NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Wojna domowa w Libii. Ławrow przestrzega przed ingerencją zagranicznych sił

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Siergiej Ławrow wezwał wszystkie strony konfliktu w Libii do znalezienia porozumienia i ostrzegł przed ingerowaniem zagranicznych sił w sprawy libijskie. Oświadczenie szefa rosyjskiego MSZ to efekt działań Libijskiej Armii Narodowej (ANL), dowodzonej przez prorosyjskiego gen. Chalifę Haftara. Jego wojska zbliżyły się do Trypolisu – siedziby rządu jedności narodowej Mustafy as-Saradża, popieranego przez społeczność międzynarodową.

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow z wizytą w EgipicieFoto: MOHAMED EL-SHAHED / AFP / AFP
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow z wizytą w Egipicie
  • – Sytuacja jest bardzo niepokojąca i nie możemy pozwolić na dalszą eskalację – oświadczył szef MSZ Niemiec Heiko Maas
  • Z powodu konfliktu w Libii Stany Zjednoczone prawdopodobnie przedłużą pozwolenia na import irańskiej ropy przez niektórych odbiorców – twierdzi „Wall Street Journal”
  • W dniach 14-16 kwietnia ma odbyć się planowana od dawna konferencja pokojowa organizowana przez ONZ w libijskim Ghadamis. Jej celem jest doprowadzenie do porozumienia pokojowego i ustalenie terminu ogólnokrajowych wyborów
Ministrowie spraw zagranicznych państw grupy G7 uzgodnili z kolei zwiększenie presji na osoby odpowiedzialne za zaognienie sytuacji w Libii, w szczególności na gen. Haftara, aby zapobiec konfrontacji zbrojnej – oświadczył dziś szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas po zakończeniu dwudniowego spotkania szefów dyplomacji G7 we francuskiej miejscowości Dinard. Maas dodał, że każdy z krajów będzie używał własnych kanałów, a Francja i Włochy utrzymują bezpośrednie kontakty z władzami Libii. – Sytuacja jest bardzo niepokojąca i nie możemy pozwolić na dalszą eskalację – podkreślił niemiecki minister.

W podobnym tonie wypowiedział się szef dyplomacji Włoch, który oświadczył, że Haftar musi posłuchać ostrzeżeń wspólnoty międzynarodowej i zatrzymać swój marsz w kierunku Trypolisu. – Przedstawiliśmy zupełnie jasno, jakie jest nasze stanowisko. Zdecydowanie mamy nadzieję, że on weźmie to pod rozwagę. Jeśli to się nie stanie, zobaczymy, co można zrobić – mówił Enzo Moavero Milanesi.

Z kolei w komunikacie ze spotkania napisano, że walczące strony nie mogą używać instalacji naftowych do politycznych celów. „Przypominamy, że instalacje naftowe w Libii, produkcja ropy i dochody należą do libijskiego narodu i nie mogą być używane przez żadną ze stron w celach politycznych” – napisano. Wojska Libijskiej Armii Narodowej zajęły już część pól naftowych.

gen. Chalifa Haftar Foto: ABDULLAH DOMA / AFP

gen. Chalifa Haftar

Konflikt w Libii wpłynie na dalszy import irańskiej ropy?

Z powodu konfliktu w Libii Stany Zjednoczone prawdopodobnie przedłużą pozwolenia na import irańskiej ropy przez niektórych odbiorców. Informuje o tym dziennik „Wall Street Journal”. Gazeta tłumaczy takie posunięcie obawami amerykańskich władz, że całkowity zakaz spowoduje zakłócenia na rynku ropy naftowej i wzrost cen tego surowca.

Z tego powodu Amerykanie są skłonni przedłużyć niektóre zezwolenia na import. Otrzyma je prawdopodobnie pięć krajów: Chiny, Indie, Turcja, Korea Południowa i Japonia. Według „Wall Street Journal” całkowity zakaz importu ropy naftowej z Iranu wejdzie w życie w listopadzie.

Wysłannik ONZ za konferencją w Libii mimo walk w tym kraju

Problematyczną kwestią pozostaje zaplanowana na 14-16 kwietnia konferencja pokojowa organizowana przez ONZ w libijskim Ghadamis na zachodzie kraju. Specjalny wysłannik organizacji do Libii Ghassan Salame powiedział dziś, że jest zdeterminowany, by mimo walk w tym kraju zaplanowany szczyt doszedł do skutku.

– Pracowaliśmy cały rok na narodową konferencję; nie oddamy tej politycznej pracy tak łatwo – przekazał też dziennikarzom przebywający w Trypolisie Salame. Dodał, że ONZ pracuje, by zapobiec eskalacji konfliktu w Libii.

Do kompromisu usiłował doprowadzić sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, jednak po rozmowach z generałem Haftarem opuścił Libię mówiąc, że jest „pełen obaw i wyjeżdża z ciężkim sercem”.

Celem planowanej konferencji jest pojednanie narodowe, tj. doprowadzenie do porozumienia pokojowego i ustalenie terminu ogólnokrajowych wyborów. Od czasu obalenia reżimu Muammara Kadafiego nie były one przeprowadzane.

Żołnierze Libijskiej Armii Narodowej Foto: AFPTV / AFP

Żołnierze Libijskiej Armii Narodowej

Ofensywa gen. Haftara na Trypolis

Libijska Armia Narodowa, dowodzona przez prorosyjskiego gen. Chalifę Haftara, w czwartek ruszyła na Trypolis. Przejęła kontrolę m.in. nad miastem Gharjan ok. 70 km na południe od stolicy, po czym wczoraj wdała się w walki z wojskami rządowymi (GNA) na terenach wiejskich w pobliżu Trypolisu. W ręce oddziałów ANL przeszło byłe międzynarodowe lotnisko, ale zostały stamtąd odparte. Francuskie media informują o krwawych walkach na południowych obrzeżach stolicy.

W obliczu eskalacji walk Rada Bezpieczeństwa ONZ, która zebrała się na wczorajszym nadzwyczajnym posiedzeniu, zaapelowała do Haftara o zaprzestanie zbrojnego marszu na Trypolis. W czwartek we wspólnym oświadczeniu USA, Francja, Wielka Brytania, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie wezwały do natychmiastowego uspokojenia sytuacji w Libii.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-domowa-w-libii-lawrow-przestrzega-przed-ingerencja-zagranicznych-sil/zvk1shc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: