KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

GROŹNA DLA ZDROWIA TECHNOLOGIA 5G URUCHOMIONA W POLSCE

Technologia 5G, która ma stanowić jeden z głównych filarów innowacyjnej gospodarki, powinna być dostępna do komercyjnego wykorzystania w całej Unii Europejskiej do 2025 r. Aktualnie w Polsce, dokładnie w Gliwicach, Orange Polska i Huawei uruchomiły pierwszą stację obsługującą technologię 5G. Innowacja innowacją, ale warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie niezwykle groźne dla ludzkiego zdrowia.

Sieć 5G zapewni wyższe przepustowości, co przełoży się na zwiększenie szybkości mobilnego internetu

Technologia przyszłości

Technologia 5G traktowana jest jako prawdziwy przełom w innowacyjnej gospodarce.

Zdaniem specjalistów technologia ta zapewnia dużą szybkość.

 

To jednak nie wszystko.

Chodzi również o wydajność i wysoką odpornością na jej spadki związane z dużą liczbą użytkowników korzystających z sieci.

Głównym atutem sieci 5G pod względem informatycznym jest prędkość przesyłania danych.

Mowa tu o poziomie od 10 do 100 Gb/s oraz opóźnienia sięgające maksymalnie kilku milisekund.

Rozmowy na temat rozwoju 5G są kluczowe dla technologii /AFP

Technologia ta ma być nie tylko szansą lepszego internetu dla użytkowników.

Ma być także początkiem tworzenia innowacyjnych, inteligentnych systemów miast, w których wszystko będzie ze sobą połączone.

Gliwice – miasto innowacyjności

Znalezione obrazy dla zapytania 5G w gliwicach zdjecia

Dlaczego pierwsze testy technologii 5G w Polsce odbywają się w Gliwicach?

Otóż wybór ten związany jest z rozpoczętą w czerwcu współpracą z Orange Polska, w zakresie budowy tzw. Inteligentnego Miasta.

We współpracy z Huawei uruchomiono testy poza laboratorium.

Mają one ocenić wpływ zabudowy miejskiej, warunków atmosferycznych i innych przeszkód na częstotliwość.

W tym celu wykorzystano antenę Huawei obsługującą technologię „massive MIMO”.

Antena ta składa się kilkudziesięciu elementów odpowiadających za nadawanie i odbieranie sygnału.

Zdaniem prezesa Orange Polska Jeana-Françoisa Fallache:

Rozwiązania Huawei dostarczone do testów w Gliwicach potwierdziły już wcześniej swoje techniczne możliwości podczas różnych projektów na świecie.

Dotyczy to zarówno prędkości transmisji osiągniętych w warunkach laboratoryjnych, jak i zapewnienia stałego zasięgu sieci oraz spełnienia wysokich wymagań pod względem przepustowości w punktach dostępu w budynkach i poza nimi.

Huawei wdrożyło już te technologie w ponad 10 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Włoszech, Korei Południowej i Chinach.

 Inżynierowie podkreślają, że technologia 5G jest tworzona z korzyścią nie tylko dla indywidualnych użytkowników, ale też dla przemysłu i całej polskiej gospodarki.

Ale czy na pewno?

Technologia 5G groźna dla zdrowia

Znalezione obrazy dla zapytania 5G w gliwicach zdjecia

Cały problem w technologii 5G tkwi w jej szkodliwości dla ludzkiego zdrowia.

W 2015 r. ponad 230 naukowców wystosowało specjalny list do przedstawicieli ONZ z ostrzeżeniem przed skutkami szkodliwego promieniowania pola elektromagnetycznego.

3 września 2017 roku ponad 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów podpisało apel, w którym domagali się od Unii Europejskiej wprowadzania zakazu technologii 5G w Europie.

Głównie chodzi o to, że sieć 5G może korzystać z nowego rodzaju fal, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.

Mogą negatywnie wpływać na mózg oraz  na rozwój nowotworów w jego ciele.

Wiąże się to z masywnym zwiększeniem promieniowania wytwarzanego przez fale radiowe, które w technologii 5G można przesyłać tylko na krótkich dystansach.

Podobny obraz

Co za tym idzie, odbiorniki będą instalowane mniej więcej co 75 metrów.

Oznacza to, że ich zagęszczenie nawet na małym terenie będzie olbrzymie, a ludzie, chcąc nie chcąc będą co rusz narażeni na bardzo silne promieniowanie.

W swoim liście naukowcy i lekarze pisali:

Przesyłanie informacji w sieci 5G odbywa się prawidłowo tylko na niewielkich odległościach.

Poza tym jej sygnał ciężko przechodzi przez ciała stałe. Stąd, w celu jej uruchomienia, trzeba będzie wybudować wiele nowych anten, jedna powinna przypadać przynajmniej na 10 – 12 domów.

W takich warunkach niemożliwym będzie uniknięcie ekspozycji na jej promieniowanie.

Przy zwiększonej ilości przekaźników technologii 5G, lwia część połączeń, tj. 10 do 20 mld, przypadnie na Internet Rzeczy (m.in. lodówki, pralki, kamery do monitoringu, samosterujące samochody).

W związku z tym przeciętny obywatel Unii Europejskiej będzie znacznie bardziej narażony na zwiększoną i długoterminową ekspozycję na RF-EMF.

Tymczasem ani UE, ani przedstawiciele samej Polski nic nie zrobili sobie z apelu i nadal widzą w technologii 5G szansę na lepszą przyszłość.

Pytanie tylko – dla kogo?

 

zrodlo:https://www.odkrywamyzakryte.com/technologia-5g-w-polsce/?

4 thoughts on “GROŹNA DLA ZDROWIA TECHNOLOGIA 5G URUCHOMIONA W POLSCE

  1. Naprawdę sądzicie że powszechnie używana technologia nie zostałaby wypuszczona na rynek przed dokonaniem rygorystycznych testów atestujących jej całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia? Napawdę sądzicie, że komukolwiek to by się opłacało?

  2. Czemu nazywacie artykuł groźna dla zdrowia? Nie ma na to żadnych dowodów, a wszystkie tezy które o tym mówią sa obalane.

  3. Bo 5G to faktycznie przełomowa innowacyjna technologia, daje zupełnie inne możliwości niż sieć dotychczasowej generacji i jak to z przełomowymi rozwiązaniami bywa część osób nie posiadających wiedzy w danym temacie ma pewne obawy, ale wystarczy zapoznać się z tematyką, żeby wiedzieć, że nic wielkiego nam nie grozi. Natomiast dla wielu osób wiedza z zakresu fizyki i technologii jest zbyt zawiła, więc wolą wierzyć, że coś szkodzi bo tak gdzieś przeczytali, a sami nie mają zdania.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: