loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
4 dni pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE……

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE. Rekordowa waloryzacja niższa, a wysokie tylko nagrody w ZUS? Jak tłumaczy się Zakład?

Znalezione obrazy dla zapytania zus zdjecia

ZUS wypłacił wysokie nagrody. Premie, które otrzymali dyrektorzy ZUS robią wrażenie. Ich wysokość to 23 tys. złotych. Natomiast ich zastępcy i pracownicy wysokich szczebli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych otrzymali średnio ponad 18 tys. złotych. Ile natomiast wynosi, zapowiadana jako rekordowa waloryzacja emerytur i rent? Jedynie 2,86 proc., co oznacza, że emerytura pobierana z ZUS wzrośnie minimalnie o 70 złotych. Zakład tłumaczy w swoim oświadczeniu, że „budżet zatwierdza parlament”, a ponadto ZUS zrealizował w 2018 cztery niezwykle istotne reformy.

ZUS wypłacił wysokie nagrody. Jaka jest ich wysokość?

ZUS wypłacił wysokie nagrody za 2018 rok. Zasiliły one konta kadry, która zarządza w ZUS-ie. Ich koszt to ponad 2 mln złotych. Jak natomiast wygląda średnia wysokość premii, które ZUS wypłacił?

Podobny obraz

  • 23 tys. złotych – to średnia kwota, którą otrzymali dyrektorzy ZUS,
  • 18 tys. złotych – to średnia kwota, którą otrzymali zastępcy dyrektorów i pracownicy wysokiego szczebla w ZUS.

Premie w ZUS zostały porównane przez „Super Express” do waloryzacji rent i emerytur, która w tym roku zapowiadana była jako „rekordowo wysoka”. Jak się jednak ostatecznie okazało wysokość emerytur wzrosła nie 3,26 proc., a o 2,86 proc. Informacja została potwierdzona przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Wskaźnik waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych w 2019 r. wyniesie 102,86 proc. – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Oznacza to minimalny wzrost emerytur o 70 zł.

Sprawa nagród wypłaconych przez ZUS budzi emocje, szczególnie w zestawieniu ze wskaźnikiem waloryzacji emerytur i rent.

Od kilku tygodni słyszeliśmy o rekordowej waloryzacji, o której mówili przedstawiciele władzy i byliśmy tym karmieni, a teraz okazuje się, że ten wskaźnik waloryzacji się zmniejszył. Jestem bardzo zaskoczona i na pewno ta wiadomość nie ucieszy emerytów – powiedziała Elżbieta Ostrowska, szefowa Związku Emerytów i Rencistów na łamach „SE”

Znalezione obrazy dla zapytania zus zdjecia

ZUS tłumaczy: Budżet zatwierdza parlament

ZUS odniósł się do publikacji na temat wysokości premii, które otrzymali pracownicy piastujący wysokie funkcje w Zakładzie, tłumacząc, że budżet ZUS-u zatwierdzany jest przez parlament.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam nie może nawet zdecydować w kwestii zwiększenia środków w funduszu wynagrodzeń. Nagrody, które są przyznawane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wypłacane są w oparciu o układ zbiorowy pracy i z zasady stanowią 5 proc. funduszu wynagrodzeń, co nigdy nie było i nie jest żadną tajemnicą. – informuje

ZUS w swoim oświadczeniu podkreśla zrealizowania czterech istotnych reform z punktu widzenia państwa, które z powodzeniem zostały wdrożone. O jakie reformy chodzi? ZUS wyszczególnia:

  • obsługę wniosków w zakresie obniżonego wieku emerytalnego,
  • wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków dla płatników składek,
  • e-zwolnienia,
  • wdrożenie projektu elektronizacji akt pracowniczych.

Ponadto ZUS wytłumaczył w jaki sposób oceniani są dyrektorzy oddziałów ZUS za swoją pracę. Czynnikiem warunkującym przyznanie premii jest ocena jednostki kierowanej przez poszczególne osoby.

Oceniane są takie czynniki jak:

  • efektywność,
  • sprawność,
  • terminowość

 

zrodlo:https://dziennikbaltycki.pl/zus-wyplacil-wysokie-premie-rekordowa-waloryzacja-nizsza-a-wysokie-tylko-nagrody-w-zus-jak-tlumaczy-sie-zaklad-16-2-2019-r/ar/13887625?

One thought on “ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE……

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: