NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Podatek na seniorów już o krok. Eksperci ostrzegają, że PiS szykuje skok na kasę przedsiębiorców

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

PiS ma w rękach prawdziwe perpetuum mobile. Osoby pracujące w branży finansowej i korporacyjnej mogą płacić 13. lub więcej. Firmy nawet przez nie zauważyły, że ich składki wyciekają. I tak nie wiedzą, jak są wydawane. Eksperci sugerują, że oto rodzi się w Polsce „podatek na seniorów”.

Premier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafałska podczas prezentacji mapy drogowej dla nowych programów.

(East News)

Premier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafałska podczas prezentacji mapy drogowej dla nowych programów. (Fot: Mateusz Jagielski / East News

– Prawo i sprawiedliwość właśnie to odkryło, jak finansować część swoich pomysłów w ciszy i spokoju. Tak, by nikt nie mógł wiedzieć, że do przesypywanie pieniędzy z jednego miejsca, że ​​do sami Polacy płacą za ich wyborcze obietnice – mówi money.pl Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Możesz to zrobić, ale nie wiem, ale co miesiąc dokładasz się do walki z  bezrobociem , urzędowania pracy,  zasiłków dla bezrobotnych  i aktywizacji tych, którzy robią pracę nie wybierają. Po na powstał Fundusz Pracy , który jest finansowany przez pracowników i Przedsiębiorstwa  . Stawka wynosi 2,45 proc. w pełni opłaca się z pracodawcami.

Niebawem możesz być także wybornym obietnic. Przez sfinansować 13.  emeryturę . I ani rząd, ani politycy PiS się z tym nie kryją. A eksperci sugerują, że do dopiero początek.

Miliardy w zawieszeniu

Dlaczego? Bo to źródło miliardów złotych co roku. W ostatnich latach urosła tam górka nadprogramowych 7 mld zł. W 2019 roku kwota może byc podobna.

Tak zwana „13. emerytura” spokojnie mogłaby być wypłacana co dwa lata, gdyby PiS zdecydował się na pełne wykorzystanie pieniędzy z FP.

Podbieranie środków z FP na cele niezwiązane z pracą nie byłoby nowe. I PiS już ma na koncie kilka skubnięć, i poprzednie rządy też sięgały do tego źródła.

W teorii pieniądze z Funduszu mają być wydawane na aktywizacje bezrobotnych. W praktyce wystarczy kilka zmian w ustawach, by szeroki strumień pieniędzy popłynął w inne miejsca. – W tej chwili to byłoby działanie sprzeczne z planem, ale zmiana przepisów nie byłaby trudna – przyznaje Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

– Podbieranie pieniędzy z Funduszu Pracy na sfinansowanie części 13. emerytur to zabieranie ich z kieszeni pracowników i pracodawców. Przesypywanie do kieszeni seniorów powinno po prostu denerwować każdego pracującego, bo to on dorzuca się do sukcesu jednej z partii – dodaje Mordasewicz. I mówi wprost: część składki na Fundusz Pracy rząd powinien nazwać uczciwie nowym podatkiem. – Oto podatek na seniorów rodzi się na naszych oczach – mówi Jeremi Mordasewicz.

– Prawo i Sprawiedliwość zachowuje się w tej chwili jak alkoholik albo narkoman, który potrzebuje każdego grosika na flaszkę i dawkę, który jest gotowy sprzedać wszystko, przeszukać każdą skrytkę i każde miejsce, byle mieć pieniądze. I właśnie politycy rządzący tak się zachowują. Będą karać pracowników i pracodawców, a ich pieniądze rozdadzą seniorom w imię wyborów – mówi money.pl Cezary Kaźmierczak.

„Skok na kasę”

Gdyby PiS chciał co roku wydawać środki właśnie z Funduszu Pracy, to mógłby spokojnie obiecywać seniorom po 700 zł co dwanaście miesięcy. By dozbierać do kwoty 1,1 tys. zł, musiałby zmienić częstotliwość wypłat. Byłoby to raz na dwa lata – a nie jak teraz „tylko jednorazowo”. Zakusy na częstsze korzystanie z Funduszu Pracy już widać.

Jak wynika z projektu ustawy o tzw. dodatkowej emeryturze dla seniorów, pieniądze będą pochodzić głównie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ale dorzuci się również Fundusz Pracy. Będzie to 111 mln zł. Do wzięcia byłoby jednak sporo więcej.

W ciągu ostatniego roku do FP trafiło 14 mld zł. Tylko połowa środków została wydana. Nadwyżka? Blisko 7 mld zl.

Posłowie PO już alarmują, że to na całość „13-stek” zrzucą się pracodawcy. W projekcie ustawy nie ma jednak o tym ani słowa. Prawdą jest, że część środków z FP zostanie przesunięta. Eksperci sugerują, że to może być początek pomysłów PiS i sposób na finansowanie kolejnych obietnic.

– PiS nie sięga do Funduszu Pracy po raz pierwszy i po raz ostatni. Leżą tam nadprogramowe miliardy ze składek pracodawców. I chociaż mają być wydawane w jasnym celu, to wcale by mnie nie zdziwiło wiązane 500+ lub 13. emerytury z pracą – tłumaczy.

– Takie działanie byłoby sprzeczne z prawem. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Fundusz Pracy ma za zadanie aktywizować Polaków, ma za zadanie wyciągać ich z bezrobocia. Rozdawanie pieniędzy ani aktywizacją, ani walką z bezrobociem nie jest – mówi z kolei Cezary Kaźmierczak.

I sam dodaje, że nie zdziwiłby się, gdyby rządzący szybko zmienili odpowiednie przepisy tak, by powiązać na przykład 500+ z pracą. Efekt? Można byłoby bezkarnie przesyłać pieniądze z jednego miejsca wprost do kieszeni Polaków.

– Przedsiębiorcy i pracownicy nawet nie zauważą, że coś się dzieje. W końcu opłacili składkę i nie mają pojęcia, co się z nią dzieje dalej. Zamiast rozdawać na lewo i prawo, trzeba te pieniądze wydać. W Polsce wciąż za mało osób pracuje. Do bezrobotnych nie zaliczamy tych, którzy pracy nie szukają. I to właśnie na ich aktywność powinny trafić te miliardy złotych – mówi Mordasewicz.

– A jeżeli PiS nie chce aktywizować, to powinien obniżyć składkę. W innym wypadku mamy po prostu podatek na seniorów – dodaje. I tłumaczy, że to kara dla pracujących Polaków, a nagroda dla seniorów.

 

 

zrodlo:https://www.money.pl/gospodarka/podatek-na-seniorow-juz-o-krok-eksperci-ostrzegaja-ze-pis-szykuje-skok-na-kase-przedsiebiorcow-6366380580734593a.html?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: