NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Kto się przyczynia do gospodarczego upadku Wenezueli

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

No właśnie, mówi się, że za zrujnowaną gospodarką Wenezueli i zubożeniem do granic możliwości społeczeństwa jest tylko i wyłącznie jeden winowajca – Maduro ( i jego socjalizm, którego tak nienawidzi Trump, ale o tym później) . Ale czy nie zauważyć przy tym można totalnej aroganckiej, stosowanej przez Zachód i USA hipokryzji? Bo przecież owszem słyszy się, że USA organizuje pomoc humanitarną (20 mln $) dla Wenezuelczyków ciemiężonych przez „reżim” Maduro ale z drugiej strony USA bez pardonu nakłada sankcje sięgającego czasów Obamy będące w rezultacie o wiele dotkliwsze i niszczące zarówno gospodarkę jak i życie społeczeństwa! Jak bardzo owe sankcje są zabójcze dla Wenezueli oraz jaki faktycznie przyświeca im cel  znajdziecie własnie w tym artykule.

Sankcje sprawiają, że zakup niezbędnych towarów jest trudny (importowany) a więc naturalnym jest, że poszukuje się ich ominięcia. Przemyt choć nielegalny staje się przymusem i to w skali rządowym, co determinuje powstawanie monopoli zarządzanych przez wojsko. W takim wypadku importowane sankcjonowane towary zaburzają ich wartość rzeczywistą, korupcja się rozwija a przemytnicy zarabiają krocie.

To własnie sankcje zawsze powodują wzrost cen i inflację w docelowym kraju. Zaburzenia te niszczą w dłuższej perspektywie klasę średnią ale najbardziej uderzają w biednych.

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w wenezueli zdjecia

Gdy w takim razie sankcje robią swoje spustoszenie zgodnie z planem a ich rezultaty obarcza się wyłącznie prezydenta kraju, to wojna taka mająca na celu jego ewidentne odsunięcie, złudnie ukazując jego niezaradność, tyranię, głupotę, zachłanności zarówno w oczach rodaków jak i w świecie (po części to też jest prawdziwe) jest najlepszą formą tzw. „miękkiej siły” czyli próby obalenia rządu, którego postępowanie nie jest zgodne z założeniami utajonego agresora. A jest nim ewidentnie Stany Zjednoczone!

2015 – Obama uznaje Wenezuelę za bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego! W tym celu nakłada sankcje (Eo13692), nie przedstawiając jakichkolwiek dowodów dla takich wniosków! Zadziwiające stwierdzenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że kraj nigdy nie rozpoczął żadnej wojny, ani nawet groźby  zwłaszcza wobec USA. Stany Zjednoczone natomiast interweniowały ponad 50 razy, atakując i okupując kraje Ameryki Łacińskiej i Karaibów.  (patrz: Co powinieneś wiedzieć o CIA

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w wenezueli zdjecia

„Prezydent B. Obama osobiście zdecydował się podjąć się zadania pokonania naszego rządu i interweniowania w Wenezueli, aby go kontrolować” – wypowiedz prezydenta Madura podczas telewizyjnego wystąpienia.

09.2018 – były sekretarz niezależny ekspert ONZ ds. wspierania demokratycznego i sprawiedliwego ładu międzynarodowego, Alfred de Zayas przedstawił raport w sprawie wpływu nakładanych sankcji Ameryki na gospodarkę Wenezueli.

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w wenezueli zdjecia

Wnioski: Sankcje są destruktywne i nielegalne (bo nie maja legitymacji ONZ), a ich działanie wręcz zabójcze dla społeczeństwa kraju, którego dotyczą!

Raport wskazał, że wojna gospodarcza, zwłaszcza sankcje praktykowane przez USA i ich sojuszników (Kanadę i Unię Europejską) znacznie zaostrzyły kryzys gospodarczy w Wenezueli, będąc w istocie działaniami nielegalnymi! W raporcie oczywiście czytamy, iż autor obwinia rząd Maduro za uzależnienie dochodu państwa praktycznie tylko od ropy, złego zarządzanie państwem, oraz wszędobylską korupcją, ale wskazuje za znamienny fakt, iż to sankcje nakładane przez USA są świadomą i z premedytacją stosowaną formą wojny gospodarczej by pogłębiać a tym samym uderzać w najbiedniejsze warstwy społeczne, celem wymuszenia chaosu społecznego i reakcji do zmiany władzy.

Podobny obraz

Jak czytamy w brytyjskim „Independent”.

Współczesne sankcje gospodarcze i blokady są porównywalne ze średniowiecznymi oblężeniami miast” – powiedział Zayas. Wezwał on Międzynarodowy Trybunał Karny do zbadania amerykańskich sankcji jako możliwe działanie na rzecz zbrodni przeciw ludzkości powołując się na art. Statutu rzymskiego ale raport został całkowicie zbagatelizowany. Jak sam zauważył, forsowanie innej narracji w sprawie emigracji czy socjalizmu, który powinien zawodzić, staje się nieistotne a wręcz niepożądane!

07.2017 – Przypominam, że Ameryka sama sobie uchwaliła ustawę o sankcjach tzw. CAATSA, pozwalająca sankcjonować praktycznie każdego kogo uznaje za rywala!

Z czasem sankcje zaczynają nakładać na prawo i lewo uderzając coraz mocniej w dotychczasowych zdawałoby się sojuszników w tym Unię Europę po zgrzytach z Iranem.

Tak swoją drogą w Libi zrobiono to samo co teraz obserwujemy w Wenezueli!

  • zamrożenie miliardów dolarów państwowych aktywów i skierowanie ich do niewybranej opozycji!
  • sprywatyzowanie zasobów naturalnych (ropy) na rzecz zagranicznych korporacji.

Według badania geopolitycznego centrum Ameryki Łacińskiej (CELAG), amerykańska wojna finansowa w Wenezueli od czasu wyborów Maduro w kwietniu 2013 r. do 2017 r. kosztowała kraj 350 miliardów dolarów utraconej produkcji w towarach i usługach!

Waszyngton zablokował w ten sposób Wenezuelę „przed międzynarodowymi rynkami finansowymi, uniemożliwiając jej korzystanie z rynku kredytowego, zarówno w celu odnowienia terminów zapadalności, jak i zaciągnięcia nowych kredytów” – wyjaśnia raport CELAG. [2]

Gospodarka Wenezueli ucierpiała więc z powodu międzynarodowego blokowania ok. 22,5 mld$ rocznie w wyniku celowej strategii izolacji finansowej.

Od 2017 roku sankcje Waszyngtonu przeciwko Wenezueli spowodowały utratę co najmniej 6 mld USDdochodów Wenezueli w tym 2 mld USD importowanych leków, uznane jako nielegalne!

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w wenezueli zdjecia

Żywność a sankcje

2016 – wg raportu ponad 750 zagranicznych spółek offshore powiązanych ze skandalem Panama Papers zostało oskarżonych o celowe przekierowanie wenezuelskiego importu surowców żywnościowych z rządu do sektora prywatnego (gdzie następnie były wysyłany dalej, m.in. do Kolumbii!) [SOFTT.NET]

Znalezione obrazy dla zapytania kryzys w wenezueli zdjecia

2017 – USA poprzez prowadzone sankcje gospodarcze na Wenezuelę, uniemożliwiły dostarczenia 18 mln skrzynek z żywnością! Jak zauważa wicedyrektor Krajowego Zgromadzenia Konstytucji Wenezuelskiej A. Isturiz sankcje amerykańskie uderzają w zwykłych ludzi (tak jak w Syrii) a nie w przywódców kraju, co miało celem blokad.

02.2019 – Dziennikarz i filmowiec Pablo Navarrete uważa, że nie ma problemu z żywnością jaki Zachód próbuje wykreować. . „Wszędzie jest jedzenie”, napisał. „Sfilmowałem wiele filmów z jedzeniem na rynkach [w całym Caracas]… jest piątkowy wieczór i restauracje są pełne.

 

zrodlo:https://ripsonar.wordpress.com/2019/03/15/kto-sie-przyczynia-do-gospodarczego-upadku-wenezueli/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: