NA ŻYWO - 21.00 BRUTALNA PACYFIKACJA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI WE WROCŁAWIU - RELACJA PIOTRA RYBAKA -METERIAŁ BEZ CENZURY12 listopada 2019
1 godzina pozostała.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Polacy żyją coraz krócej

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ
Ubiegły rok był drugim z rzędu, w którym skróciło się statystyczne życie Polaków. W czasie transformacji gospodarki mieliśmy tylko pojedyncze roczniki spadku długości życia, czyli w 1991 r., w 1999 r. i w 2015 r. W pozostałych latach następował systematyczny wzrost.
– Jeśli porównamy obecne dane z rokiem poprzednim, okazuje się, że statystyczne życie rodaków skróciło się o 1,5 miesiąca w przypadku 60-latków i o 1,3 miesiąca w przypadku 65-latków. W 2017 r. też był spadek: odpowiednio o 1 miesiąc i 1,2 miesiąca – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W 2018 roku umarło 414 tysięcy Polaków. To największa od dziesięcioleci roczna liczba zgonów.

Z opublikowanego przez NIZP-PZH raportu „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” wynika, że tak duża liczba zgonów to skutek sytuacji demograficznej. Kres II wojny światowej oznaczał w Polsce „baby boom”. Dziś urodzeni wtedy Polacy osiągnęli słuszny wiek i… odchodzą.

Średnia długość życia mężczyzn w Polsce to 74 lata, kobiet – 82 lata. Polacy żyją krócej niż obywatele krajów zachodnich UE. Ale na tle naszych najbliższych sąsiadów nie wyglądamy źle. Dłużej od Polaków żyją jedynie Czesi, a od Polek – Czeszki i Estonki.

Autor: Bartłomiej Leśniewski

Z jakiego powodu umieramy i co najczęściej nam dolega? Przyczyny zgonów są różne, ale zwykle borykamy się z:

  • chorobami układu krążenia
  • nowotworami
  • urazami
  • zatruciami

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: