DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Theresa May: opuszczamy UE z umową albo nie wychodzimy z niej wcale

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
– Wielka Brytania ma wybór: opuścić Unię Europejską z umową albo nie wyjść z niej wcale – oceniła brytyjska premier Theresa May, cytowana przez czasopismo „The Observer”. Tymczasem brytyjska opozycyjna Partia Pracy skrytykowała trwające negocjacje w sprawie znalezienia rozwiązania dotyczącego wyjścia kraju z UE.
May ostrzega: im dłużej trwa proces brexitu, tym większe ryzykoFoto: NEIL HALL / PAP
May ostrzega: im dłużej trwa proces brexitu, tym większe ryzyko
  • May ostrzega, że im dłużej trwa proces brexitu, tym większe ryzyko, że Wielka Brytania nigdy nie opuści UE
  • Z kolei w wysłanym w piątek liście do Tuska stwierdziła, że jej rząd „będzie chciał ustalić harmonogram ratyfikacji, który pozwoli na wyjście ze Wspólnoty przed 23 maja 2019 r. i odwołanie w Wielkie Brytanii wyborów do Parlamentu Europejskiego”
  • Wielka Brytania ma czas do 12 kwietnia, by zdecydować się na brexit bez umowy albo uzyskać zgodę UE

– Ponieważ parlament wyraził się jasno, że zastopuje wyjście Wielkiej Brytanii bez umowy, teraz mamy jasny wybór: albo wyjdziemy z UE z umową albo nie wyjdziemy wcale – stwierdziła May. Ostrzegła też, że im dłużej trwa cały proces brexitu, tym większe jest ryzyko, że Wielka Brytania nigdy nie opuści Wspólnoty.

– Im dłużej to zajmuje, tym większe jest ryzyko, że Wielka Brytania nigdy nie opuści (Wspólnoty). To oznaczałoby, że brexit, za którym zagłosowali Brytyjczycy, wyślizgnąłby nam się z dłoni – ostrzegła premier, cytowana przez czasopismo „The Observer”, zapewniając jednocześnie, że ona nie zgodzi się na taki rozwój wydarzeń. – Jest konieczne, abyśmy zrealizowali to, za czym ludzie zagłosowali i zrobili to, co jest konieczne, aby doprowadzić do finalizacji tego porozumienia – dodała.

Tymczasem brytyjska opozycyjna Partia Pracy skrytykowała trwające negocjacje w sprawie znalezienia rozwiązania dotyczącego wyjścia kraju z UE, podkreślając swój „zawód” z powodu tego, że w ich toku „rząd nie zaoferował realnych zmian ani kompromisu”. W krótkim komunikacie dla mediów po kolejnym dniu rozmów w poszukiwaniu wyjścia z trwającego od miesięcy impasu politycznego ugrupowanie wezwało premier Theresę May „do przedstawienia realnych zmian w jej porozumieniu” o brexicie.

Minister ds. brexitu w gabinecie cieni Keir Starmer zaznaczył, że partia „chce kontynuować rozmowy i w tym tonie zwróciła się do rządu”. – Ale jeśli mamy znaleźć kompromis, potrzeb zmian – zastrzegł.

Jak dodał, szczególnym problemem jest to, że – jego zdaniem – otoczenie szefowej rządu „nie bierze pod uwagę jakichkolwiek zmian w teście deklaracji politycznej” dotyczącej przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Dokument ten stanowi załącznik do głównego tekstu umowy.

Downing Street odrzuca krytykę

Krytyka laburzystów została jednak odrzucona przez rzecznika Downing Street, który ocenił, że władze przedstawiły „poważne propozycje” i „są przygotowane do pracy nad zmianami w deklaracji w celu doprowadzenia do powstania porozumienia akceptowalnego dla obu stron”.

– Jesteśmy gotowi do prowadzenia dalszych rozmów przez weekend w celu znalezienia takich zmian przed środową Radą Europejską – dodał. Podkreślił równocześnie, że rząd jest „zdeterminowany, by konstruktywnie pracować nad realizacją brexitu, za którym zagłosowali ludzie, oraz uniknięciem udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

Swoje wątpliwości wyraziła jednak także pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon, która rozmawiała z May w środę. „Chciała wiedzieć, gdzie my możemy ustąpić, ale odmówiła wskazania tego, na jakie kompromisy jest gotowa ona. To przedziwne podejście jak na kogoś, kto tak rozpowiada, jak chce doprowadzić do konsensusu, a jedynie marnuje jeszcze więcej czasu” – napisała na Twitterze.

Wcześniej swoje oświadczenie wydała także liderka wspierającej mniejszościowy rząd May północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) Arlene Foster, która skrytykowała szefową rządu za złożenie wniosku o wydłużenie procesu wyjścia z UE do końca czerwca br., z opcją udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

List May do Tuska

May zaznaczyła w wysłanym w piątek liście do Tuska, że jej rząd „będzie chciał ustalić harmonogram ratyfikacji, który pozwoli na wyjście ze Wspólnoty przed 23 maja 2019 r. i odwołanie (w W. Brytanii) wyborów do Parlamentu Europejskiego”, ale dodała, że jednocześnie „będzie kontynuował odpowiedzialne przygotowania do ich organizacji, gdyby to okazało się niemożliwe”.

– Ostatnia prośba premier (…) nie jest zaskakująca, ale jest niezadowalająca. Nie powinniśmy byli znaleźć się w takiej sytuacji. Opuszczenie Wspólnoty stało się chaotyczne ze względu na upór Brukseli i nieskuteczność Londynu – oceniła Foster. Jak zaznaczyła, ewentualny udział Brytyjczyków w wyborach do PE byłby właściwym podsumowaniem „zdezorganizowanego i niedbałego podejścia premier do negocjacji” z UE.

Szefowa DUP skrytykowała także prowadzone rozmowy z opozycyjną Partią Pracy, mówiąc, że „premier nie powinna marnować czasu na uzależnianie przyszłości (kraju) od Jeremy’ego Corbyna”, szefa tego ugrupowania. – Ten czas byłby lepiej wykorzystany na wypracowanie korzystniejszej umowy, której postanowienia spełniałyby oczekiwania wszystkich części Zjednoczonego Królestwa – podkreśliła.

Wielka Brytania ma czas do 12 kwietnia, by zdecydować się na brexit bez umowy albo uzyskać zgodę UE na przedłużenie członkostwa we Wspólnocie i znalezienie nowego sposobu na wyjście z impasu politycznego. Mogłoby ono na przykład polegać na drugim referendum w sprawie brexitu lub znacznej zmianie proponowanego modelu relacji z UE (np. pozostanie we wspólnym rynku lub w unii celnej).

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/brexit-theresa-may-ostrzega-im-dluzej-trwa-proces-brexitu-tym-wieksze-ryzyko/8benftm

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Theresa May: opuszczamy UE z umową albo nie wychodzimy z niej wcale

  1. Tak przy okazji czytelnikom nalezy sie sprostowanie. Redaktor Onetu bez zadania sobie trudu sprawdzenia uznal dziennik „Observer” za czasopismo. Nalezy sie nagroda Darwina za spostrzegawczosc…

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: