"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

CZY PRODUCENCI ŻYWNOŚCI ZARABIAJĄ NA KLĘSCE GŁODU ?

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Obietnica koncernów: jesteśmy po to, aby pomagać

PODEJRZENIE: GIGANCI BRANŻY SPOŻYWCZEJ ZARABIAJĄ NA KLĘSCE GŁODU

O koło 800 milionów ludzi na świecie głoduje, a każdego dnia 25 000 umiera z powodu braku pożywienia. Mało kto wie, że istnieje jeszcze inny, mniej widoczny głód. Według organizacji Welthungerhilfe około dwóch miliardów ludzi na całym świecie cierpi z powodu tak zwanego utajonego głodu, czyli długotrwałego niedoboru witamin i składników odżywczych.

Niektóre koncerny spożywcze zobowiązały się do podjęcia działań mających na celu zapobieganie temu zjawisku poprzez angażowanie się w programy pomocowe oraz produkcję żywności wzbogaconej w ważne dla życia składniki. Koncepcję uzupełniania dostaw do dotkniętych niedoborami regionów w makro- i mikroelementy (np. żelazo) wspierają organizacje charytatywne, a także eksperci ds. ochrony zdrowia – to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Ale co kryje się za tą pozornie bezinteresowną strategią?

Eksperci nie mają wątpliwości co do zamiarów koncernów: „Firmy takie jak Monsanto, Nestlé czy Unilever pod płaszczykiem walki z niedożywieniem i głodem osiągają ogromne zyski kosztem zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego” – wyjaśniają naukowcy z Food First Information and Action Network (FIAN).

Jak pokazuje badanie, giganci branży spożywczej zapewniają sobie w ten sposób długoterminowe umowy na użytkowanie gruntów. Kontrakty przewidują również stosowanie nasion certyfikowanych (czyli genetycznie zmodyfikowanych lub hybrydowych, które muszą być nabywane co roku) oraz hojne ulgi podatkowe.

Eksperci krytykują także fakt, że firmy pracują nad zapisaniem w prawie wzbogacania niektórych produktów, co w dłuższej perspektywie czasowej może nie tylko spowodować wyparcie tradycyjnej żywności, ale i uzależnić „bezinteresownie obdarowywane” kraje od dostaw. Specjaliści z FIAN podsumowują: „Koncerny zapewniają sobie w ten sposób coraz większy wpływ na programy rządowe oraz gremia ONZ. Niedożywienie nie jest w ten sposób zwalczane, ale potęgowane”.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: