DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Marek Falenta zatrzymany. Od 1 lutego powinien siedzieć w więzieniu

„Marek Falenta został zatrzymany” – informuje na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Blisko dwa miesiące temu Falenta powinien rozpocząć odbywanie kary 2,5 roku pozbawienia wolności.

„Tak jak mówiłem, polska policja jak zawsze dała radę” – pisze Brudziński. Minister spraw wewnętrznych podziękował funkcjonariuszom, którzy brali udział w akcji.

Jak ustaliło RMF FM, biznesmen miał zatrzymywać się na krótko w kilku europejskich krajach, a finalnie zatrzymano go w Hiszpanii. Falenta miał podróżować samochodem.

Falenta nie stawił się w więzieniu

– Skazany Marek F. powinien się stawić we właściwej jednostce penitencjarnej bezzwłocznie w dniu 2 lutego, kiedy postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności stało się prawomocne. Sąd wysłał do właściwej jednostki policji nakaz doprowadzenia Marka F. do aresztu śledczego w dniu 1 lutego. Czynność ta została wykonana w związku z niezgłoszeniem się Marka F. do aresztu śledczego, celem odbycia kary pozbawienia wolności. W dniu 21 lutego sąd wysłał do policji ponaglenie nakazu doprowadzenia – informowała nas niedawno sekcja prasowa warszawskiego sądu okręgowego.

W lutym Radio ZET donosiło też, że Falenta mógł przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Miejsca pobytu swojego klienta nie chciał wtedy zdradzić jego obrońca. – Jego stan zdrowia stale się pogarszał, nie wykluczam że może nie być świadomym tego, że został wezwany do odbycia kary – mówił adwokat biznesmena Marek Małecki.

We wtorek za Falentą wystosowano list gończy. Ale jak ustaliła WP, poszukiwania biznesmena trwały już znacznie wcześniej.

W podobnym tonie wypowiadał się wtedy dla Wirtualnej Polski. – Nie mam pewności, czy mój klient ma świadomość tych wszystkich zdarzeń – przekazał Wirtualnej Polsce mecenas Małecki.

Pod koniec lutego na konferencji w Sejmie politycy Platformy skrytykowali działania służb w sprawie biznesmena. – Dlaczego ten człowiek wciąż przebywa na wolności? Czy nad biznesmenem został roztoczony parasol ochronny rządu? Jak to jest, że ktoś 1 lutego ma stawić się w więzieniu, ktoś, kto jest skazany prawomocnym wyrokiem, a w ciągu dwudziestu kilku dni nie ma żadnych działań państwa – pytał poseł Cezary Tomczyk.

Falenta nagrywał w restauracjach

Były biznesmen został skazany w słynnej „aferze taśmowej” za podsłuchiwanie czołowych polityków, urzędników i biznesmenów w stołecznych restauracjach. Aparaturę podsłuchową montowali kelnerzy, którzy pracowali dla Falenty. Dwóch z nich sąd skazał na 10 miesięcy w zawieszeniu oraz nakazał zapłacić grzywnę. Trzeci kelner, Łukasz N., miał przekazać 50 tys. złotych na cel społeczny. W latach 2013-2014 w dwóch lokalach podsłuchano m.in. ówczesnego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy zmarłego biznesmena Jana Kulczyka. https://wiadomosci.wp.pl/marek-falenta-zatrzymany-od-1-lutego-powinien-siedziec-w-wiezieniu-6353705342965377a

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: