Na wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się w Sejmie Ruchu Prawdziwa Europa, która wraz z Prawicą Rzeczypospolitej oraz Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólne listy do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

– Startujemy do Parlamentu Europejskiego, aby poszerzyć i wzmocnić polską prawicę. Nasza partia jest partią katolicką i chrześcijańską i chcemy, żeby katolicy i chrześcijanie nie czuli się w Unii Europejskiej jako obywatele drugiej bądź trzeciej kategorii. Chcemy działać na rzecz społeczeństwa polskiego, wzmacniać nasz głos i nie pozwolić na to, aby Unia Europejska nas ogrywała, żeby podnosiła nam ceny prądu, bądź w sposób niekorzystny wpływała na nasze życie.

– mówił jeden z liderów porozumienia blisko związany ze środowiskiem Radia Maryja, europoseł profesor Mirosław Piotrowski.

– Jesteśmy przekonani, że katolicka opinia publiczna potrzebuje własnej, niezależnej reprezentacji także w życiu publicznym. Jesteśmy również przekonani, że nasze porozumienie da początek większej koalicji chrześcijańsko-narodowej, być może też w kontekście zbliżających się wyborów do parlamentu krajowego. (…) Będziemy chcieli w ramach komitetu Prawdziwa Europa – Europa Christi realizować nasze postulaty na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej, takich jak konwencja praw rodziny, jako odpowiedzi i alternatywy dla genderowej ideologii wyrażonej w konwencji stambulskiej.

https://prawy.pl/101392-konferencja-ruchu-prawdziwa-europa/

Teraz papa Tadeusz będzie  „sugerował” głosowanie na nich, a nie na pis.