DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Libijskie siły rządowe powstrzymały natarcie wojsk Haftara na stolicę kraju

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Siły podległe Rządowi Zjednoczenia Narodowego, na którego czele stoi premier Faiz Saradż, zdołali powstrzymać natarcie Libijskiej Armii Narodowej (LNA), dowodzonej przez marsz. Chalifa Haftara, na stolicę kraju Trypolis. Informację tej treści przekazała rosyjska agnecja RIA Novosti, powołując się na źródło w najbliższym otoczeniu premiera Saradża.

Oddziały Haftara kontrolują wschodnią część kraju, z centrum w Tobruku, z kolei część zachodnia, wraz ze stolicą kraju, znajduje się pod kontrolą stronników Saradża. Wczoraj kolumny LNA rozpoczęły natarcie w kierunku Trypolisu, a Chalif Haftar w płomiennym przemówieniu zapowiadał rychłe jego zdobycie.

Według informacji, na które powołuje się RIA Novosti, siły Haftara posunęły naprzód w kierunku zachodnim, w szczególności zdobyły miasto Gharjan, a następnie umocniły się na punkcie kontrolnym znajdującym się w odległości 27 kilometrów od Trypolisu.

„Jednakże ubiegłej nocy przybyłe z Trypolisu i Az-Zawiji posiłki połączyły się i wzięły je w pierścień okrążenia” – podało owo źródło.

Według niego 150 ludzi z formacji Haftara wzięto do niewoli, zdobyto także około 60 samochodów.

„Sytuacja na drodze, biegnącej wzdłuż wybrzeża, stabilna, jest ona przejezdna” – wyjaśnił informator RIA Novosti, dodając, że niedawno przebywał tam szef rządu, urzędującego w Trypolisie.

 

zrodlo:https://www.magnapolonia.org/libijskie-sily-rzadowe-powstrzymaly-natarcie-wojsk-haftara-na-stolice-kraju/?

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: