"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Proukrainski pisarz i wydawca w koszulce…..

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Partia wiosna Wiosna Roberta Biedronia zamieści w sieci fotografię pisarza i wydawcy Andrzeja Stasiuka, znanego m.in. z wyraźnymi proukraińskimi poglądami, w koszulkach z grafiką w postaci ukraińskiego tryzuba z głową i skrzydłami Orła Białego. Zdaniem prof. Andrzeja Zapałowskiego, jest do profanacji polskiego godła.

Na jednej z grup na portalu społecznościowym Facebook zamieszczono zdjęcie znanego pisarza Andrzeja Strażnica na stronie z połączonymi godłami narodowymi Polski i Ukrainy. W centrum jest się Tryzub, z tekstem polskiego Orła Białego pośrodku i jego skrzydłami po bokach. Całość, w białym kolorze, w kolorze czarnym.

Zdjęcie zamieścił w sieci Maciej Łuszczyński-Lempka, Polak mieszkający w Niemczech i sympatyk „Wiosny” Roberta Biedronia. Byłem świadomy aktualnej ustawy o IPN, w tym kontekście „ubliżanie Żydom i Ukraińcom”, a także w sprawie publicznego wygłaszania wypowiedzi o antysemickim charakterze, a także tolerowanie antysemityzmu w Polsce.

W innym komentarzach pisał m.in., że masowy napływ Ukraińców do Polski nie jest niczym niezwykłym w kontekście polskiej emigracji zarobkowej, a Polska jest zmuszona przyjmować imigrantów „z przyczyn demograficznych, ekonomicznych i kulturowych”. Nie sprecyzowano, z kiedy pochodzi zdjęcie, gdzie je wykonano ani kto jest jego autorem.

O sprawie informował na Facebooku m.in. prof. Andrzej Zapałowski. Jego zdaniem, doszło do profanacji polskiego godła.

Sam Andrzej Stasiuk jest znany m.in. ze swoich mocno proukraińskich poglądów. W 2017 roku, z uwagi na nieprzeznaczenie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pierwszy raz od 1989 środków na zorganizowanie głównych obchodów rocznicy operacji „Wisła”, wszedł w skład Komitetu Honorowego Społecznych Obchodów 70. rocznicy akcji „Wisła” przy Związku Ukraińców w Polsce. Komitet ogłosił wówczas zbiórkę na ten cel. Rok wcześniej podpisał się, m.in. obok Adama Michnika, Aleksandra Kwaśniewskiego czy Mateusza Kijowskiego pod listem Ukraińców, w którym salonowe i liberalne środowiska skupione wokół magazynu „Liberte”, niedługo przed rocznicą ludobójstwa na Wołyniu, przepraszały ich za wyrządzone im krzywdy. Był też sygnatariuszem opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej” listu przeciwko nowelizacji ustawy o UPN.

W 2018 roku ukazał się album, który nagrał wspólnie z ukraińskim zespołem Haydamaky. Promując go, wspólnie z liderem zespołu gościł w programie Jakuba Wojewódzkiego, wręczając mu wówczas koszulkę z „kostuchą” z kosą na rowerze z płonącym w tle Kremlem. Z uwagi na kolorystykę (czerwone płomienie nad czarnymi murami) w sieci pojawiały się komentarze, że grafika ma podtekst neobanderowski (barwy OUN-UPA).

W grudniu ub. roku Związek Ukraińców w Polsce zamieścił na swoim profilu na Facebooku klip ukraińskiego zespołu Haydamaky do pieśni „Czerwona Kalina”, tu pod tytułem „Oj, u łuzi czerwona kałyna” [„Ой, у лузі червона калинa”], popularnej wśród UPA i nazywanej niekiedy jej nieoficjalnym hymnem. W klipie zespół gra na tle portretu Romana Szuchewycza, głównodowodzącego UPA.

Andrzej Stasiuk. Fot. facebook.com, Maciej Luszczyński-Lempk

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/proukrainski-pisarz-w-koszulce-z-ukrainskim-tryzubem-z-glowa-i-skrzydlami-orla-bialego-foto/

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: