NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Jeżeli masz w otoczeniu kobietę z rocznika 1953, przeczytaj… ważne

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

6 marca 2019 roku,  po 6 latach od zaistnienia problemu, Trybunał Konstytucyjny uznał sposób naliczenia emerytury kobietom z tego rocznika za niezgodny z konstytucją.

Trybunał Konstytucyjny nie miał najmniejszych wątpliwości, że panie urodzone w 1953 r., które w latach 2008–2012 przeszły na wcześniejszą emeryturę, nie mogły zostać pozbawione w 2013 r. bardzo korzystnego przeliczenia świadczenia po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. Mogły wtedy stracić nawet kilkaset złotych, jeśli nie więcej.

Nie będę się szeroko rozpisywać na czym polegał przekręt, zainteresowanych odsyłam chociażby do poniższego artykułu:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1401641,obliczanie-wysokosci-emerytury-w-zw-z-pobieraniem-emerytury-wczesniejszej-tk-niekonstytucyjne.html

W związku z wyrokiem TK dotyczącym sprawy P20/16 wszystkie panie emerytki urodzone w 1953 roku pobierające emerytury wcześniejsze, bez wyjątku, powinny złożyć wnioski do ZUS o emeryturę powszechną (panie, które nie składały do tej pory żadnych wniosków o taka emeryturę lub wycofały wnioski), przeliczenie emerytury wcześniejszej na powszechną (panie, które złożyły wnioski i ich nie wycofały).

Wnioski można już składać, nie czekając na publikację wyroku TK w Dzienniku Ustaw (powinien być opublikowany w ciągu 2 tygodni, ale może to być później) ani na uzasadnienie wyroku (może ukazać się nawet za kilka miesięcy). Najkorzystniej złożyć wniosek w marcu lub w kwietniu.

Na złożenie wniosku do ZUS mamy tylko 30 dni od dnia publikacji wyroku TK w Dzienniku Ustaw

.  Panie, które miały sprawy w sądach (okręgowych, apelacyjnych) powinny dodatkowo złożyć skargę o wznowienie postępowania. Mają na to 3 miesiące.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: