NA ŻYWO 20.30 M.MACIAK I J.CALEIB " CENZURA CZY WYMAZYWANIE HISTORII "24 czerwca 2019
20 godzin temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE……

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE. Rekordowa waloryzacja niższa, a wysokie tylko nagrody w ZUS? Jak tłumaczy się Zakład?

Znalezione obrazy dla zapytania zus zdjecia

ZUS wypłacił wysokie nagrody. Premie, które otrzymali dyrektorzy ZUS robią wrażenie. Ich wysokość to 23 tys. złotych. Natomiast ich zastępcy i pracownicy wysokich szczebli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych otrzymali średnio ponad 18 tys. złotych. Ile natomiast wynosi, zapowiadana jako rekordowa waloryzacja emerytur i rent? Jedynie 2,86 proc., co oznacza, że emerytura pobierana z ZUS wzrośnie minimalnie o 70 złotych. Zakład tłumaczy w swoim oświadczeniu, że „budżet zatwierdza parlament”, a ponadto ZUS zrealizował w 2018 cztery niezwykle istotne reformy.

ZUS wypłacił wysokie nagrody. Jaka jest ich wysokość?

ZUS wypłacił wysokie nagrody za 2018 rok. Zasiliły one konta kadry, która zarządza w ZUS-ie. Ich koszt to ponad 2 mln złotych. Jak natomiast wygląda średnia wysokość premii, które ZUS wypłacił?

Podobny obraz

  • 23 tys. złotych – to średnia kwota, którą otrzymali dyrektorzy ZUS,
  • 18 tys. złotych – to średnia kwota, którą otrzymali zastępcy dyrektorów i pracownicy wysokiego szczebla w ZUS.

Premie w ZUS zostały porównane przez „Super Express” do waloryzacji rent i emerytur, która w tym roku zapowiadana była jako „rekordowo wysoka”. Jak się jednak ostatecznie okazało wysokość emerytur wzrosła nie 3,26 proc., a o 2,86 proc. Informacja została potwierdzona przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Wskaźnik waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych w 2019 r. wyniesie 102,86 proc. – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Oznacza to minimalny wzrost emerytur o 70 zł.

Sprawa nagród wypłaconych przez ZUS budzi emocje, szczególnie w zestawieniu ze wskaźnikiem waloryzacji emerytur i rent.

Od kilku tygodni słyszeliśmy o rekordowej waloryzacji, o której mówili przedstawiciele władzy i byliśmy tym karmieni, a teraz okazuje się, że ten wskaźnik waloryzacji się zmniejszył. Jestem bardzo zaskoczona i na pewno ta wiadomość nie ucieszy emerytów – powiedziała Elżbieta Ostrowska, szefowa Związku Emerytów i Rencistów na łamach „SE”

Znalezione obrazy dla zapytania zus zdjecia

ZUS tłumaczy: Budżet zatwierdza parlament

ZUS odniósł się do publikacji na temat wysokości premii, które otrzymali pracownicy piastujący wysokie funkcje w Zakładzie, tłumacząc, że budżet ZUS-u zatwierdzany jest przez parlament.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam nie może nawet zdecydować w kwestii zwiększenia środków w funduszu wynagrodzeń. Nagrody, które są przyznawane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wypłacane są w oparciu o układ zbiorowy pracy i z zasady stanowią 5 proc. funduszu wynagrodzeń, co nigdy nie było i nie jest żadną tajemnicą. – informuje

ZUS w swoim oświadczeniu podkreśla zrealizowania czterech istotnych reform z punktu widzenia państwa, które z powodzeniem zostały wdrożone. O jakie reformy chodzi? ZUS wyszczególnia:

  • obsługę wniosków w zakresie obniżonego wieku emerytalnego,
  • wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków dla płatników składek,
  • e-zwolnienia,
  • wdrożenie projektu elektronizacji akt pracowniczych.

Ponadto ZUS wytłumaczył w jaki sposób oceniani są dyrektorzy oddziałów ZUS za swoją pracę. Czynnikiem warunkującym przyznanie premii jest ocena jednostki kierowanej przez poszczególne osoby.

Oceniane są takie czynniki jak:

  • efektywność,
  • sprawność,
  • terminowość

 

zrodlo:https://dziennikbaltycki.pl/zus-wyplacil-wysokie-premie-rekordowa-waloryzacja-nizsza-a-wysokie-tylko-nagrody-w-zus-jak-tlumaczy-sie-zaklad-16-2-2019-r/ar/13887625?

One thought on “ZUS wypłacił WYSOKIE PREMIE……

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: