NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI - WOJCIECH OLSZAŃSKI23 października 2019
7 godzin temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Zatrzymano sprawcę ataku w Utrechcie. W strzelaninie zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Zatrzymano Gokmena Tanisa, 37-letniego mężczyznę tureckiego pochodzenia podejrzanego o dokonanie w poniedziałek przed południem ataku w tramwaju w Utrechcie – poinformował wieczorem na konferencji prasowej szef policji w tym mieście.

Strzelanina w Utrechcie

Antyterroryści wVAN LONKHUIJSEN Utrechcie / PAP/EPA / ROBIN

W strzelaninie zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych – podał burmistrz tego miasta w środkowej Holandii Jan van Zanen.

Początkowo holenderskie władze obawiały się, że doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego, i rano wprowadzono stan podwyższonego alertu. Przez niemal cały poniedziałek wzmocniona była ochrona lotnisk, obiektów rządowych i innych ważnych budynków, a zwłaszcza meczetów. Władze Utrechtu zaleciły, aby dzieci nie szły do szkoły, a wszyscy w miarę możliwości „pozostali w domach”.

Po zatrzymaniu napastnika odwołano stan podwyższonej gotowości.

Antyterroryści w Utrechcie

Antyterroryści w Utrechcie / PAP/EPA / ROBIN VAN LONKHUIJSEN

Nadal nie wiadomo, jakie były pobudki zabójcy. Premier Holandii Mark Rutte powiedział: „Prowadzimy dochodzenie, czy atak miał podłoże terrorystyczne”. Publiczna Telewizja NOS poinformowała, że Tanis mógł zaatakować kobietę należącą do jego rodziny i osoby, które próbowały ją chronić.

Podczas konferencji prasowej prokurator Rutger Jeuken podał, że zatrzymany mężczyzna miał wcześniej zatargi z prawem i był aresztowany, ale nie ujawnił dodatkowych szczegółów.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował, że turecki wywiad bada, czy sprawca dopuścił się mordu z pobudek osobistych, czy też atak miał podłoże terrorystyczne.

 

zrodlo:https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/593761,strzelanina-utrecht-holandia-plicja.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: