NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
10 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Afroamerykanka o homoseksualnej orientacji będzie nową burmistrz Chicago. Dostała poparcie Polonii

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Lori Lightfoot będzie nową burmistrz Chicago. Wygrała drugą turę wyborów na to stanowisko. Jest pierwszą w historii miasta Afroamerykanką, która obejmie ten urząd.

Według nieoficjalnych danych, Lori Lightfoot w drugiej turze otrzymała 74 procent głosów. 56. burmistrz Chicago z wykształcenia jest prawnikiem. W przeszłości pracowała między innymi jako prokurator federalny.

Amerykańskie media szeroko komentują wybory. Zwracają uwagę, że w drugiej turze batalii o stanowisko burmistrza Chicago rywalizowały dwie Afroamerykanki. Drugą kandydatką była Toni Preckwinkle. Dziennikarze podkreślają, że Chicago jest największą z amerykańskich metropolii, którą rządzić będzie osoba związana ze środowiskiem LGBT. Lori Lightfoot przyznaje się do homoseksualnej orientacji.

Podczas kampanii przed drugą turą, obie kandydatki zabiegały między innymi o głosy Polonii. Spotykały się z przedstawicielami polonijnych środowisk. Lori Lightfoot otrzymała poparcie części z nich.
Nowa burmistrz zastąpi na stanowisku ustępującego Rahma Emanuela. Sprawował on urząd przez dwie kadencje. Zrezygnował z ubiegania się o kolejną. Wcześniej był szefem personelu Białego Domu, w administracji prezydenta Baracka Obamy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24610342,afroamerykanka-o-homoseksualnej-orientacji-bedzie-nowa-burmistrz.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg2

https://edition.cnn.com/2019/04/02/us/chicago-mayoral-election-results/index.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: