DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
KONTA AUTORÓW WPISÓW I FILMÓW
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Google Maps usuwa krzyże z kościołów”, „cenzura myśli” – alarmuje dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Google Maps usuwa krzyże z kościołów”, „cenzura myśli” – alarmuje dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski. „Znikają ludzie z Wikipedii, znikają fakty z wyszukiwarek, niepoprawne książki z Amazona” – pisze dalej. Na szczęście na pomoc podróżnikowi ruszyli polscy internauci.
„Google Maps usuwa krzyże z kościołów – na zdjęciu widać jak algorytm usunął krzyż, ale nie cień. Nawet najsłynniejsze kościoły na Google Earth wyglądają jak ratusze” – zwraca uwagę Wojciech Cejrowski w swoim wpisie na Facebooku z 4 kwietnia. „CENZURA MYŚLI – dzieje się na wielu poziomach” – wnioskuje dalej.

Sprawa o której pisze była już przedmiotem zainteresowania mediów. W 2017 roku Wirtualna Polska zwróciła się z pytaniem o znikające krzyże do przedstawicieli Google Polska. Piotr Zalewski odpowiadał wówczas, że obrazu w Google Earth i Google Maps nie tworzą ludzie i jest to wina komputerowego programu. – Dotyczy to elementów obiektów słabo widocznych na zdjęciach lotniczych – mówił. Wyjaśniał, że jest to błąd w mechanizmie modelowania budynków 3D.

 

Tak samo na wpis Wojciecha Cejrowskiego odpowiadali internauci śledzący jego profil. „Jeśli algorytm wyszukiwałby skrzyżowania dwóch linii, czyli tego, co my odbieramy jako krzyż, to niewiele by zostało na zdjęciach” – tłumaczył Paweł. „Dokładnie – to można porównać do czujnika cofania, który”nie widzi „słupków” – wtóruje mu Michał.

Niektórzy jednak pozwolili sobie na żarty z popularnego podróżnika. „Na zdjęciu zniknęły w identyczny sposób słupki drogowe – czyżby spisek drogowców?” – pytał ironicznie Krzysztof. „Nie ma co węszyć spisku tak gdzie go nie ma. Anten na budynkach też nie ma na Google Maps, małych płotków, rowerów, modeli 3D ludzi też nie ma. Samochody wyglądają jak pudełka, bez żadnych szczegółów” – zwraca uwagę Szymon. „Dlaczego zamiast logicznie pomyśleć, ludzie starają się podpinać do swoich teorii spiskowych to czego nie potrafią zrozumieć?” – dodaje.

Inni zwracają uwagę, że w wyjątkowych przypadkach modele Google mogą być poprawiane ręcznie, ale wtedy na „fotografiach” są widoczni także trójwymiarowi ludzie, pojazdy i inne „drobne” elementy. Dodają, że gdyby naprawdę ktoś chciał usunąć krzyż, to przecież usunąłby również rzucany przez niego cień.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “„Google Maps usuwa krzyże z kościołów”, „cenzura myśli” – alarmuje dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski.

  1. Powoli przeginają pałę. Jak przegną całkiem to odstawiam internet. Szkoda czasu będzie na czytanie ocenzurowanych bzdur.

  2. Googlowi już od dawna zryło berecik więc co się dziwić 🙂 – jeszcze trochę to ten wściekły pies będzie uganiał się za własnym ogonem 😀 😀 😀

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: