DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Naruszono wszelkie zasady, aby przepchnąć francusko-niemiecką inicjatywę! Ucierpią polskie firmy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Parlament Europejski przyjął wczoraj forsowany przez Niemcy i Francję tzw. pakiet mobilności, czyli przepisy, których jedynym celem jest utrudnienie prowadzenia działalności polskim firmom transportowym na zachodzie Europy. Nie dość, że wspomniane przepisy przeczą zasadzie swobody usług (jednej z czterech podstawowych zasad, na których opiera się UE), to ich przyjęcie było możliwe, bo szef Parlamentu Europejskiego dopuścił do głosowań niezgodnych z regulaminem tej instytucji! Jednym słowem – zrobiono wszystko, aby przepchnąć tę francusko-niemiecką inicjatywę!

Przypomnijmy – po wstąpieniu Polski do UE nasze firmy z branży transportowej szybko zaczęły wykorzystywać jedną z podstawowych zasad wspólnotowego rynku, jaką jest zasada swobodnego przepływu usług (to obok zasady swobodnego przepływu osób, kapitału i towarów, jedna z czterech głównych zasad, na których opiera się UE). Polskie przedsiębiorstwa transportowe dzięki swojej konkurencyjności w zaledwie kilku lat zdominowały transport drogowy w Europie, świadcząc usługi w praktycznie każdym państwie UE.

Taki stan rzeczy nie mógł się podobać władzom państw, z których wywodziły się firmy najbardziej tracące na pojawieniu się konkurencji z Polski. W zbyt silnej pozycji firm z naszego kraju widzieli bowiem zagrożenie dla interesów własnych firm. W efekcie powyższego powstał tzw. „Pakiet mobilności” – czyli zaproponowany przez Francję i Niemcy zbiór przepisów zaostrzających warunki pracy polskich kierowców na zachodzie Europy. Pakiet ten przewiduje m.in. obowiązek stosowania płacy minimalnej danego kraju oraz restrykcyjne zasady dotyczące odpoczynku w hotelach, a nie w kabinach ciężarówek (jak było do tej pory).

Związkowcy z organizacji zrzeszających polskich przewoźników nie mają wątpliwości – chodzi o odwrócenie sytuacji rynkowej i wyrzucenie Polaków z zachodniego rynku. Realizacja przyjętych propozycji będzie oznaczała falę bankructw i upadłości naszych firm działających w branży przewozów międzynarodowych.

Niestety wczoraj „Pakiet mobilności” został przez Parlament Europejski przyjęty. Polscy europosłowie chcieli nie dopuścić do głosowaniawykorzystując do tego formalne możliwości i zgłosili ponad 1000 poprawek. Każda z nich powinna być głosowana osobno. Aby obejść ten fortel szef europarlamentu Antonio Tajani zarządził pogrupowanie poprawek w bloki, tak aby skrócić do minimum czas głosowania. Takie podejście miałoby nawet sens, gdyby Tajani pogrupował poprawki według ich zakresu merytorycznego. Tymczasem zrobił to według nazwiska autora poprawki. W efekcie doszło do złamania regulaminu Parlamentu Europejskiego

Nie dość, że po raz kolejny okazało się, że państwa „starej UE” w zakresie wspólnotowych zasad są solidarne z „nowymi”, dopóki same na tych zasadach najwięcej zarobią (kiedy sytuacja się zmienia to „stara unia” forsuje restrykcje uderzające w interesy „nowej UE”), to jeszcze nowe przepisy przyjęto z naruszeniem prawa. Europosłowie z Polski, Bułgarii i Rumunii (tj. państw najmocniej poszkodowanych przyjęciem „Pakietu mobilności”) już zapowiadają, że złożą wspólną skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE. Pytanie tylko, czy to coś zmieni?

zrodlo:http://niewygodne.info.pl/artykul9/04788-Inicjatywa-Francji-i-Niemiec-wbrew-zasadom-UE.htm?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Naruszono wszelkie zasady, aby przepchnąć francusko-niemiecką inicjatywę! Ucierpią polskie firmy

  1. Kolejny i to mocny powód by kopnąć w d<pę UE z z niej wyjść. I to nie my na tym najwięcej stracimy 🙂

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: