"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 21,00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI vs ADOLF KUDLIŃSKI22 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Jeżeli masz w otoczeniu kobietę z rocznika 1953, przeczytaj… ważne

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]

6 marca 2019 roku,  po 6 latach od zaistnienia problemu, Trybunał Konstytucyjny uznał sposób naliczenia emerytury kobietom z tego rocznika za niezgodny z konstytucją.

Trybunał Konstytucyjny nie miał najmniejszych wątpliwości, że panie urodzone w 1953 r., które w latach 2008–2012 przeszły na wcześniejszą emeryturę, nie mogły zostać pozbawione w 2013 r. bardzo korzystnego przeliczenia świadczenia po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. Mogły wtedy stracić nawet kilkaset złotych, jeśli nie więcej.

Nie będę się szeroko rozpisywać na czym polegał przekręt, zainteresowanych odsyłam chociażby do poniższego artykułu:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1401641,obliczanie-wysokosci-emerytury-w-zw-z-pobieraniem-emerytury-wczesniejszej-tk-niekonstytucyjne.html

W związku z wyrokiem TK dotyczącym sprawy P20/16 wszystkie panie emerytki urodzone w 1953 roku pobierające emerytury wcześniejsze, bez wyjątku, powinny złożyć wnioski do ZUS o emeryturę powszechną (panie, które nie składały do tej pory żadnych wniosków o taka emeryturę lub wycofały wnioski), przeliczenie emerytury wcześniejszej na powszechną (panie, które złożyły wnioski i ich nie wycofały).

Wnioski można już składać, nie czekając na publikację wyroku TK w Dzienniku Ustaw (powinien być opublikowany w ciągu 2 tygodni, ale może to być później) ani na uzasadnienie wyroku (może ukazać się nawet za kilka miesięcy). Najkorzystniej złożyć wniosek w marcu lub w kwietniu.

Na złożenie wniosku do ZUS mamy tylko 30 dni od dnia publikacji wyroku TK w Dzienniku Ustaw

.  Panie, które miały sprawy w sądach (okręgowych, apelacyjnych) powinny dodatkowo złożyć skargę o wznowienie postępowania. Mają na to 3 miesiące.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: