NA ŻYWO 20.30 M.MACIAK I J.CALEIB " CENZURA CZY WYMAZYWANIE HISTORII "24 czerwca 2019
19 godzin temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

WIELKIE OSZUSTWO RECYKLINGU ŚMIECI ZDEMASKOWANE !! ŚWIAT PŁACIŁ ZA FIKCJĘ !!

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

EKOTECHNOLOGIA

Coraz więcej miast rezygnuje z recyklingu. Chiny udowodniły, że to ściema ekologów

Chiński rząd zaostrzył prawo, w rezultacie czego Państwo Środka przestało był światowym śmieciarzem. Nikt jednak nie spodziewał się, że taka akcja ujawni fakt, że segregacja śmieci i recykling to globalne oszustwo.

3/4 wszystkich światowych odpadów trafiło przez ostatnie dekady do Chin i Hongkongu. Lwia ich część pochodziła z krajów rozwiniętych. W ten sprytny sposób radziły sobie one z górami własnych śmieci i mogły chwalić się, że świetnie radzą sobie z brudnym problemem. Na przestrzeni ostatnich lat społeczeństwo zostało nauczone segregacji odpadów i stosuje ją każdego dnia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo to szczytny cel, gdyby nie fakt, że niewielu z nas ma świadomość, iż nasze śmieci wyjeżdżają z kraju i lądują na drugim końcu świata. Wszystko jest ładnie i pięknie, bo w naszym ogródku jest czysto, ale ten problem nie znikł, tylko zaczął być utrapieniem kogoś innego.

Chińczycy skończyli z takim procederem. Prezydent Chin zapowiedział, że jego kraj przestaje być światowym śmieciarzem i uczyni wszystko, aby odwrócić szkody poczynione środowisku naturalnemu przez ostatnie dekady intensywnego rozwoju gospodarczego. Jak obiecał, tak uczynił. Na tragiczny efekt dla reszty świata, dobrych zmian w Chinach, długo nie trzeba było czekać. Jeden z największych na świecie producentów odpadów, czyli Stany Zjednoczone, dotkliwie zaczęły odczuwać swoje ekologiczne wymysły. New York Times informuje, że coraz więcej tamtejszych miast całkowicie rezygnuje z recyklingu, ponieważ koszty przetwarzania odpadów są tak duże, że zwyczajnie nie opłaca się nimi zajmować.

Coraz więcej miast rezygnuje z recyklingu. Chiny udowodniły, że to ściema ekologów. Fot. MaxPixel.

Sytuacja jest analogiczna z aferą Diesel Gate, która dotyczyła niemieckich koncernów samochodowych. Modyfikowały one oprogramowanie w swoich pojazdach w ten sposób, by spełniały one wygórowane i wymyślone przez Unię Europejską normy emisji groźnych substancji do atmosfery. Samochody truły nas wszystkich, ale nikt z tego faktu nie zdawał sobie sprawy, do czasu. Podobnie teraz dzieje się w przypadku recyklingu. Rządy i organizacje proekologiczne wymyśliły sobie modę na recykling i określiły pewne normy, które dotychczas działały wyśmienicie, bo miliardy ton odpadów opuszczało kraje Zachodnie i lądowało w Chinach. A co dalej się z nimi działo, to już nikogo nie obchodziło, włącznie z ekologami.

Rządy i ekolodzy uważają, że jedynym ratunkiem dla globalnego kryzysu recyklingu, w którym się właśnie znaleźliśmy, są dopłaty rządowe do projektów realizowanych przez prywatne firmy lub podniesienie gospodarstwom domowym cen wywozu śmieci. Tak czy inaczej, każdy z pomysłów, jakie w najbliższym czasie zostaną zrealizowane, skończy się niekorzystanie dla naszych domowych budżetów. Teraz możemy też spodziewać się śmieciowej Apokalipsy. Miasta i wsie zaczną tonąć w odpadach, bo nie wszystkich będzie stać na opłatę za wywóz.

Źródło: GeekWeek.pl/New York Times / Fot. MaxPixel

2 thoughts on “WIELKIE OSZUSTWO RECYKLINGU ŚMIECI ZDEMASKOWANE !! ŚWIAT PŁACIŁ ZA FIKCJĘ !!

  1. W mojej gminie podniesiono stawkę za wywóz śmieci o 100%. Smieci wywożą w ograniczonej ilości na posesję. To jak u kogoś będzie więcej to wiadomo, że wyrzuci do lasu. Ot taki paradoks urzędniczy.

  2. U mnie jest 5 pojemników.Przyjeżdza śmieciarka i wszystko ląduje do jej wnętrzaNawet się z tym nie kryją.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: