DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Prezydent podpisał ustawę o VAT. Kasy fiskalne online zaczną działać

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT, która wprowadza obowiązek posiadania kas fiskalnych online. Przedsiębiorcy na wymianę urządzeń będą mieli czas do końca 2022 roku.

Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy o VAT

Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy o VAT

Stosowanie kas fiskalnych online ma pomóc ograniczyć szarą strefę. Kasy starego typu powoli będą wygaszane.

W sumie do 2022 roku wszyscy przedsiębiorcy mają pracować na wirtualnych kasach fiskalnych, które automatycznie będą przekazywać dane do systemu teleinformatycznego, a więc i do Krajowej Administracji Skarbowej – informuje PAP.

Podpis prezydenta oznacza, że ustawa po okresie vacatio legis zacznie obowiązywać. Kasy online ma bowiem wprowadzić właśnie nowelizacja ustawy o VAT.

W ocenie skutków regulacji zapisano, że w pierwszyn roku kasy online przyniosą 296 mln zł, a w ciągu 10 lat – 10,5 mld zł.

Jak pisaliśmy w money.pl, w pierwszej kolejności będą musieli nabyć je właściciele warsztatów samochodowych i wulkanizacyjnych oraz sprzedawcy paliw. Kasy online maja się znaleźć także m.in. w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, kancelariach prawnych. Mają z nich korzystać także budowlańcy. Później równiez gastronomia i sezonowa agroturystyka.

Ministerstwo Finansów przewidziało zwroty za jej zakup w wysokości nawet 90 proc. kosztów, ale nie więcej jak 700 zł.

Kasa Fiskalna, Szuflada

Nie wszyscy się jednak na zwroty załapią. Jak wynika z uzasadnienia do projektu opublikowanego na stronie Rządowego Centrum Legislacji, „odliczenie będzie przysługiwało tylko dla kas online, które zostały zakupione nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży.

Natomiast odliczenie kwoty wydanej na zakup nie będzie przysługiwało w przypadku zakupu pozostałych rodzajów kas”. Na zwrot nie mogą liczyć firmy, które wymienią kasę tradycyjną na online, a które nie muszą tego robić. Jak tłumaczy resort finansów związane jest to z ograniczeniami budżetu.

 

zrodlo:https://msp.money.pl/wiadomosci/prezydent-podpisal-ustawe-o-vat-kasy-fiskalne-online-zaczna-dzialac-6366706804373121a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Prezydent podpisał ustawę o VAT. Kasy fiskalne online zaczną działać

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: