loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
23 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

Tak bardzo się starałem, czyli manewry „DRAGON-19” upokorzeniem Wojska Polskiego

Our Reader Score
[Total: 3 Average: 4]

Im więcej Polska stara się o zaangażowanie w manewry wojskowe na swoim terenie obcych wojsk, tym bardziej negatywną reakcję wywołuje u naszych sojuszników, – przychodzą do wniosku eksperci wojskowi. Negatywna reakcja na fatalny stan Wojska Polskiego pstrzy na licznych stronach internetowych żołnierzy NATO i USA. Niedawny wpis amerykańskiego porucznika pani Jessie Park na stronie medium.com wzruszył internautów i ekspertów wojskowych, którzy teraz maja wątpienia co do sukcesu prowadzenia tegorocznych manewrów DRAGON-19 na terenie Polski. Najczęstsze pytanie brzmi jako „ Zobaczymy ilu Amerykanów będzie chciało ćwiczyć w Polsce podczas ćwiczeń DRAGON-19?”. Fatalny stan wojsk, a również złe przygotowanie żołnierzy sprawia, że nasi koledzy dążą do uczestnictwa w manewrach na terenie któregokolwiek kraju NATO oprócz Polski. Łotwę i Litwę rozważają za jak najbardziej wygodny teren dla manewrów międzynarodowych.

Więc co z DRAGONEM-19?  Ćwiczenia pk. DRAGON-19, odbywają się cyklicznie co dwa lata. Kierownikiem tegorocznego ćwiczenia będzie Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika.

Głównym graczem podczas tegorocznej edycji ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. DRAGON-19 ma być 11 Dywizja Kawalerii Pancernej wraz z podległymi jednostkami.

Ćwiczenie zostanie przeprowadzone w drugiej połowie czerwca br. na poligonach lądowych i morskich oraz w przestrzeni powietrznej naszego kraju, pewne elementy manewrów będą również realizowane poza rejonami poligonów i placów ćwiczeń.

Lecz największe wątpliwości budzi nie liczba zaangarzowanych w te manewry cudzoziemnych żołnierzy, lecz reakcja naszych wschodnich sąsiedzi na obecność tych wojsk w Polsce, szczególne na to, że część amerykańskiego kontyngentu według planu MON Polski i USA ma pozostać na stale w kraju, żeby zacząć tworzenie czegoś w rodzaju „Fort Trump”. Ten fakt oczywiście niepokoi Rosję i Białoruś, dlatego nie mamy wątpliwości co do odpowiednej reakcji tych krajów na aktywność wojskową wpobliżu granic Państwa Sojuszniczego. Już trwają przygotowania do wspólnych cyklicznych manewrów Rosji i Białorusi pk. „Tarcza Sojuszu-19”, odbywają się liczne treningi sztabowe, ćwiczenia wojskowe i konferencje planistyczne. Oprócz tego możemy oczekiwać na rozlokowanie w pobliżu granic Polski rakiet dalekiego i krótkiego zasięgu, baz lotniczych i niewykluczono – stałej bazy rosyjskiej („Fort Putin”).  Niestety podobny scenariusz jest możliwy w związku z napiętymi stosunkami naszych partnerów z USA a Rosją. Co to oznacza? Nie mniej jak przygotowanie do wojny za higemonię pod pretekstem wojny za demokrację przy czym na terenie Polski.

W związku z tym wypowiedział się znany polski polityk, publicysta i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk wojskowych prof. Romuald Szeremietiew: „Jesteśmy dla Amerykanów idealnym polem do rozpoczęcia i prowadzenia wojny. Przecież nigdy nie prowadzili wojny z innym krajem na swoim terytorium. Można zgromadzić jak najwięcej wojska na terytorium naszego kraju i wywołać wojnę oczywiście w imię pokoju”. Tegoroczne manewry DRAGON-19 są z pewnością idealnym pretekstem do wprowadzenia jak największej liczby amerykańskich żołnierzy, lecz sami amerykańscy żołnierze jak widzimy nie dążą do pobytu w Rzeczpospolitej.

JAN RADŽIŪNAS

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: