firmy z Niemiec czy Francji miałyby zarabiać więcej wykorzystując fakt niskich kosztów pracowniczych w Polsce?

Źródło: Roma Altmajer (Twitter.com)
Źródło: ZPP (Twitter.com)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: