DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Generał Izraelskich Sil Zbrojnych: Izrael za zamachem, który zainstalował dyktaturę Al-Sisi w Egipcie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rząd Al-Sisi-ego, powszechnie uważany za dyktaturę wojskową pomimo bladego połysku demokracji, nawiązał coraz bliższe więzi z Izraelem, odkąd doszedł do władzy po przewrocie w 2013 roku.

Kair – Generał brygady Aryeh Eldad z Izraelskich Sił Obronnych (IDF) twierdził, że Izrael był odpowiedzialny za wojskowy zamach stanu w 2013 r., Który obalił Mohammeda Morsiego, pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Egiptu. Eldad zgłosił roszczenie w artykule opublikowanym w izraelskiej gazecie Maariv.

W artykule Eldad zapewnił:

Wybuch rewolucji styczniowej zbiegł się z izraelską oceną bezpieczeństwa, którą prezydent-elekt Mohamed Morsi, człowiek Bractwa Muzułmańskiego, zamierzał anulować porozumienie pokojowe z Izraelem i wysłać więcej egipskich sił zbrojnych na Półwysep Synaj. ”

Zaledwie kilka miesięcy po prezydenturze Morsiego, w sierpniu 2012 r. Izrael publicznie oskarżył Morsiego o naruszenie traktatu pokojowego z Izraelem po tym, jak Egipt zareagował na ataki terrorystyczne na Synaju, wysyłając większą liczbę żołnierzy. Rząd Morsiego oskarżył Mosad z Izraela o to, że stał za atakami, aby zdestabilizować jego rząd w związku z wysiłkami na rzecz poprawy stosunków Egiptu z Gazą. Hamas, który rządził Strefą Gazy od 2007 r., A także Hezbollah w Libanie, również obwiniał Mossada za ataki, za co Izrael odmówił.

Eldad stwierdził następnie, że na tym etapie:

Izrael był szybki i chętny do uruchomienia narzędzi dyplomatycznych, a może nawet większych środków, aby doprowadzić Abdela Fattaha Al-Sisi do władzy w Egipcie i przekonać ówczesne Stany Zjednoczone. administracja pod rządami prezydenta Baracka Obamy, aby nie sprzeciwiać się temu posunięciu. ”

Wydarzenia w tym czasie wspierają twierdzenia Eldada, ponieważ wkrótce po przewrocie Izrael szybko uruchomił misje dyplomatyczne w USA i kilku krajach europejskich, aby naciskać na poparcie nowej politycznej rzeczywistości Egiptu i zapobiec dyplomatycznej blokadzie Kairu po puczu wojskowym. Wielu analityków zauważyło, że w ramach Al-Sisi stosunki Egipt-Izrael osiągnęły bezprecedensowy poziom dzięki polityce często kierowanej przez samego Al-Sisi.

Dlaczego Izrael chciał odejść od Morsi
Podczas gdy Eldad przytaczał obawy związane z zerwaniem porozumienia pokojowego między Izraelem a Egiptem, ponieważ umotywował rolę Izraela w przewrocie w 2013 r., Bardziej prawdopodobny powód był związany z relacjami Morsiego z Hamasem i wysiłkami na rzecz normalizacji stosunków z Gazą.

Warto zauważyć, że po dojściu Al-Sisi do władzy przejście Rafah między Gazą a Egiptem i tunelami między Gazą a Egiptem zostało nagle zamknięte. Ponadto, wkrótce po przewrocie, „wzniecona przez armię propaganda anty-palestyńska” była „szalona” w całym Kairze, a Palestyńczycy, którzy przylecieli na lotnisko w Kairze, zostali szybko deportowani z powrotem do krajów, z których niedawno przybyli, według The Guardian. W przeciwieństwie do tego, podczas gdy Morsi nie zakończył blokady Gazy – obowiązującej od 2007 r. – poprawił warunki dla Palestyńczyków żyjących w enklawie walczącej w porównaniu z tymi, które mieli jego poprzednik, Hosni Mubarak.

Egipt | Izrael
Były prezydent Egiptu Mohammed Morsi, ubrany w czerwony kombinezon, który wskazuje, że został skazany na śmierć, podnosi ręce w klatce oskarżonych w prowizorycznej sali sądowej w krajowej akademii policji, na wschodnich przedmieściach Kairu, Egipt, 18 czerwca 2016 r. Amr Nabil | AP

Eldad w swoim artykule zasugerował, że zamach był związany z „wojną religijną”, którą Izrael walczył z Palestyną i większością narodów arabskich, stwierdzając:

Wbrew wszelkim oczekiwaniom Izraela, porozumienie Camp David, które zostało wydane 40 lat temu, trwało przez wiele dziesięcioleci, pomimo braku prawdziwego pokoju między nami a Egipcjanami, i pomimo niepowodzenia w rozwiązaniu konfliktu palestyńsko-izraelskiego, ponieważ ten konflikt jest nie tylko geopolityczne. My raczej prowadzimy wojnę religijną z Palestyńczykami i Arabami ”.

Chociaż ostatnie oświadczenia Eldada sprawiają, że związek między stosunkiem Morsiego do Hamasu a izraelskim zaangażowaniem w zamachu stanu w 2013 r. Jest bardziej jasny, od dawna podejrzewano. Generał armii egipskiej powiedział BBC wkrótce po przewrocie, że rzekoma „współpraca” Morsiego i dobre stosunki z Hamasem były czynnikiem napędzającym zamach.

W wymownym incydencie Morsi został później oskarżony o terroryzm za rzekome spiskowanie z Hamasem, Hezbollahem i elementami irańskiej armii, aby „zdestabilizować” Egipt. Morsi został uwięziony na wiele lat, wielu z nich spędził w odosobnieniu, a brytyjski panel ekspertów prawnych twierdził w ubiegłym roku, że trudne warunki więzienne prawdopodobnie doprowadzą do jego „przedwczesnej śmierci”. Przed oskarżeniem o „współpracę” z Hamasem, Morsi publicznie pochwalił „opór” palestyński w Gazie. Innym prawdopodobnym czynnikiem decyzji Izraela o objęciu władzy Al-Sisi były wysiłki Morsiego na rzecz normalizacji stosunków z Iranem.

Oskarżenia przeciwko Morsiemu dotyczące rzekomej współpracy z Hezbollahem i Iranem, obaj przeciwnicy Izraela, wydawały się niektórym niezwykłe, biorąc pod uwagę, że Morsi podczas urzędowania i podczas rzekomego „spisku” miał powiązania z prezydentem Syrii Basharem al-Assadem i poparł obalenie Assada przez siły opozycyjne. Natomiast Hezbollah i Iran poparły Assada i walczyły u boku armii syryjskiej. Warto zauważyć, że Izrael był jednym z „mózgów” syryjskiego konfliktu, który poparł Morsi. Hamas, podobnie jak rząd Morsiego, poparł także starania o usunięcie Assada w owym czasie, aczkolwiek mniej publicznie.

Warto zauważyć, że rząd Al-Sisi, powszechnie uważany za dyktaturę wojskową pomimo bladego połysku demokracji, nawiązał coraz bliższe więzi z Izraelem, odkąd doszedł do władzy w zamachu stanu w 2013 roku. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnie twierdzenie Eldada, że ​​Izrael zorganizował zamach stanu w celu objęcia władzy Al-Sisi. W czasie sprawowania kontroli nad krajem Izrael i Egipt zaczęły „potajemnie” koordynować działania wojskowe w Egipcie, tajny sojusz, którego Al-Sisi zaprzeczył do tego stycznia, kiedy przyznał się do daleko idącej koordynacji między IDF a egipskim wojskiem.

Wysiłkom Al-Sisi, by zbliżyć Egipt do Izraela, brakuje powszechnego poparcia, ponieważ większość związków zawodowych i partii politycznych sprzeciwia się normalizacji stosunków z Izraelem. Jednak Al-Sisi – znany z brutalnych represji wobec protestów, dziennikarstwa i wszelkich form sprzeciwu – kontynuował wysiłki na rzecz zacieśnienia więzi z Izraelem, w jawnej służbie krajowi w dużej mierze odpowiedzialnemu za dojście do władzy.

https://www.mintpressnews.com/idf-general-israel-behind-coup-that-installed-al-sisi-dictatorship-in-egypt/257002/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: